1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ако те повреди...

Дискусија во 'Врски' започната од Lara, 18 декември 2009.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    и јас си плачам и колнам, но брзо ми поминува, среќа имам прекрасно друштво кое секогаш знае да ме насме и да ми покаже колку сум јас сакана..мојата мајка е секогаш тука за мене, но не ми вика не плачи и слично, туку ќе каже тешко е знам, ќе боли но ќе помине. Нема ништо поубаво од преболување со друштво, ако треба и деноноќно ќе бидам со друштво, барем знам дека сум со луѓе кои нема да ми наштетат.
     
  2. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Хммм ме повредија еднаш онака болно и веројатно и сега да ми се случи...исто,нема ни да го погледнам директно се вртам и продолжувам сама,не сакам објаснувањ,правдања и кавги,потоа плачам 2-3 ноќи без престам кукам колку ми е тешко се присетувам на се живо и диво,па потоа кукам на мајка ми, па на другарките, па на брат ми,и од прилика тоа ме држи месец два максимум :lol: мислам жалењето ама после сум како нова за месец дена преболувам.... :lol:
     
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    ќе му ги искршам сите стакла од колата со штиклата,знам дека ногу ќе го боли(колата си ја сака како да му е втора женска :D )ќе си пукне од мака....плус ќе знае од кој е тоа сторено,па нека се проба.. :D
     
  4. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    ќе плачам тоа секако. но кога веќе ме повредил мноооооооооогу(пр. со друга пошол,ме оставил сама...) значи не ме сакал,значи ме лажел! а таков не заслужува да патам за него! ќе му вратам и тоа како! ќе излезам на места каде што оди и тој и ќе се дружам со убави другари и ќе се смеам за да види дека тој не е центар на светот!
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Мене само еднаш ми се случило да бидам ама онака ептен повредена. Плачев и ден и ноќ додека да ми помине малку онаа првата најостра болка. После се соземав и решив да заборавам се. Иако не е лесно...
     
  6. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Од првата вистинска љубов бев тотално разочарана и тоа како плачам..некогаш и пред да заспијам плачам..И секогаш имам една другарка до мене која секогаш знае да ме стисне силно за рака и да ми даде една искрена прегратка и така да секогаш кога ми се случуваат такви работи со неа сум..немора да ми дава совети но барем тука е за мене и тука е кога баш највеќе ми е потребна тука е во вистинско време за да ми даде пријателска прегратка а да сум сама ќе се изнаплачам и потешко ми е а вака кога ќе и кажам на неа и полесно се чувствувам и добивам силна прегратка која годи..и тоа годи само од вистински пријател
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    КОГА НЕКОЈ ЌЕ ВЕ ПОВРЕДИ НЕ МИСЛЕТЕ НА ОДМАЗДА
    ПОМИСЛЕТЕ НА ТОА ДЕКА ВЕЌЕ Е НАПРАВЕНА ОДМАЗДАТА И ДЕКА САМИОТ СИ СЕ ПОВРЕДИЛ
    СО ТОА ШТО ВЕ ИЗГУБИЛ ВАС!!!
    полошо од тоа амин! :lol:
     
    На Pelikuna и WildCherry им се допаѓа ова.
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    хм... ми се допаѓа како размилуваш :D
    сепак може малку одмазда, ако ништо друго барем да ми биде подобро ;)
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    мислам дека додека ја планираш одмаздата уште му даваш значење, и се губи време за да се размислува за некој кој воопшто не вреди... наместо тоа времето можеш да си го посветиш на себе на подобри работи, така нема да размислуваш како те повредил па тој уствари се повредил самиот ;) :*
     
  10. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    :y: Точно!Порано или покасно ке го стигне тој што ме повредил,дури и тродупло!!! :D Порано кога ме повредувале,сум трпела,сум плачела(не дека и сега не плачам)ама бев спремна во секој момент да простам и да и дозволам на личноста што веќе еднаш ме повредила повторно да влезе во мојот живот...ама сегааа..множам со 0 и продолжувам само напред! ;)
     
  11. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    епа вака сакам на бившиот мој да му се одмаздам ама толку многу да го заболи, така некоја психичка тортура да му направам...
    Е сеа поентата е што тоа мора да биде на нет или на нешто такво пошто не сме од исти градови..
    како и да е ќе може некоја идеја да ми дадете (како викаат полошо од женска беља нема) :D, а тука има доста женски па се надевам дека ќе ми помогнете да смислам некоја добра одмазда.
    а како уствари се разделивме ви пишав во разделби(не можам повеќе)(иако сеа супер сум благодарение на вашата подршка).
    ајде женски чекам идеи ;) :) :) :) :)
     
