1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Акни

Дискусија во 'Канта' започната од Tinushka, 30 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.895
  Пол:
  Женски
  Како да се ослободам од акните плис совет =(
   
 2. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.449
  Допаѓања:
  22.754
  Пол:
  Женски
 3. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.895
  Пол:
  Женски
  Благодарам =)
   
 4. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.449
  Допаѓања:
  22.754
  Пол:
  Женски
  Редактирав, имаш уште една тема, еве ја погоре ја напишав
   
 5. rainbow.girl

  rainbow.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Јас имам акни на челото и долниот дел на лицето, под устата. Сакам акните да ги отстранам но со некои домашни маски. На страната (фемина) има повеќе маски, па би била благодарна ако ми кажете која највеќе дава резултат, или да ми дадете некоја нова која ја нема овде. Ви благодарам :)
   
 6. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  150
  Пишав и во друга тема но ќе пишам и тука бидејќи може да е од корист на некој кој ќе ја разгледува темава, дека слушнав од блиска личност која имаше проблем со акни многу по лицето, дека била кај некоја жена која се занимава со медицинска козметологија, Жанина козметикс беше нешто името на козметиката или козметичкиот салон, и се наоѓа кај нова железничка.
  Сите кои биле кај неа по 6,7, третмани на лицето од по 500 ден мислам, им се исчистило лицето, зборувам од премногу исфрлено лице, дека добиле баш чисто и мазно лице.
  Се надевам на некој ќе му послужи информацијата, подетални информации немам но распрашајте се.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.