1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на работи кои ги сакам

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Flower27, 22 јануари 2013.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  Како што кажува и насловот тука ќе пишуваме работи кои ги сакаме по азбучен ред :rofl:
  Јас почнувам прва
  А-Авион :D
   
 2. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  Б-БакнеЖ
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  В - Виолина :inlove:
   
 4. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
 5. Zaljubena11

  Zaljubena11 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
 6. Ana.Bell

  Ana.Bell Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  7
  Ѓердан
   
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  27.932
  Пол:
  Женски
  Е - Евра :D
   
 8. maravillosa

  maravillosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  ж-живот
   
 9. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  з-зајак :D :D
   
 10. devil-angel

  devil-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  5
  ѕ- ѕвонче (кога ѕвони за крај на часот) :D
   
 11. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  И - Игри :D
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  Ј-Јаготки :inlove:
   
 13. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  К- крофни :P
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  27.932
  Пол:
  Женски
  Л - Лулка :D
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.807
  Допаѓања:
  187.662
  Пол:
  Женски
  М-Мама
   
 16. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Н-Нова Година. :)
   
 17. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  Њ-Њујорк :inlove:
   
 18. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  О-ориз
  ( всушност не ми текнува ништо друго )
   
 19. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.428
  Допаѓања:
  2.201
  Пол:
  Женски
  П-Папагал :)
   
 20. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Рејчел Мекадамс :D