Анкета - Избори 15 Јули

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Deni87, 15 јуни 2020.

?

Ќе гласам за:

Анкетата е затворена на 15 јули 2020.
 1. СДСМ - Беса

  45 глас(а)
  14,9%
 2. ВМРО-ДПМНЕ

  74 глас(а)
  24,4%
 3. Левица

  33 глас(а)
  10,9%
 4. Интегра

  6 глас(а)
  2,0%
 5. Други македонски партии

  2 глас(а)
  0,7%
 6. ДУИ

  2 глас(а)
  0,7%
 7. Алијанса и Алтернатива

  2 глас(а)
  0,7%
 8. ДПА

  0 глас(а)
  0,0%
 9. * Нема да гласам

  107 глас(а)
  35,3%
 10. * Ќе го поништам ливчето

  32 глас(а)
  10,6%
 1. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Машки
  За кого би гласале на идните избори закажани за 15 Јули?
   
 2. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  2.963
  Пол:
  Женски
  Би гласала за Дпмне ама сега не знам дали ќе гласам
  Не сакам во потенцијално жариште на зараза да влегувам
  Во нашава држава се прават како губернаторите и губернантите од калето ќе им речат, најубо амерички партии да си увезиме
  А и какви се овие шпионски теми сондирачки....
   
  На Плавуша123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  902
  Допаѓања:
  7.139
  Пол:
  Женски
  Ќе одам само да го поништам ливчето, ни една партија не го заслужува мојот глас.
   
  На Golden, mssuniquee и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 4. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  10.936
  Пол:
  Женски
  А ти @Deni87 за кој ке гласаш?

  ** Нема да гласам.
   
 5. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  5.373
  Пол:
  Женски
  Не гласам бре воопшто...
   
  На злоба, Nightwish11, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 6. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.587
  Што да поништиш ливче они веќе знаат и го имаат сместено твојот глас некаде :D
   
  На Damata so marama, темјанушка, Kimberly11 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Машки
  За ВМРО, треба да им се даде шанса....
   
 8. Bela Vela

  Bela Vela Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2017
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  хахахах малку ли им беше 12 години шанса(facepalm)
   
  На Safira26, злоба, candy.cane и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Машки
  Хахахахахаха

  Пред се мислев на Мицкоски....

  *а СДСМ да владее 12 годнини, какви последици ќе има за државата и народот?
   
  На Cka, butterfly_mk, The Saturdays и 6 други им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.300
  Допаѓања:
  109.800
  Пол:
  Женски
  Воопшто нема да гласам.
  Дел сум од дијаспората и не ме интересира,нека се потепаат слободно.
   
  На злоба, BloodElf, Bratot и 3 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  16.476
  Допаѓања:
  149.176
  Додајте уште една опција во анкетата: Не знам ни дали ќе гласам; ни ако гласам, за кого би гласал/а
   
  На злоба, candy.cane, Regina.Phalange и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  3.248
  Пол:
  Женски
  Воопшто нема да гласам!
   
  На Nightwish11, cresa-jagoda и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 13. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Машки
  На овие избори не се работи за обичен избор помеѓу партиите. Навистина не ми е јасно дали сеуште има луѓе што може да му верувам на Заев и СДС.после толку лаги! Човекот е очсесивен лажго, самиот тој не с
  Си фо цени дадениот збор, 1000 пари си го погази зборот.
  Искрено кажано веќе ме е срам да го гледам што збори после толку многулаги и неисполнети ветувања?
  Која и да е само не повеќе сдсм
   
  На wildone, Cka, Damata so marama и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.102
  Допаѓања:
  18.336
  Пол:
  Женски
  Еј супер избори,уште да имаше некој асален за да го гласаш.
  Да се преправам: Интегра ми изгледаат ок. Али нема да гласам
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.813
  Допаѓања:
  36.585
  Пол:
  Женски
  Лол на анкетата води човекот кој додека вие седевте дома со забрана за движење, он креваше тегчиња од 2кг у теретана и си го прчеше у кафана у затворен простор. Е**** народот тутурутка :D
   
  На S.W.A.G, злоба, candy.cane и 22 други им се допаѓа ова.
 16. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Според резултативе IQ на народот влага у минус изгледа. :D
   
  На S.W.A.G, honey.11, Sarence и 5 други им се допаѓа ова.
 17. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  3.587
  Левица ми изгледаат добро, ама не знам дали би гласала
   
 18. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Машки
  Не врват повеќе тие ,,Коста Петров" финти со тегчиња и кафанчиња......
   
  На Cka, Stache, Firegirll и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  2.963
  Пол:
  Женски
  Се гледаме на пикот :D
   
  На candy.cane, Кавалер и Firegirll им се допаѓа ова.
 20. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  480
  Пол:
  Машки
  Да да
  Хахаахахаја
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.