1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на бендови

Дискусија во 'Форумски игри' започната од RockNroLLGirL, 24 јули 2014.

 1. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  Идеава е зедов од еден друг форум :D
  името кажува се
  ќе одиме по азбучен ред од А до Ш, ќе одиме по латиница оти ако одиме по кирилица нема на Ќ Ѓ Џ , и пак од ново со имиња на бендови
  нема врска дали се поп,рок, народни ,македонски, српски.. итн. :) се додека е бенд

  почнуваме со буквата А ( тој под мене треба да напише бенд на Б и така натаму )
  еве јас ќе почнам
  AC/DC
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  44.164
  Пол:
  Женски
  Breaking Benjamin :rock:
  п.с. :up: за играва. :)
   
  На Co0kie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
 4. Alyson

  Alyson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  170
  Green day :P
   
 5. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  44.164
  Пол:
  Женски
 6. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Одиме по Кирилица или по Латиница?
  Прво сте почнале А, Б, В.. Сега G, H..? :^)
  Ако одиме вака тогаш Iron Maiden
   
 7. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
  Правила се сменуваат :D
  ќе пробам да контактирам некој од администраторите да ги прашам дали моѓам да сменам правила погоре ;(
  ќе одиме по латиница оти ако одиме по кирилица нема на Ќ Ѓ Џ

  Journey
   
 8. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 9. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Led Zeppelin
   
 10. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.507
  Пол:
  Женски
 11. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.757
  Допаѓања:
  61.062
 12. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  44.164
  Пол:
  Женски
 13. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.507
  Пол:
  Женски
 14. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
 15. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Red Hot Chili Peppers
   
 16. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 17. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  3.507
  Пол:
  Женски
 18. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  5.707
  Пол:
  Женски
 19. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
 20. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  44.164
  Пол:
  Женски