  12. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Немој да ме сватиш погрешно, ама јас сметам дека не треба да си го оптеретуваш мозочето со безпотребни работи....едноставно продолжи понатаму, како тој да не постоел иако викаш дека сега си ок, верувај знам дека не си чим сакаш да се одмаздиш. Еве и јас сум истата, и јас така правев, сакав да се одмаздам, а сега си викам што подалеку од него и од такви работи...
    А ако толку сакаш да го пецне нешто...нна фб ако имаш стави дека си во врска, најди некој другар кој ке ти направи услуга да пишете дека сте во врска. На мсн исто...името на некој и те сакам.....нема поголема болка за машкото од тоа да сознае дека си продолжила напред.
    Поздравче и чекам да пишеш што си направила.
     
  13. male4koto

    male4koto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    ako me povredi mozebi ke pla4am,zosto sum go sakala,no ke pomine i toa i posle DUPLO ke mu vratam,zosto ne gi zasluzuval moite solzi :)
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски


    Дали мислиш дека ќе се чувствуваш подобро ако му се одмаздиш? Одмаздата и не е така слатка како што ти се чини. Повредена си, знам, ама ќе помине. И утре ќе се смееш на ова, кога ќе си најдеш некој друг, далеку подобар од него.
     
  15. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас така му се заканувам на дечко ми. :D
    Му викам ќе ти мавнам шамар, он ми вика па што. Му викам ќе ти вртам цела вечер, нема да те оставам да спиеш, он вика, ќе спијам попладне. Му викам ќе ти ги дупнам сите гуми на колата, он ми вика СОНЦЕ НЕ СЕ НЕРВИРАЈ САМО ТЕБЕ ТЕ САКАМ.
    Таму го боли одма, машки , такви се :D
     
  16. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646

    Да бе слаба точка им се колите...боже боже како може така....добро до душа го сваќам како мене сега да ми рече:
    -Ќе земам сите алишта и со ножички ќе ги сечам!!!
    аааааааааааа..не не не не ..... :D
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ок е да си сакаат коли и мотори .. ама до толку ? аман :D Кога на шала ме нервира дечко ми му викам ај седи мирен иначе кога ќе имаш мотор или кола , уште првиот ден ќе ти демолирам и уништам и он одма маченце мое најубаво :D Знаеме кај боли најмногу нели? ;)
     
  18. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    размислив подобро и сватив дека нема потреба да се одмаздувам, свртев нов лист ке си продолжам онака како што беше пред да го запознаам...
     
  19. dodo

    dodo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    27
    Кога сме повредени тоа е бидејки очекуваме од некој да ни подари љубов, толку колку што ние посакуваме.
    Во случај тоа да не се случи, односно кога ние сакаме повеќе отколку што не сакаат ние ќе бидеме повредени.
    Баш поради тоа повеќето луѓе се повелкуваат во себе откако ќе бидат еднаш повредени и потиштени и тешко продолжуваат понатака, секако дружејки се со мислите и плановите за одмазда.
    Најискрено ми се случија многу работи во животот, изгубив премногу луѓе што ги сакам што во никој случај не можам да споредам со разделба со дечко и едноставвно психичкото ниво на болка ми се покачи и сум многу поиздржлива од порано.
    Но, во случај кога зборуваме за дечко, можам да се пофалам дека е единствената работа за која не сум била повредена.
    Односно не само поради фактот што после се што ми се случи сфаќам дека тоам е малце банална работа по која ќе корнам коси и ќе се бедирам, али сфатив и дека никогаш не можеме да обвиниме некој ако не не сака така како што очекуваме.
    Се додека го очекуваме тоа и бараме да ни се даде истата љубов што ја даваме ќе бидеме повредени.
    Во моментот кога човекот ќе прекине да гледа така на работите и едноставно ќе сака, затоа што љубовта сама по себе е убава и затоа што го прави среќен/на, ќе почне да добива исто колку што дава, дури и повеќе...
    Сакај за да потоа бидеш сакан :)
     
  20. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    :lol: :lol: :lol: Uff me potsetivte na moite gluposti i jas imam takva slucka so bivsiot odamna bese i nesto skarani bevme nekoe vreme i taka setajki se niz maalo so edna drugarka mu ja vidov kolata parkirana a on bese u kafic i mi dojde luda ideja u glava imav kupeno ovosen jogurt jogobela i mi tekna da mu go isturam cel vrz hauba i kako luda pazev da ne me vidi nekoj i go isturiv cela hauba mu bese lom i posle koga voidel odma znael deka sum bila jas ke me utepase :lol: stvarno slaba tocka im se kolite