Ако те повреди...

Дискусија во 'Врски' започната од Lara, 18 декември 2009.

 1. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.455
  Пол:
  Женски
  само еднаш ме повредил многу и му удрев јак шамар и заминав и се утепав плачејќи дома :( иначе знам да вратам на ист начин ама не му вратив.....
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  2.808
  Пол:
  Женски
  Ништо,поминував преку се,некогаш тактички му враќав да го здоболи и да се освести,ама тоа не било доволно за вистинско каење.
  Ми велеше:прости ми,нема да правам веќе така,многу те сакам и го знаеш тоа,ама не знаев да те ценам .И одново,и одново така :|
   
 3. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.036
  Допаѓања:
  11.632
  Ако ме повреди? Хмм..ќе го повредам и јас,тродупло. :)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Јас пример немам душа да вратам..
   
 5. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  8.391
  Пол:
  Женски
  Еднаш ме повредил, но со тоа што јас си заминав и веке никогаш не му се вратив и живеам како да не ми направил ништо, сто пати повеке е повреден и после толку многу години тој е сам и повреден
   
  На tallyweijl, blueteacher, Little-Mk и 4 други им се допаѓа ова.
 6. AnaMKD

  AnaMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  115
  Ако те повреди...со игнорирање најдобро се враќа. Оф каква болка само ќе нанесеш ако покажеш дека ништо не те боли и гордо одиш напред.
   
 7. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  И под претпоставка дека ќе нанесеш на некој друг, тоа ќе ја намали твојата? :)
   
 8. AnaMKD

  AnaMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  115
  Далеку од тоа дека би се намалила мојата болка. Време лечи се, така да после извесен период, сите вака или онака застануваме на нозе. Тоа што сакав да го кажам е дека доколку сме повредени од личност која многу ни значи, последно нешто што треба да се направи е да му покажеме дека не боли. Од една едноставна причина, а тоа е дека дупло повеќе ќе те боли кога ќе видиш дека него не му е гајле дека ти си повредена. Впрочем, тој што те повредува јасно е дека нема никакви чувства кон тебе.
  А да, секој што ме повредил, заслужува и тој да се осети ниско, мизерно и повредено.
  Незнам што е тука нејасно, зашто да му посакувам добро на некој што мене животот ми го уништил.
  Да не се сфатиме погрешно, тука под повредување не подразбирам слатки љубовни проблеми на тинејџерки, туку за вистинско повредување од личност со која си сакала да градиш живот.

  И да, би сакала да го боли, како што ме болело и мене, кај мене барем многу е тенка линијата меѓу љубовта и омразата. Откако ќе престане ова чувство на омраза, следува она на индифирентност кон таа особа. Е тогаш веќе можеш да кажеш дека некој си преболил, нели?
   
  На Nati.P, blueteacher и natemila им се допаѓа ова.
 9. differentmkd

  differentmkd Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  35
  Те разбирам...но она што сакав да кажам е дека на тој начин само ја пробудуваш омразата во тебе (и сама спомна дека е многу тенка таа линија) а тоа нема ништо да ти помогне во процесот на совземање, па дури може да има и спротивен ефект...
  Бумерангот сам ќе си се врати...точно знае кога ќе има најсилен удар - многу посилен од оној што ти го имаш доживеано...
   
 10. AnaMKD

  AnaMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  115
  Така е, се сложувам. Кармата кога тогаш ќе си го направи своето.
   
  На differentmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  37
  Ехее колку ме повредил. Секој ден. И што можам да му направам? Никогаш нема да му простам што ме изневери.
   
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.590
  Пол:
  Женски
  Ме повредил, сум го повредила, сме згрешиле и врската ете така ни заврши а најмногу поради мешањата од други :(
   
 13. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Ако ме повреди јас сум крива. Зошто така се поставив од почетокот не го стегнав убаво и не бев толку заинтересирана, а и поранешниот убаво го стегнав, не дека не му давав да излегува со другари и да се забавува, напротив повеќе беше со нив отколку со мене, ама бев строга, па после ми здосади оти скоро па и да беше под моја сопственост, за се ме слушаше. Е сега викам нема да бидам толку строга, нека прави што сака и сега мислам дека има смелост и да ме изневери. А ако ме повреди, не би му вратила со иста мера туку ке направам да го боли и да се покае за тоа што го направил и не би патела по него ако ми направи такви нешто.
   
 14. wonderful1

  wonderful1 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  31
  Ја изневери мојата добрина ! Ме излажаа.... :u:
   
 15. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  ме повреди по незнам кој пат .одново и одново се..до кога ке простувам и до кога ке се лажам дека ке се смени...свесна сум дека секогаш ке остане исти па може и полош и упорно му простувам.
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.886
  Допаѓања:
  39.910
  Пол:
  Женски
  Ќе плачам но не од болка туку од нервоза. И некое време нема одговарам на неговите повици и пораки.
   
  На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Ме повреди многу со неговите постапки, но јас решив јас да бидам таа која повредува.
  Му кажав нешто на што не верувам дека остана рамнодушен. Не изреагира никако, како и вообичаено, но нека мисли дека сум среќна и дека мојата иднина е веќе смислена и најубава.
  Женскиот мозок е опасна ствар, само треба да се искористи паметно против идиотот што си мисли дека ве повредува, за тој да се осети повреден.