1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анатомски/ортопедски влошки за чевли

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ванилала, 13 јануари 2018.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  5.231
  Пол:
  Женски
  Дали имате користено некогаш? Од кои сте најзадоволни, кои би ги препорачале? Од каде сте ги купиле? Дали чувствувате некоја промена во нозете или сепак мислите дека се џабе фрлени пари?
  Како да се намали болката во нозете од предолго стоење?
  Верувам дека темава ќе биде од корист со цел подобро здравје.
   
 2. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Јас имам болки во стапалата , цел ден сум на нозе. Се мислам дали да ги купам шол гел актив влошките:?:
  Девојки споделете искуства ако ги имате користено.
  201.jpg
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.249
  Допаѓања:
  189.125
  Пол:
  Женски
  Ако имаш работа со стоење, најтопла препорака од мене ти се Скечерс патики или балетанки со мемори пена. Вредат за парите. Јас откако ги имам, се преродив, болки во нозете/петиците немам, исто и половината не ме боли како пред нив после работа.
  А за влошките на Шол, мм ги зеде, ама работата му е повеќе со седење. Тој ги зеде заради тоа што има рамни табани и не може да носи чевли без влошки. Тој вака е задоволен, ама не нешто воодушевен. За работа со стоење не знам како би се покажале.
   
  На Inhume и joy1 им се допаѓа ова.