Азбука на форумски игри

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SWagger274, 21 октомври 2015.

 1. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Епа феминки ова е една нова тема каде што ке се забавуваме и ке играме :) ако е успешна.
  Ако е дупла или досасна слободно канта !!!
  Самиот наслов кажува.
  Да се потсетиме на некој форумски игри и според првата буква од насловот да ги кажуваме нивните наслови според азбучен ред.
  Да го скршам мразот и да почнам прва :
  Азбука на држави
   
 2. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  Брза географија (иначе темава ептен ми се свиѓа)
   
  На SWagger274 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Вашата кука во иднината
   
 4. real-man

  real-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  439
  Пол:
  Машки
  Koka Kola e najjaka tema na forumov:)
   
 5. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  ^правилата се едноставни,но можеби не си сфатил. Одиме по азбучен ред само на темите од форумски игри.
  Например требаше да напишиш на г
  Јас да продолжам:
  Град или село што ме потсека на..
   
  На real-man му/ѝ се допаѓа ова.
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  890
  Пол:
  Женски
  Датуми во годината