Ако те повреди...

Дискусија во 'Врски' започната од Lara, 18 декември 2009.

 1. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  565
  и јас си плачам и колнам, но брзо ми поминува, среќа имам прекрасно друштво кое секогаш знае да ме насме и да ми покаже колку сум јас сакана..мојата мајка е секогаш тука за мене, но не ми вика не плачи и слично, туку ќе каже тешко е знам, ќе боли но ќе помине. Нема ништо поубаво од преболување со друштво, ако треба и деноноќно ќе бидам со друштво, барем знам дека сум со луѓе кои нема да ми наштетат.
   
 2. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Хммм ме повредија еднаш онака болно и веројатно и сега да ми се случи...исто,нема ни да го погледнам директно се вртам и продолжувам сама,не сакам објаснувањ,правдања и кавги,потоа плачам 2-3 ноќи без престам кукам колку ми е тешко се присетувам на се живо и диво,па потоа кукам на мајка ми, па на другарките, па на брат ми,и од прилика тоа ме држи месец два максимум :lol: мислам жалењето ама после сум како нова за месец дена преболувам.... :lol:
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  ќе му ги искршам сите стакла од колата со штиклата,знам дека ногу ќе го боли(колата си ја сака како да му е втора женска :D )ќе си пукне од мака....плус ќе знае од кој е тоа сторено,па нека се проба.. :D
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  ќе плачам тоа секако. но кога веќе ме повредил мноооооооооогу(пр. со друга пошол,ме оставил сама...) значи не ме сакал,значи ме лажел! а таков не заслужува да патам за него! ќе му вратам и тоа како! ќе излезам на места каде што оди и тој и ќе се дружам со убави другари и ќе се смеам за да види дека тој не е центар на светот!
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.781
  Допаѓања:
  46.516
  Пол:
  Женски
  Мене само еднаш ми се случило да бидам ама онака ептен повредена. Плачев и ден и ноќ додека да ми помине малку онаа првата најостра болка. После се соземав и решив да заборавам се. Иако не е лесно...
   
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.959
  Допаѓања:
  3.827
  Од првата вистинска љубов бев тотално разочарана и тоа како плачам..некогаш и пред да заспијам плачам..И секогаш имам една другарка до мене која секогаш знае да ме стисне силно за рака и да ми даде една искрена прегратка и така да секогаш кога ми се случуваат такви работи со неа сум..немора да ми дава совети но барем тука е за мене и тука е кога баш највеќе ми е потребна тука е во вистинско време за да ми даде пријателска прегратка а да сум сама ќе се изнаплачам и потешко ми е а вака кога ќе и кажам на неа и полесно се чувствувам и добивам силна прегратка која годи..и тоа годи само од вистински пријател
   
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  КОГА НЕКОЈ ЌЕ ВЕ ПОВРЕДИ НЕ МИСЛЕТЕ НА ОДМАЗДА
  ПОМИСЛЕТЕ НА ТОА ДЕКА ВЕЌЕ Е НАПРАВЕНА ОДМАЗДАТА И ДЕКА САМИОТ СИ СЕ ПОВРЕДИЛ
  СО ТОА ШТО ВЕ ИЗГУБИЛ ВАС!!!
  полошо од тоа амин! :lol:
   
  На Pelikuna и WildCherry им се допаѓа ова.
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски

  хм... ми се допаѓа како размилуваш :D
  сепак може малку одмазда, ако ништо друго барем да ми биде подобро ;)
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  мислам дека додека ја планираш одмаздата уште му даваш значење, и се губи време за да се размислува за некој кој воопшто не вреди... наместо тоа времето можеш да си го посветиш на себе на подобри работи, така нема да размислуваш како те повредил па тој уствари се повредил самиот ;) :*
   
 10. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  61
  :y: Точно!Порано или покасно ке го стигне тој што ме повредил,дури и тродупло!!! :D Порано кога ме повредувале,сум трпела,сум плачела(не дека и сега не плачам)ама бев спремна во секој момент да простам и да и дозволам на личноста што веќе еднаш ме повредила повторно да влезе во мојот живот...ама сегааа..множам со 0 и продолжувам само напред! ;)
   
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  епа вака сакам на бившиот мој да му се одмаздам ама толку многу да го заболи, така некоја психичка тортура да му направам...
  Е сеа поентата е што тоа мора да биде на нет или на нешто такво пошто не сме од исти градови..
  како и да е ќе може некоја идеја да ми дадете (како викаат полошо од женска беља нема) :D, а тука има доста женски па се надевам дека ќе ми помогнете да смислам некоја добра одмазда.
  а како уствари се разделивме ви пишав во разделби(не можам повеќе)(иако сеа супер сум благодарение на вашата подршка).
  ајде женски чекам идеи ;) :) :) :) :)
   
