1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на наслови на книги

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Dream-Girl, 8 февруари 2014.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
  Има многу теми со азбуки,па ајде и јас една да отворам.
  Знаете како се игра играва,по ист принцип како другите. :)

  Еве јас прва А-Ана Каренина. :)
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.759
  Пол:
  Женски
  Б - Библија :D
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
  Б-Бегалка :D :rofl:
   
 4. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.742
  Допаѓања:
  11.033
  Пол:
  Женски
  В=Вејка На Ветрот
   
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.759
  Пол:
  Женски
  Г - Гилгамеш
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
  Д-Девојката со портокалите :D
   
 7. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.007
  Ѓ? :(
  Ѓубре ( да бидам искрена, на гугл барав :lol: )
   
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
  Е-Еден спомен од детството(и јас барав на гугл :D )
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.759
  Пол:
  Женски
  Ж - Желба за моќ или Волја за моќ :worried:
   
 10. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.007
  З - Злосторство и казна
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
  Ѕ-Ѕвонарот на богородичната црква во Парис
   
 12. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Женски
  И - Историски случај
   
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
  Ј-Јазовец пред суд :rofl:
   
 14. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Женски
  К - Колиба :wasntme: :lol:
   
 15. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  Л- Ледот на Ковичкото гнездо.
   
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.969
  Допаѓања:
  140.805
  Пол:
  Женски
 17. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.007
  Н - Ноќно нуркање
   
 18. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.775
  Допаѓања:
  32.877
  Пол:
  Женски
  О-Оркански височини
   
 19. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Женски
  П - Петар Пан :D
   
 20. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.817
  Допаѓања:
  38.853
  Пол:
  Женски
  Р-Робинзон Крусо