Албански споменици на плоштад

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Marick14, 31 март 2016.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.917
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.606
  Допаѓања:
  48.884
  Пол:
  Женски
  На моменти јас не се чувствувам како во своја држава да сум. Албанциве се повеќе земаат замав, се шират, се множат, се раскомотуваат и полека, полека ни ја голтаат државава. За неколку години малцинство ќе станеме во сопствена држава и Македонија ќе ја снема, можеби ќе ја спојат со Албанија.
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.917
  Еве ти пример сега што се дешава моментално. Протестираме и се тепаме меѓу себе наместо шиптарите да ги тепаме и да си ја браниме државата.
   
  На mentol и Tanjamm им се допаѓа ова.