Актуелни (политички) настани на Балканот

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ahoy, 22 јули 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  2.974
  Допаѓања:
  10.212
  Пол:
  Машки
  Мислам дека самиот наслов ја објаснува темата :)

  Ова е тема каде општо би ги коментирале (политичките) настани кои се случуваат на Балканот, односно во Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Албанија, Грција, (Турција), Бугарија, Романија, Србија, Косово и Македонија.


  Како за почеток мислам дека најактуелен е спорот помеѓу Косово и Србија околу судбината на границите меѓу овие две земји. Исто така и пропагирањето на Голема Албанија на социјалните мрежи од страна на бројни албански артисти, а меѓу најактуелните и постовите на Дуа Липа.

  Како би ги прокоментирале сите овие настани (или некои други)? Кое е вашето мислење за нив? Што ќе се случува во иднина?
   
 2. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  2.974
  Допаѓања:
  10.212
  Пол:
  Машки
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  2.599
  Пол:
  Женски
  Ко да видов теми за Босна. Може оваа тема посебна да биде за Косово, да се преименува.