1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ако те повреди...

Дискусија во 'Врски' започната од Lara, 18 декември 2009.

  1. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Хм :) ме повредиле... не плачев... не му вратив ... what goes around comes around....тркалцето му врати... јас оставив времето да покаже....
     
  2. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    [/quote]
    Враќам јас во мој стил...(тони зен) :D
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас вака правам... уствари ништо не правам.
     
  4. thenurce

    thenurce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    сум тип на човек со мото Не им го прави на другите она што не сакаш да ти го прават тебе
    сакам да кажам оној што те сака вистински е човекот кој ти треба покрај тебе за цел живот..истиот ке го препознаеме по тоа што секогаш максимално ќе се труди да не те растажи но ете луѓе сме се случуваат разни работи имаме моменти на лутина и правиме грешки некои од нив се фатални а има и такви кои вреди да се простат


    но ако се повторуваат ...и партнерот не се труди доволно за да му простите
    баталете тоа да бидете центар пажња или да чекате да ве моли како и секогаш
    излезете од неговиот живот еднаш за секогаш...и скратете си ги маките
     
  5. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    значи потребни состојки:
    68 шајки
    1чекан
    2 пара штикли
    1 боја за кондури
    1ножици
    15 м јаже
    1 кутија цигари
    1 банана

    значи го факам го легнувам го врзувам со јажето потоа го зимам чеканот и полека му ги набивам шајките,па со ножиците го шишам како ке ми дое у моментот,со бојата ке го измачкам ,со штиклите ке го лупам по малиот мозиок,па ке му ја даам бананата да ја изеде пошо ке биде уморен а ја ке седам на стол ке пушам цигара ке одмарам и ке го гледам како се мачи така да после ке биде...она мене ме повреди..... :rofl: :rofl: :devil: :devil: :devil: :devil:
     
  6. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.201
    Допаѓања:
    23.960
    (му) го сечам одма :D
     
  7. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Добра идеја хахахах
     
  8. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Па ти баш си луда! :rofl:
    Не ти е лоша идејата..
    Ако ме повреди...
    Би почнала да им пишувам пораки на некои чупиња,и да се претставувам како него...
    Би го посрамотила..
    Абе со мене нема играчка!
    Ќе го уништам!
    :devil:
     
  9. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Леле девојки толку рецепти видов во темава што можеме и еден прирачник да направиме "Одмазда во неколку чекори-испробано, ефекти загарантирани" :D :D :D

    Мојот рецепт: Јас игнорирам!!!! Ако тој човек толку многу ме повредил што ја преминал секоја можна граница на "прифатливи грешки" веќе не го сметам за жив! Ако го случајно го сретнам него исто како да не сум видела никој, едноставно на неговото место стои празен простор. Ако некој негов другар или другарка ми го спомне викам а кој е тој, не познавам таков, или уствари ми текнува на тоа име и презиме, го прочитав пред некој ден во Црна хроника :lol: Нема јас што да се замарам да му враќам, не го заслужил до толку мојот труд, да трошам неврони за да му вратам, ќе ги искористам на попаментни работи!

    Рецептов е испробан со максимални резултати и потврда за она what goes around, comes around илити Се се враќа, се се плаќа! :D Си знае лицето врз кое бил применет :devil:
     
  10. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    ако ме повреди ќе му го загорчам животот ќе направам да се кае цел живот за тоа што ми згрешил се се враќа се се плаќа
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Потполно се согласувам, поголема одмазда од тоа шо изгубил таква девојка нема :D
     
  12. padme1517

    padme1517 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    14
    АКО МЕ ПОВРЕДИ НЕКОЈ ДЕЧКО ЌЕ ГО ИГНОРИРАМ КАКО ДА НЕ ПОСТОИ И НОРМАЛНО ЌЕ СИ НАЈДАМ ДРУГ.НИКОГАШ НЕ ПЛАЧАМ.
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ме повредува ,ама не е намерно или е несвесно. Некогаш ќе избрза , ќе каже нешто и мене тоа ме боли.
    Неможам да се лутам, ниту да се карам, затоа што не ми доаѓа и не сакам.
    Но, знам да вратам, да бидам ладна и да направам да го здоболи.
     
