1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Актуелни политички настани

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ariel, 3 август 2010.

  1. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.757
    Пол:
    Машки
    Според тебе која е таа трета опција која што би имала капацитет да ја управува и води државата кон подобро утре!?
     
  2. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.070
    Пол:
    Женски
    Па треба да има... видовме од овие 2 многу корист!!! Можеб на левицата да се даде шанса... или нови партии што се формираат. Не ви се смачи од ВМРО и од СДСМ?
     
    На Lianna Anna, LollySky и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  3. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.757
    Пол:
    Машки
    Ништо од ЛЕВИЦА не барај се виде од нив,битно си свртија бизнис зделки со началниче.
    Инаку тоа и е проблемот што нема трета а и не е до тоа дали ни се смачи или не од двете најголеми пол. партии,проблемот е во системот на владеење се додека се се сведува на онаа народната "ако имаш вујко владика ќе бидеш поп" не ја бива работата и трета партија да биде на власт.
     
    На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Овој е лев десничар, т.е. десен левичар :drunk:
    И тој појма нема што е.
    Жал ми е само што тотално ја узурпираше и дискредитираше Левица, прекрасни луѓе има таму кои навистина беа надежни како трета опција.
     
    На oblace1, Spiceyourlife, Yowannty и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Asdasovski

    Asdasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2019
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.599
    Другите не му се дo кoленa нa дечкoвo, oбични пoтрчкoвци кaкo сдс и дпсмне.
    Акo некoј е левичaр oн е.
     
    На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
  6. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.990
    Допаѓања:
    22.494
    Пол:
    Машки
    Кога се појави типов на политичката сцена го величев ненормално. Сите дебати, противења на криминалот и сл. ми правеа да го ценам толку многу шо дури мислев да гласам за Левица кога ќе дојдат избори. После почнаа да забегуваат цела партија. Срам ми падна у последно време и баш пред некој ден се навраќав на фб да ги избришам старите мои постови со поддршка за него.

    Типов во период од 2 години испадна ѓубре невидено, ко од вмровски калап да е правен. Од проповедање леви политики стана типичен десничарски националист и човек шо сака да се изгребе за да дојде до ронка власт. Од моментот кога падна вмро он почна да ги брани суптилно, за истото да е до степен шо е сега, а па со поддршката на Силјановска си се покажа. Ко шо кажа ти, тој ќе биде причината за пропаст на левица. Цела партија се толку несогласни, едни се леви, други се десни ко овај. Особено па сега драмата со фалсификуваните документи од Апасиев и неговата желба да си ја присвои партијата. Пола поддржувачи на левица веќе не сакаат да слушнат за истата. Ужас.

    Најинтересно ми беше шо ме избриша на ФБ пошо му стаив „хаха“ на еден пост :$
     
    На oblace1, Feminka22, daylight и 4 други им се допаѓа ова.
  7. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    @Asdasovski , извини вака, ама појма немаш.

    Исто, и мене на почетокот многу ми се допаѓаше, факт е дека е елоквентен и на некој начин харизматичен.
    Ама, се знам лично со некои од основачите на Левица, по некои муабети со нив појасни ми станаа работите.
    Апасиев е профитер, лично свој интерес тера и му е гајле за Левица. На некој начин ја искористи партијата за себепромоција и на крај ја узурпираше и шитна поради ветено советничко место во кабинетот на Силјановска.
    Има многу чесни, прогресивни и препаметни луѓе таму, ама моментално се во тотален раскол, и многу жалам ради тоа. Ако Здравко Савески на пример успее да ја оправи Левица или основа нова партија, апсолутно ќе го поддржам.
     
    На Yowannty, Animali, staycalm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.090
    Допаѓања:
    163.463
    Пол:
    Женски
    За првиот дел, скроз исто, само што јас и екшли гласав за нив на претходните парламентарни :tmi: :D После приметив дека почнува да забегува човеков...
    Јас го отпишав конечно кога за прашањето со името пиша „бришете ме сите кои сте за промена за да не ве бришам јас“. Што уште да се очекува од политичар кој така несериозно и своеглаво се однесува на социјални мрежи? :drunk:
    Другите помали партии воопшто не се за спомнување, последно прочитав за извесна десничарска Интегра - со теолог на чело и пропаганди против абортус што очи ќе ти извадат на самиот нивен вебсајт, кај нас тоа најново излегува во 2018-2019 (n) :tmi:
    Затоа и реков, не се гледа надеж за нормална трета опција во догледно време, за жал...
     
    На galapce, lovestoneddd, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Soprugot

    Soprugot Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2019
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Машки
    Апасиев не чинел зш си ја сака земјата, коренот и го подржува тоа што е право и го образложува, а уствари скоро сите основачи од Левица и мн членови таму биле дел од СДС или нивни родители, баби, дедовци биле страствени подржувачи и членови уште од времето на Бране. Во принцип вие од сдс имате мн повеќе омраза према вмровците него љубов према вашата земја кои вмровците ви ја овозможија. И крај краева Апасиев не ги величи вмровците само застана на страната на правото и уставот, сепак тој со ја сака татковината не му значат толку башибозукот и лесните црни парички на кои толку мн се надевате
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  10. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    FB_IMG_1557149165178.jpg
     
    На oblace1, Feminka22, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.090
    Допаѓања:
    163.463
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На oblace1, BoaVista, Feminka22 и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Soprugot

    Soprugot Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2019
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Машки
    Хаха ето колку сфати, требаше да речам некои од вмровците
     
  13. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.837
    Допаѓања:
    2.073
    Власта и ВМРО ДА се договорат и да го донесат законот зА СЈО.
    Веќе поправен нема да имаме овој закон се носи заради државата не заради партиите.
    Европа го бара од нас и мораме да се придржуваме до некои стандарди и заради Еу.
     
  14. Asdasovski

    Asdasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2019
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.599
    Вмрo се испaзaријa зa цензус бaш пoрaди тoa... Не oчекувaј дa пoмине.
     
  15. makedon81

    makedon81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2019
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Машки
    До каде е оостапката за инаугуравија на КАКТУСОВ на С.Р.М
     
  16. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.757
    Пол:
    Машки
    Бидна готово.
     
  17. Asdasovski

    Asdasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2019
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.599
  18. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.757
    Пол:
    Машки
    Глупости од разговорот не може да се заклучи ништо најмалку дека за кокаин се работи.

    Инаку според мене овие нови "бомби" што се појавија се снимки кој ги имаат извадено вработени во УБК наклонети кон ВМРО, на ист начин како што ги доби снимките СДСМ само сега целта им е одмазда.
     
  19. Asdasovski

    Asdasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2019
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.599
    Ни oд рaзгoвoрoт сo јaнкулoвскa не мoжеше дa се зaклучи декa нaрaчaлa убиствo aмa се зaклучи.
     
  20. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.947
    Допаѓања:
    13.757
    Пол:
    Машки
    Во кој разговор се спомена тоа баш дека Јанкуловска нарчала убиство?