1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе се гради плоштадот Скендер бег

Дискусија во 'Политика и настани' започната од nena2010, 20 октомври 2011.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    http://daily.mk/cluster3/36b4195512b275 ... skenderbeg

    Не ме сваќајте погрешно, темава не ја отварам со нациналистички тон, ниту сум против градење, но дали мислите дека со овој проект ќе се уништи ликот на старата чаршија.
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ќе се гради плоштадот Скендер бег.

    Aко ги ставам на страна парите кои ќе бидат потрошени на овој голем проект, а кои можат на попаметни инвестиции да се искористат, сепак ми изгледа светски проектов.
    Мене засега не ми се свиѓа влезот во чаршија, а ова изгледа одлично и дефинитивно според мене би се подобрил влезот во чаршијата, зашто не ја опфаќа чаршијата, туку влезот нејзин кој сега е никаков.
    Проектов беше дел од 2014 но дури сега гледам дека опфаќал и универзитет, но тоа беше прашање на време кога ќе се отвори во Скопје дел од тетовскиот универзитет.
     
  3. wish

    wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    233
    штом се гради ок е нели....
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    ајт и ова чудо ќе го видиме, само поголеми плати и работни места нема да видиме. :roll:, но во ред признавам убав е и ако ништо друго барем ќе ја разубави чаршијата.
     
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    На тој дел му треба урбанизирање реално, а ја видов сликата тоа како ќе изгледа, ми се допадна, искрено!
    а парите, што се секирате па ние богата држава сме, пих, кога можеме милиони за 3 врби, зашто не и за уште еден плоштад! |( Ај барем ќе заличи на нешто, делот кај операта, т.е пред неа е ужасен!
     
  6. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Преубаво е ... браво :clap: