1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

,,Ќе му простам се, само заради децата"

Дискусија во 'Канта' започната од DenicijaNaPetre, 13 февруари 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. DenicijaNaPetre

    DenicijaNaPetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2020
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    520
    Верувам дека сите ние сме биле во ситуација кога брачна двојка наидува на некои фатални проблеми/појави како: неверство, алкохолизам, насилство (најстрашното можеби), опојни дроги и што ли уште не.
    Во најголемиот дел од случаите на кои јас сум била сведок жртва е жената (facepalm)
    Во најголемиот дел од случаите, исто така, таа одбива да си го спаси животот од пропаст со изговор дека тоа го прави само поради децата :^)
    Се наметнува прашањето дали ова навистина е така или пак тука се крие стравот дека тој е единствениот маж на светов, дека сонцето веќе нема да изгрее доколку таа не е негов роб, уште повеќе што ќе кажат луѓето?!

    П.С: Чест изговор е и дека сама во оваа држава нема да може, нема да има заштита од институциите, од семејството.
    Дали ова држи вода?! Еве јас сум читала на интернет за жени од Македонија што од ништо, сами со деца, направиле нешто, тогаш кога најмалку имало надеж.
    (Исто и примери кај жени што ги познавам, па не се откажале, со тоа ги спасиле и својот и животите на своите деца).

    Што мислите вие?
     
  2. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.178
    Пол:
    Женски
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.