1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Актуелни политички настани

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ariel, 3 август 2010.

  1. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Многу имам да зборам на темава ама да не ја реметам еуфоријата, ќе ме направат проруски аѓутант:lol::rofl:
     
    На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    аууу... за здружението на пацифисти ќе ни збориш? :rofl:
     
  3. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не сум мис универзум да сакам world peace али сакам да бевме Швицарска и да ги откачиме овие колонијалистичкиве црева, ама за жал не сме ЦХ:D
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Било што било ахаха да се заташка работата само хаха и ние се шалиме инаку од овој циркус со години трагедија ќе беше до сега :D било што било, паѓаш во замка хахаха штом така ајде, Грујо назад :D ќе им се слоши во влада, немој така :D
     
  5. Lancier

    Lancier Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2019
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Машки
    Znameto se razvea a drzavata odi vo bankrot.So 70 zaboleni od Korona drzavata bankrotira.Neli ekonomski bleskavme?A prazen budzet.Im se zakacivme na cicka i sega ke barame krediti da ne pomogaat te da gi polnat firmite bliski do sdsm so stranski krediti koi ke gi vraca obicna sirotinja 30 godini.Obicen narod vece ne se pali na datumi tuku na dela.

    EUXl9myWAAEyBqi.jpg
     
    Последна измена: 31 март 2020
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Мора да е ова грешка, според нашите форумски експерти во нато не влагаме до 2035та и кога ќе дојде новата влада на Грција ќе го прекинела договорот со Македонија и ќе ни стави вето.од

    Нека пукне сеа онаа хидроцентралана од вмро и неговите следбеници, нека пуштаат гневни постови и смајлиња како ништо да не е. Просто смешно партија што должи 8 милиони на државата и што нивните предходници украдоа милијарди и избегаа од државата да ти држат прес и да зборат за економија и остало.
     
    На JuLleE, candy.cane и Feminka22 им се допаѓа ова.
  7. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.741
    Пол:
    Машки
    Генијалецот Двојче осуден:party:,ајде нека е со среќа иако малку му е 8-ца ама добро е нека се множат! :clap:
    Само нека го врзат по на кусо,да не му ја кидни и овај како партискиот му брат Николче :!:
    Владимир Талески осуден на 8 години затвор за проневера на 360 илјади евра
    [​IMG]
    #сеченолепеномонтирано :D
     
    Последна измена: 31 март 2020
    На candy.cane и referentka им се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    @RainBow не мислиш дека е време тролчево да го напушти форумов?
    Ми дојде нагон за повраќање, сериозно.
    Исполитизиран е до БОЛА.
    Далеку сме од банкрот пријателе.
    Народот веЧе не гледа политика, сеа друг нож до коска дојде...
     
  9. Lancier

    Lancier Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2019
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Машки
    Ako imame funkcionalen budzet zosto se zadolzuvame i barame pomos?

    Eve sto izjavi Petar Gosev.Dolgogodisen partiski funkcioner i minister vo vladite na SDSM za novite ekonomski merki na vladata

    Не знам дали ова е „изум’’ на Заев, или на славните советници кои ги накоти околу себе. Сеедно, тој е одговорен, тој го прифатил и соопшти. Оваа намера соопштува повеќе работи: дрскост, безобразлук, незна-ење, вулгарен популизам, погрешна изборна математика, бесчувствителност, примеси на Полпот-изам и Маоизам. И, измамништво – „сите да го понесеме товарот“, наводно!

    Веројатно оваа мерка нема да помине, но Заев и СДСМ може скапо да ја платат.
    https://republika.mk/vesti/ekonomij...omine-no-zaev-i-sdsm-moze-skapo-da-ja-platat/

    Ovaa tema e za politika.Zatoa i zboruvame za politika.Zosto ne ti smetaat tie sto ja branat vlasta?Zarem tie ne zboruvaat za politika vo ovie krizni vreminja?
     
  10. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    :smirk: :P
    мала шала није на одмет
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Каков лажов е овој мицко, он побарал па донеле демек, а не дека од солидарност и барање на Македонија а не на Мицко донеле помош, си ја препиша негова дека била заслугата.
    Ѓубриња вмровски, и најлоши ситуации ќе искористат само да ги протнат нивните говна и да засметаат нешто.

    https://ako.mk/мо-на-словенија-инфо...ZYmbwUhKRAX9CGPtHS-v64R_9sEIvGjagHliy5eeRfbgo


    [​IMG]
     
    На Feminka22, candy.cane и g8lQQk им се допаѓа ова.
  12. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.444
    Допаѓања:
    8.460
    А што очекуваш да пишат Словенците, дека пратиле заради ургенции на опозициски лидер? Никогаш, никој.
    Владава упатила барања до повеќе земји, ама ќе видиме кој се ќе прати. А ќе испадне дека ќе пратат само оние лидери на земји кои имаат добри односи со сегашнава опозиција.
     
    На Ева33 и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  13. makedon81

    makedon81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2019
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Машки
    Мицко не е лажго туку лажговци се спинерџиите од Сдс кои спинуваат со лажни вести..Ако ова беше од Нато Шеќеринска и Димитров ќе се утепаа да се сликаат со помошта..За ова дојде потврда од Јанез Јанша а со тоа и демант на Сдс Screenshot_2020-04-05-13-53-08.png
     
    На Ева33, orevokrsacka и iki26 им се допаѓа ова.
  14. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.741
    Пол:
    Машки
    Ептен се изгубени :)
    Мицкоски: Најавивме кривична пријава за Филипче, но заклучивме дека во овој момент не треба
    (ВИДЕО) Мицкоски во теретана во време кога е забранета работа на теретаните?
    https://twitter.com/sinisa_goliOtok/status/1246423984075354113

    EUwv_I6XgAAPn1I.jpg EUwv_jhXYAMRPLS.jpg EUwv_64WkAEeFxR.jpg EUwwAPYXgAIfETU.jpg
     
    На Feminka22 и candy.cane им се допаѓа ова.
  15. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.444
    Допаѓања:
    8.460
    Убава шамарчина си добија. Право по муцки.
     
  16. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Собранието ко штелувано си се распушти пред пандемија, ко бајаги избори, иначе оф мори мајко можеше да е хаха.
     
  17. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.444
    Допаѓања:
    8.460
    Ајдееее, ќе ја зголемат акцизата за горива. А убаво им рекоа од Ммф и Светска банка да ги намалат даноците за да го растеретат граѓанинот, ама мало сутра.
    Удри јаче манијаче! :envy:
    https://www.faktor.mk/prifateno-vladata-ja-zgolemuva-akcizata-za-gorivata
     
  18. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека на граѓаните ќе им се одрази ова. А пак, може да допринесе во буџетот.
     
  19. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.444
    Допаѓања:
    8.460
    Е како нема да ни се одрази? Поскапо гориво ќе плаќаме, се зголемува акцизата (данокот). И да, поентата е да се полни буџетот. Од нас потрошувачите.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  20. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ама нема да се одрази толку страшно. Еве колку ќе е горивото? Во споредба со тоа колку беше пред 1 месец.. Не викам дека е океј, ама не е ни толку страшно. Сепак мое мислење.

    Да не заборавиме и дека многу помалку се вози кола периодов. Лошо ќе се одрази на таксисти и професионалби возачи, ама може и за тоа решение да се најде некое..