1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Автохемотерапија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SkarletOHara, 1 август 2012.

 1. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  2.874
  Има некој слушнато или може лично искуство за овој метод на лекување на алергии и за што уште служи?
   
 2. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  1.220
  Допаѓања:
  2.874
  Тоа е кога ти земат крв од вена и ти стават во бут или така нешто, изгледа никој ништо не знае, ајде ќе видиме како ќе биде наесен па може ќе ви пишам како што е.
   
 3. MeniPedi

  MeniPedi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  1
  Автохемо терапија е тип на терапевтски третман при алергични реакции. Најчесто се препорачува доколку се смета дека самиот организам не ги препознава сопствените клетки и ги напаѓа ( ова наједноставно објаснето ) . Не е страшно единствено е непријатно боцкањето . Обично се работи во болнички услови или во дневна болница под надзор на лекар дерматолог / алерголог во случаи кога причината за настанувањето на алергиската реакција ( уртикарија) не може да се утврди од ананмензата или од алерго тестовите.
   
 4. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  2.944
  Пол:
  Женски
  Дали знаете нешто повеќе за ова? Зошто гледам нема коментари на темата многу? Имам уртикарија и оваа терапија ми ја предложија:|
  Дали е ризично? Дали ви помогнала?