1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алергија и астма

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од micka98, 27 март 2013.

 1. micka98

  micka98 Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Имам астма и алергична сум на:полен,чипсови,кечап,прашина,кучиња,мачиња,конзерванси и незнам на уште што.Исто така примам апчиња за алергијата и по потреба примам пумпица.Знае некој дали поленот има влијание на астмата?
   
  На Strong.44 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strong.44

  Strong.44 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Да, поленот се смета како алерген од надворешната средина од нашето секојдневие.
  Мицка ако си сешуте активна на форумов, би сакала да ти направам мало интервју во врска со справувањето твое со астмата и како се манифестира кај тебе, за дипломска ми е. Пиши ми ако може и ако си заинтерсирана . :l: