1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Агресија

Дискусија во 'Психологија' започната од Swatki4ko, 28 февруари 2012.

 1. Swatki4ko

  Swatki4ko Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  дали некогаш сте помислиле да ја истепате вашата најверна другарка која ви забила нож во грб? ве оставила да патите и заминала со вашите најголеми сопернички само поради тоа што сакала да ви наштети? мене ми се случи тоа... поради неа станав агресивна и ги напаѓам сите околу мене... не можам да се помирам додека ги гледам заедно како се забавуваат а јас останав сама.. ама сосема сама.... помогнете ми ке полудам. :@
   
 2. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  АГРЕСИЈА

  Соочи се со тоа дека имаш проблем. Направи нешто за да ја исфрлиш таа негативна енергија од себе. Според мене ќе ти биде најдобро ако спортуваш, што почесто да бидеш физички активна. Тоа време што го трошиш мислејќи негативно, троши го за нешто корисно. Сигурно имаш некој со кој можеш да излезеш, ако не другарки, тогаш братучетки. Поработи на тоа да си најдеш ново друштво, или барем најди си хоби, занимација. Ако ништо од ова не помогне, би било добро да позборуваш со стручно лице.
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.172
  Допаѓања:
  70.035
  Пол:
  Женски
  Колку бев агресивна на 15, 16, 17, па тоа чудо беше. :D Се дерев, се тепав...ама не беа тоа страшни тепачки, другите не ми возвраќаа, смирени беа инаку модра ќе одев :D
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.574
  Допаѓања:
  39.611
  Пол:
  Женски
  Доста сум агресивна на моменти, се заканувам се дерам урлам и на крај сум како: не се замарај со глупости.
  Порано малце ми фалеше да му станам на некој да го зачукам
   
 5. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Имам другарка која се сфаќа погрешно,ок и јас сум личност која се лути,но кај неа е поизразено.Не е насилник,ама знае да се искара за банални работи.
  Некоја другарка и рекла дека треба малку да ги ослабе нозете,да јаде помалку ,и таа од сред улица бесна си заминала дома.А инаку не е дебела според мене,ама ете девојчево кое и рекло да ослабе очигледно признава само манекенски изглед.
  И велам летоска дали ќе работи,ми вели не,јас и реков дека е убаво да почне да работи,да не зависи од нејзините,и посочив примери за помлади деца од неа кои работат(18 години е инаку),оваа кога збесна,како сум можела да ја споредувам,тоа било нивен живот,за неа имало цел живот да работи,ми вели дека не ѐ помалку способна само затоа што одлучила подоцна да работи и дека не ѝ требала ни нова облека,ни патување,туку слобода,а не на неа некој газда да и наредува,ок во право беше,ама како збесна.
  Девојчето инаку е одличен ученик,има разбирање за сите,знае јазици,ама ете знае да збесне за ништо
   
 6. Mollami

  Mollami Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Jas imam takov problem, me fakjaat takvi ludila, mi se spojat + i - u glava koga pocnam da se raspravam so site, mi se cini svetot nad glavata kje im go srusam..a i nekoj da mi se pravi najpameten ili da slusnam nekoj deka jade "bureci" za mene, nikoj ziv nemoze da me sopre da ne napravam nekoja glupost...