1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алтернативи за скапа шминка

Дискусија во 'Канта' започната од Minci13, 23 април 2019.

?

Колку често купувате хај енд шминка?

 1. Ретко

  100,0%
 2. Често

  0 глас(а)
  0,0%
 3. Никогаш

  0 глас(а)
  0,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Minci13

  Minci13 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  2.324
  Пол:
  Женски
  Многу често ние жените сме наивни кога се работи за шопинг.Поточно мислам на шминка.
  Знаеме често да дадеме мноогу пари и всушност да го купуваме само 'името' на некој бренд,но не и квалитетот.
  За голем број на high end шминка или популарни скапи рекламирани инстаграм производи всушност постојат замени,алтернативи со многу поприфатлива цена.
  Темата е отворена со цел на некој начин да си помогнеме,бидејќи не се сите во можност да купуваат скапа шминка,а ако подобро размислиме па и не мора! Постојат замени;)
  Неколку примери:
  Screenshot_20190422-235221.jpg Screenshot_20190422-235101.jpg
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.490
  Допаѓања:
  80.513
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.