  14. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    Плачки, плачки, плачки :lol: на крај ќе си речам луда главо доста е не е прв ни последен идиот е заборави :D
     
  15. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Како што кажа и Старфиш,знае некогаш да каже нешто во афект и тоа многу да ме здоболи.Тогаш најпрво се исклучувам од сите околу и сама ќе си се исплачам да ми олесни,после тоа телефонот на сајлент и игнорирам цел ден..Немам срце да му вратам со лошо.Нешто најмногу што мразам кај себеси е тоа што сум мноооогу емотивна,работите прво низ срце ми поминуваат па потоа низ разум. :doh:
     
  16. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    кога сум повредена имам една цудна стратегија се вика автосугестија и самата се убедам дека јас сум прекрасна ли4ност а тој мозе само да сонува таква како мене а посто до сега кругот секогас се завртел и сите ама буквално сите сто ме повредиле се вратиле на мојата врата полесно ми е да се убедам дека нема потреба од пла4ки инаку приземна сум ама кога сум повредена егото ми е најголемо мислам дека тогас и сама немозам да се препознаам.цудно ама помага ептен :*
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Зависи колку ме повредил. Некогаш може да осетам бес, лутина и желба да му вратам за се, некогаш коа сум сама може да пуштам некоја солза али да почнам со освета кон цел машки пол не иде во предвид, нема зошто друг да плаќа нечии грешки
     
  18. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Охохохох...

    Јас,најмило го замолувам да не ме повреди. Зашто ќе му го расплачам мамичето после тоа.

    Прво ќе бидам разочарана затоа што излегол нешто што јас сум мислела дека нема никогаш да биде,но потоа...

    Се стабилизирам и ..Одмаздата е неизбежна.

    И таа секогаш се сервира ладна и кога најмалку очекува.

    Во моментов не ми текнува баш точно како би го извела тоа,но знам дека сето тоа ќе биде промислено и добро осмислено.

    За да не ме заборави никогаш. ]:)
     
  19. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.939
    Зборот повредување за мене има значење само од личност која што искрено сум ја сакала ...мене неможе да ме повреди некој со кој сум била заради провод или полупијана , таквите немале значење за мене и нема ни да имаат . Емотивна личност сум и во прво време би плачела но само кога сум сама . Немоѓам да поднесам другарки да седат до мене и да ме соѓалуваат како тој не бил за мене како јас ќе си најдам подобар од него и сл . Ендоставно во такви моменти сакам да сум сама ,убаво да си се изнаплачам и да си ја гушкам перницата . По неколку дена ќе ја ставам лажната насмевка која трае неколку дена , а потоа не е веќе маска . Не ми треба многу време за да закрепнам но тоа не значи дека во скоро време ќе тргнам по нов дечко . :!:
    Исто така , зависи за каков вид на повредување станува збор . Ако ме повреди со тоа што ќе ме изневери никогаш ама баш никогаш не би му простила бидејќи во мојов живот ни еднаш не сум изневерила, и таквиот вид на повредување е најлош за мене .
    Ако ме повреди со зборови враќам со иста мера , значи ништо на денешницава неможе да ме изненади. Искрено подобро и да ме повреди со зборови отколку во себе да си ги чува, а јас да незнам за тоа .
     
  20. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мене не само што ме повреди, проба и будала да ме направи. Затоа, заслужено си доби дупла доза од мојата психоза. Има и рима. :D

    Беше прилично убеден дека ќе му поверувам (да, го наведов да мисли така за да можам да го егзекутирам мојот лукав план) и дојде кај мене. Му сварив кафе, му се смешкав на муабетите. И почнав да го мавам со чаши. Мислеше дека се заебавам, а јас пустата се утепував од смеење зошто очајно сакав да го ѕвекнам во глава ама никако да успеам.

    Кога видов нема аир од чашите, го однесов во кревет, го напалив ко млад мајмун...и му реков да си ја однесе ку*одрвицата подалеку од мене и никогаш да не му текне пак да ме побара. Го избркав од дома целосно збунет и со шаторче. :D