1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

[Анкета] За кого ќе гласате на претстојните избори?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од bilkata, 27 мај 2011.

?

За која партија ќе гласате на претстојните парламентарни избори?

 1. ЛДП (Јован Манасиевски)

  4 глас(а)
  2,7%
 2. СДСМ (Радмила Шеќеринска)

  63 глас(а)
  42,3%
 3. ВМРО-ДПМНЕ (Никола Груевски)

  57 глас(а)
  38,3%
 4. ВМРО-НП (Љубчо Георгиевски)

  2 глас(а)
  1,3%
 5. ОМ (Љубе Бошковски)

  1 глас(а)
  0,7%
 6. Достоинство (Стојанче Ангелов)

  3 глас(а)
  2,0%
 7. ДД (Филип Петровски)

  0 глас(а)
  0,0%
 8. ДУИ (Али Ахмети)

  1 глас(а)
  0,7%
 9. ДПА (Мендух Тачи)

  0 глас(а)
  0,0%
 10. Нова Демократија (Имер Селмани)

  0 глас(а)
  0,0%
 11. НДП (Руфи Османи)

  0 глас(а)
  0,0%
 12. Друга

  1 глас(а)
  0,7%
 13. Нема да гласам

  17 глас(а)
  11,4%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.677
  На барање на повеќе членови, поставуваме анкета за предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 5 јуни 2011.

  Оваа тема ја отворам само заради анкетата, па ве молам не пишувајте мислења од типот „Ќе гласам за...“, туку едноставно изберете една од опциите погоре (гласањето е анонимно).

  Ве молам да гласате на анкетата само доколку сте полнолетни и имате право на глас.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.