1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ампули за коса

Дискусија во 'Коса' започната од love23, 19 декември 2010.

 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Дали користите ампули за коса и кои?

  Јас ги користам блек ампулите со минерализирано масло за сува и оштетена коса и супер се.
   
  На SuperGirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Јас користам ампула за мрсна коса, незнам какви се, некакви италијански, ги купувам од кај една фризерка и досега имам ставено 3-4 пати и сум презадоволна.
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Јас ги користев виолетовите ампули од авон за сува и оштетена коса, добар ефект имаат и ја омекнуваат и освежуваат косата
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Јас користев еднаш, ама пфф никаква разлика не почувствував, освен убав мирис на косата.
   
  На Hapburn Audrey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Само од една ампула нема ефект. Јас дури сега приметувам некоја разлика а од септември редовно ставам и не планирам да прекинам. Конечно и јас да се справам со мрснотијата на мојата коса што пред некое време ми претставуваше огромен проблем.
   
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Јас употребив 12 ампули-таква била терапијата. Ама реков еднаш-зашто тоа беше еднаш на времето :D а не дека ставив еднаш :) И како што кажав, ефект помножен со нула.
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  ахах.. не ми замерувај, многу пати некои работи ги сфаќам погрешно :D
   
 8. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.984
  Допаѓања:
  4.841
  Пол:
  Женски
  Jас користам едни за сува и оштетена коса и многу ми се свиѓаат
  Не ја знам марката, некои италијански на база на зеленчук, ги има во Зегин
  Ставам еднаш месечно али косата ми е многу мека после тоа и доста сјае
  Пробајте ги, нема да зажалите ;)
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Дечки а како ке користат поточно ампулите??Никогаш немам користено,па ако има добри ефекти од нив би сакала да пробам.

  (Можеби е смешно што ова го прашувам,ама па не сум користела :$ :) )
   
 10. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Вики44е ампулите за коса се исти како интекциите само малку поголеми...и откако ке ја измиеш косата ја нанесуваш ампулата врз цела коса и тоа е тоа! ;)
   
 11. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856


  Викче секоја ампула се користи различно. Има некои кои по нанесувањето се исплакнуваат, а некои не се иисплакнуваат. Некои ампули се стават на скалпот (на пр. за мрсна коса, за подобрување да на структурата на влакното и др) а некои се ставаат на врвовите (мислам дека само за расцветување се ставаат на врвовите). :)
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  ^^ Некои предлози за расцветани врвови? :wasntme:
  Патем Благодарам. :*
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Незнам марки на ампули, и оние што ги користам незнам какви се. Ги купувам од кај една фризерка, знам само дека се италијански. Нека ти помогне некој друг. :*
   
 14. bubemconia

  bubemconia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  338
  Јас сум ги користела оние на Фолтене еден месец и од тогаш немам првут а и косата престана да ми паѓа. Ги има на повеќе врсти ама не знам дали се сите така ефективни . ;)
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Јас користев ампули за расцветани врвони и сува коса...ги купив од аптека "Placent"се викаа и си забележав ефекти косата си ја чувствував мека,нежна и имаше забележлив сјај,со дополнител ефект од пресата која испушта јони за сјај на косата!!!Презадоволна бев од ампулите!!!!!
   
 16. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Дали знаете некои ампули за против опаѓање на косата, препорачете ми некои навистина добри бидејќи имам страшен проблем :!:
   
 17. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  ја сам користено на Фолтене ,добри се .Ама и скапи .Околу 11о ден е една ампула.А треба месец ,два редовно да ги ставаш на косата
   
 18. klaudija90

  klaudija90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  18
  Јас ги користев ампулите против опаѓање на Revlon и навистина ми помогнаа, сега не знам точно колку пари се но во Скопје има претставништво на Revlon ако може оваа информација да ти помогне или по аптеките. Но навистина се добри.
   
 19. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  34
  Колку пари ги купувате тие ампулите за првут што се,погоре имаше напишано некоја феминка дека и помогнале?
   
 20. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Штрумфета кажи ми дали ампуливе помагата да не се мрси толку косата или??? твое искуство??? А и ако можеш опиши го пакувањето, отприлика може ке ги најдеме ;)