1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Актуелни (политички) настани на Балканот

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ahoy, 22 јули 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.035
  Допаѓања:
  36.767
  Пол:
  Машки
  Мислам дека самиот наслов ја објаснува темата :)

  Ова е тема каде општо би ги коментирале (политичките) настани кои се случуваат на Балканот, односно во Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Албанија, Грција, (Турција), Бугарија, Романија, Србија, Косово и Македонија.


  Како за почеток мислам дека најактуелен е спорот помеѓу Косово и Србија околу судбината на границите меѓу овие две земји. Исто така и пропагирањето на Голема Албанија на социјалните мрежи од страна на бројни албански артисти, а меѓу најактуелните и постовите на Дуа Липа.

  Како би ги прокоментирале сите овие настани (или некои други)? Кое е вашето мислење за нив? Што ќе се случува во иднина?
   
 2. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.035
  Допаѓања:
  36.767
  Пол:
  Машки
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.482
  Допаѓања:
  8.766
  Пол:
  Женски
  Ко да видов теми за Босна. Може оваа тема посебна да биде за Косово, да се преименува.