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  565
  Немој да ме сватиш погрешно, ама јас сметам дека не треба да си го оптеретуваш мозочето со безпотребни работи....едноставно продолжи понатаму, како тој да не постоел иако викаш дека сега си ок, верувај знам дека не си чим сакаш да се одмаздиш. Еве и јас сум истата, и јас така правев, сакав да се одмаздам, а сега си викам што подалеку од него и од такви работи...
  А ако толку сакаш да го пецне нешто...нна фб ако имаш стави дека си во врска, најди некој другар кој ке ти направи услуга да пишете дека сте во врска. На мсн исто...името на некој и те сакам.....нема поголема болка за машкото од тоа да сознае дека си продолжила напред.
  Поздравче и чекам да пишеш што си направила.
   
 13. male4koto

  male4koto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  ako me povredi mozebi ke pla4am,zosto sum go sakala,no ke pomine i toa i posle DUPLO ke mu vratam,zosto ne gi zasluzuval moite solzi :)
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.447
  Допаѓања:
  129.494
  Пол:
  Женски


  Дали мислиш дека ќе се чувствуваш подобро ако му се одмаздиш? Одмаздата и не е така слатка како што ти се чини. Повредена си, знам, ама ќе помине. И утре ќе се смееш на ова, кога ќе си најдеш некој друг, далеку подобар од него.
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  Јас така му се заканувам на дечко ми. :D
  Му викам ќе ти мавнам шамар, он ми вика па што. Му викам ќе ти вртам цела вечер, нема да те оставам да спиеш, он вика, ќе спијам попладне. Му викам ќе ти ги дупнам сите гуми на колата, он ми вика СОНЦЕ НЕ СЕ НЕРВИРАЈ САМО ТЕБЕ ТЕ САКАМ.
  Таму го боли одма, машки , такви се :D
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625

  Да бе слаба точка им се колите...боже боже како може така....добро до душа го сваќам како мене сега да ми рече:
  -Ќе земам сите алишта и со ножички ќе ги сечам!!!
  аааааааааааа..не не не не ..... :D
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Ок е да си сакаат коли и мотори .. ама до толку ? аман :D Кога на шала ме нервира дечко ми му викам ај седи мирен иначе кога ќе имаш мотор или кола , уште првиот ден ќе ти демолирам и уништам и он одма маченце мое најубаво :D Знаеме кај боли најмногу нели? ;)
   
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  140
  размислив подобро и сватив дека нема потреба да се одмаздувам, свртев нов лист ке си продолжам онака како што беше пред да го запознаам...
   
 19. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  22
  Кога сме повредени тоа е бидејки очекуваме од некој да ни подари љубов, толку колку што ние посакуваме.
  Во случај тоа да не се случи, односно кога ние сакаме повеќе отколку што не сакаат ние ќе бидеме повредени.
  Баш поради тоа повеќето луѓе се повелкуваат во себе откако ќе бидат еднаш повредени и потиштени и тешко продолжуваат понатака, секако дружејки се со мислите и плановите за одмазда.
  Најискрено ми се случија многу работи во животот, изгубив премногу луѓе што ги сакам што во никој случај не можам да споредам со разделба со дечко и едноставвно психичкото ниво на болка ми се покачи и сум многу поиздржлива од порано.
  Но, во случај кога зборуваме за дечко, можам да се пофалам дека е единствената работа за која не сум била повредена.
  Односно не само поради фактот што после се што ми се случи сфаќам дека тоам е малце банална работа по која ќе корнам коси и ќе се бедирам, али сфатив и дека никогаш не можеме да обвиниме некој ако не не сака така како што очекуваме.
  Се додека го очекуваме тоа и бараме да ни се даде истата љубов што ја даваме ќе бидеме повредени.
  Во моментот кога човекот ќе прекине да гледа така на работите и едноставно ќе сака, затоа што љубовта сама по себе е убава и затоа што го прави среќен/на, ќе почне да добива исто колку што дава, дури и повеќе...
  Сакај за да потоа бидеш сакан :)
   
 20. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  :lol: :lol: :lol: Uff me potsetivte na moite gluposti i jas imam takva slucka so bivsiot odamna bese i nesto skarani bevme nekoe vreme i taka setajki se niz maalo so edna drugarka mu ja vidov kolata parkirana a on bese u kafic i mi dojde luda ideja u glava imav kupeno ovosen jogurt jogobela i mi tekna da mu go isturam cel vrz hauba i kako luda pazev da ne me vidi nekoj i go isturiv cela hauba mu bese lom i posle koga voidel odma znael deka sum bila jas ke me utepase :lol: stvarno slaba tocka im se kolite