1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ако те повреди...

Дискусија во 'Врски' започната од Lara, 18 декември 2009.

  1. Lara

    Lara Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Што би направила ако те повреди... Дали би плачела дденоноЌно и би се чувствувала убаво кога сите ти помогаат ;( ( всуШност те соЖалувааат ) ... Или пак Ќе се разлутиШ и Ќе му вратиШ на полош начин или ќе почнеШ со Грубата освета кон Машкиот Полл :twisted: !!! =)) Чекамм МислеЊааа :D
     
  2. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    плачам дааа и не кажувам на никој јас сум личност што тешко се искажува на другите не ми е потребно нивното сожалување како што кажа и ти.да се разлутам не се разлутувам и не барам веднаш одмазда ке си бидам смирена толерантна личност сум и тоа што го простувам е веќе заборавено кога еднаш сум простила тоа е закопано а ако ме повредии премногу значи зборувам за навистина премногу до толку да се изгубам самата себеси и да ме натера да го мразам е тогаш би било друго не дај боже некогаш да дојде до тоа :twisted: ке му враќам полека но сигурно :D и дупло повеќе
     
  3. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    За плачење си плачам , голема плачка сум. А за тоа дека ќе му вратам и тоа дупло тоа е сигурно. Значи чувствта не ги искажувам пред луѓе но одмазда ќе има сигурно и тоа во поголема мера и ако можеби после тоа и ќе ми биде жал.
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    soledad znaci isti sme. :D
     
  5. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Хмм ..последниот пат ослабев 10 кгр..и што е чудно ептен имав мотивација за шетање, зашто знаев дека ако седам дома ке побудалам....и на крај си решив сама со себе , никој не е незменлив , штета е да бидеш во врска со некој и да не си дадеш шанса да бидеш среќна , односно да мислиш постојано на ексот.И можеби се силам дека би вратила назад во иста мера, ама некогаш едноставно не вреди.
     
  6. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ako me povredi...? ke placam :( jas sum mnogu emotivna licnost,placka sum, za se si placam :) ama najiskreno koj ne bi placel koga bi bil povreden? ima takov? jas ne poznavam iskreno takva osoba. realno jas placam i ako me povredi nekoja drugarka (sto najcesto mi se slucuva toa). a za odmazda? neee, ne sum odmazdoljubiva osoba. psihicki ke go maltretiram :D i onaka samo taka go kaznuvam :D :D
     
    На Gmai му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.177
    Ќе му треснам бокс.
    Сериозно :lol: 8)

    И после тоа ќе плачам, ќе се себе-жалам, ќе кукам, никој нема да ме поднесува, ама на крај ќе си најдам некоја занимација, креативно трошење на времето, нов момак можда и ќе си продолжам со животот.
     
  8. Психички ќе го изедам :lol: Незнам дали би му вратила да ја направам и јас истата работа, можеби, но сигурно е дека доооооооолго потоа психичка тортура ќе следи :D
     
  9. pljakova

    pljakova Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Interesno prasanje :D pa od moja gledna tocka...dokolku me povredi jas licno bi se pomirila so seto toa i bi gledala napred....sepak zivot ide dalje :D
     
  10. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Ooo za placenje ke si placam, eden-dva dena ke si slusam takvi tazni pesnicki i ke si placam... Ama posle koga ke razmislam sto vikaat " so ladna glava" ke mu vratam i toa kako... Ke go povredam na istiot nacina kako sto toj mene... :D
     
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    E ako me povredi,strasno ke se nalutam,uzasno,do tolku sto ke go ignoriram,ili pak ke go napravam kako da e umren,isto kako da ne postoel,a toa sto ke sakam da mu vratam,ma ne se zamaram,ama koga togas ke go stigneeee.......Se se vrakja,se se plakja!!!!!!!
     
  12. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    Ako me povredi bi mu udrila edna shlakanica shto ne ke mozhe da go zaboravi tolku lesno :) a posle koga ke bidam sama ke placam i toa mnogu , a potoa ke soberam sili i ke mu vratam na polosh nacin pozz.
     
  13. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Nikogas ne ostavam da sum samo jas povredenata! Vrakam i toa so dupla mera. Moze i da imam momenti na zalenje ama kratko traat i brzo se fokusiram na drugi stvari (ili deckovci)! :)
     
  14. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Добро прашање ! ;)

    Сум била повредена, типот ми е сеуште во мисли, но тоа е ! :|
    и сакав да кажам дека не сум плачела ! Солзи не ми идаат :D :lol:
    иако болеше!.. Само еднаш другарка ми кажа некои тешки зборови, и ми потече само 1 солза ја избришав, кажав не вреди.. ;) (иако сеуште го сакам.....) :?


    Сепак.. КРУГОТ СЕ ВРТИ!.. ;) ;)
     
  15. s-love

    s-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Пу пу, недај боже ако ме повреди, нормално ке си плачам многу ;( и прва работа што ќе направам секако ке одам да кукам кај мајка ми и кај мојата најдобра другарка.... ;( ама знам дека нема да дојде до тоаааа :D :D
     
  16. E.C.I

    E.C.I Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    7
    ќе се убијам со фен у када..хаха не не дај боже да се деси нешо шо не треба ама ќе плачам ко мрдната па со тек на време мора да помине ;) а никогаш не би му вратила.има кој да му врати :D
     
  17. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Ме повредиле многу пати. Во таква ситуација, не враќам зашто не сум способна за такво нешто. А, и сум наивна така да често ми се случува. Многу можам да истрпам, вистина да бидам газена и се тоа...ама кога ми пука филм, личноста ја пречкртувам во мојот живот, па најблиска рода ако сака нека ми е.Си поминувам по улица со крената глава, како никогаш да не ни постоел во мојот живот, тоа е позитивното, што бргу се опоравувам од тие негативни емоции. Нема фајде од гнев и желба за одмазда, тоа е само труење сама себе. :)
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    ako me povredi ke napravam se sto mozam za da vidi sto izgubil i da se kae,kae... :lol:
     
  19. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Прво: Ќе се изнаплачам до последната капка солза за да ми олесни.Нема да го одминувам, туку баш ќе бидам фина, да го здоболи.
    Второ: Максимално ќе го искористам времето во нешто полезно (но сеуште ќе ми шета низ мисли).
    Трето: Ќе се дотерам и нова акција!
     
  20. awalktoremember

    awalktoremember Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    ке плачам,ке рикам,ке колнам...и ке ми треба многуууу време за да поминам преку тоа-ако воопшто поминам ;)