1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ако те повреди...

Дискусија во 'Врски' започната од Lara, 18 декември 2009.

  1. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    ќе му вратам дупло поскапо. Нека си нема работа со мене, лично со ѓаволот :devil:
     
  2. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Најверојатно прво ќе си плачам, ќе си се сожаувам... Ќе барам оправдување за се... Не толку од него колку во мене самата... Ќе пробам да сфатам каде и дали сум погрешила... Потоа ќе почнам да се опоравувам малку по малку, ако не е голема работа најверојатно би му простила, можеби би му вратила, но кога би се одлучила на таков чекор, ќе гледам само прав и пепел да оставам позади мене :envy: Што повеќе болка ми нанел, толку повеќе ќе направам да страда, макар ми било тоа последно дело во животот. Секако, ако се одлучам за одмазда. А да заборавам... НИКОГАШ!
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.802
    Пол:
    Женски
    Ме повредил и ме повредува.Плачам многу многу.Најмногу и се доверувам на мајка ми,ама не можам да и кажам баш се.Затоа пикам се у себе и на крај му се дерам на сите дека нема како да се истурам :(
     
  4. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Ќе го убијам :punch:
     
  5. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Ме повреди и со тоа многу ме разочара. Тотално го сменив мислењето за него. Секако дека си плачев и се сожалував самата себеси но само затоа што мене лично ми беше тешко. Размислував за се и барав мои грешки, но секако дека неговите беа побројни. Но сепак тркалото се врти, кога - тогаш се ќе му се врати, неговите грешки ќе чукнат на вратата од мојата гордост и тогаш ќе биде во совршена позиција да моли!
     
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски


    :rofl: :rofl: :rofl:
    јас ќе го мачам! :D
     
  7. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Девојки кога веќе зборуваме за тоа колку им значат колите,еве совет од мене: шлакнете му живо јајце на шофершајбната! Никогаш нема да може да го исчисти доколку се исуши! Ќе треба да ја менува целосно! :devil: па да бидеме и ние малце злобни нели? :lol: :lol: :wasntme: :D
     
    На HappilyLoved му/ѝ се допаѓа ова.
  8. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    е ова ми се свиѓа, добра идеја :D
     
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Ме повреди.

    Сега го баталувам за век и векова.
    Откако секако, прво се испокарав со него, го навредував и сакам да страда. И ќе биде тоа, кругот се врти.
    Не заслужува да биде сакан.


    Видов дека сум пишала овде дека би му треснала бокс.
    Епа, не бокс, ама му акнав шлаканица.
    Се брои и тоа :)
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Се случувало многупати да ме разочара, ама со ова последното самиот си се запиша во книгата на отпишаните . Некои личности навистина не го заслужуваат нашето внимание ...
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Оооо колку е најпрекрасно на свет чувството кога е крај и кога можеш да ги истушиш сите ствари што ти тежеле. Тогаш се картите во твои раце. Се што било премолчено и замижано може да се каже гласно со цел да го повредиш. Со цел да му набиеш комплекс до небото.
    Секогаш враќам, на овој начин. Бирам зборови кои што знам дека кога ќе ги кажам ќе болат и ќе се паметат. :devil:
     
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ништо од зборови. И јас сум "слаткоречива" во речникот кога сум лута, ама машките баш и не обрнуваат внимание на тие лоши зборови како ние жените, не ги доживуваат така трагично, освен ако не ја навредиш големината на неговата машкост, т.е. пакет :lol: , а мене тој потег ми е детски, недостоинствен, глупав.

    Ако ме повреди.... Хмммм, ако ме повреди нема јас што да се замарам. Му го праќам тато - он да го повреди. :rofl:
    Или ќе си најмам hitman, ехееееее, денеска за 1000 ден. некој ќе го скрши од мавање во темно сокаче после град. :rofl: А како што има наку**чени, и без пари ќе го средат ;) Just say the word ;)
    Само физичка болка. Да, да. Многу сум размислувала, ама ако дозволил дотичниот да ве изгуби, не си играм со неговиот глупав памет, или и тој малку што го има. Што има да му правам ментални прошетки низ тиквата, кога може некој поштено да му ја расчука :devil:
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас мавам ниско, секогаш боли не бирам зборови :D
    На бившиот му имав речено ако те истресам од џебот ниту 5 денари нема да излезат паразиту 21 годишен.
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    :lol: :rofl: :y:
     
  15. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    :y: i jas imam razmisluvano toa da mu go napravam na eden bivsi...
     
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Од блиско искуство,овај нали...јаде емотивен,психички и физички ќотек...секој со различен интензитет,ама солиден.
    А од татко ми добива ментални шамари и страв.Толку.Денес скроз на дело,па нека му ја мисли за друг пат.
     
  17. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    уф се што му имам напраено на бившион мој кога ќе ми текне и жал ми паѓа:
    братучед ми прво убаво го малтретираше со психопатски пораки поприлично касно навечер, дека ќе биде линчуван, и на крај го измлати :lol: :lol: :lol:
    шамар пред другарите и тоа 2 пати пред 2те негови друштва (фраерот 2 имаше) :muscle:
    и еднаш им пратив преку интернет на цел негов клас, као од неговиот број демек бинго му се паднало и му ги поканив сите на гости :lol: :lol: :lol:
    сигурно има уште нешто, ќе пишам ако ми текне 8)
     
  18. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    :D ама ме изнасмеа со ова бингово :rofl: арно викаат Што неможе Ѓаволот - Може Жената ! ;)
     
  19. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    а што не може жената, може другарка и :P
     
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    добро кажано 8)