1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Азбука на форумски игри

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SWagger274, 21 октомври 2015.

 1. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Епа феминки ова е една нова тема каде што ке се забавуваме и ке играме :) ако е успешна.
  Ако е дупла или досасна слободно канта !!!
  Самиот наслов кажува.
  Да се потсетиме на некој форумски игри и според првата буква од насловот да ги кажуваме нивните наслови според азбучен ред.
  Да го скршам мразот и да почнам прва :
  Азбука на држави
   
 2. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  Брза географија (иначе темава ептен ми се свиѓа)
   
  На SWagger274 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Вашата кука во иднината
   
 4. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  Koka Kola e najjaka tema na forumov:)
   
 5. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  ^правилата се едноставни,но можеби не си сфатил. Одиме по азбучен ред само на темите од форумски игри.
  Например требаше да напишиш на г
  Јас да продолжам:
  Град или село што ме потсека на..
   
  На real-man му/ѝ се допаѓа ова.
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Датуми во годината