1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе се гради плоштадот Скендер бег

Дискусија во 'Политика и настани' започната од nena2010, 20 октомври 2011.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  13.045
  Допаѓања:
  86.820
  Пол:
  Женски
  http://daily.mk/cluster3/36b4195512b275 ... skenderbeg

  Не ме сваќајте погрешно, темава не ја отварам со нациналистички тон, ниту сум против градење, но дали мислите дека со овој проект ќе се уништи ликот на старата чаршија.
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Ќе се гради плоштадот Скендер бег.

  Aко ги ставам на страна парите кои ќе бидат потрошени на овој голем проект, а кои можат на попаметни инвестиции да се искористат, сепак ми изгледа светски проектов.
  Мене засега не ми се свиѓа влезот во чаршија, а ова изгледа одлично и дефинитивно според мене би се подобрил влезот во чаршијата, зашто не ја опфаќа чаршијата, туку влезот нејзин кој сега е никаков.
  Проектов беше дел од 2014 но дури сега гледам дека опфаќал и универзитет, но тоа беше прашање на време кога ќе се отвори во Скопје дел од тетовскиот универзитет.
   
 3. wish

  wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  233
  штом се гради ок е нели....
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ајт и ова чудо ќе го видиме, само поголеми плати и работни места нема да видиме. :roll:, но во ред признавам убав е и ако ништо друго барем ќе ја разубави чаршијата.
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  На тој дел му треба урбанизирање реално, а ја видов сликата тоа како ќе изгледа, ми се допадна, искрено!
  а парите, што се секирате па ние богата држава сме, пих, кога можеме милиони за 3 врби, зашто не и за уште еден плоштад! |( Ај барем ќе заличи на нешто, делот кај операта, т.е пред неа е ужасен!
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Преубаво е ... браво :clap: