1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анкети

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Lux, 15 април 2010.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Се што треба да наравите е да дополните,а од кога ќе се напишат барем по 5 мислења можеме да преминеме на следна анкета, секој има право да напише анкета , но предходно треба да ја подполни предходната.

  1.Првата работа на која помислувам кога ќе ги отворам очите е.......
  2.Првата работа која ја правам кога ќе станам е.......
  3. Кога ќе станам на лева нога....
  4.Додека спијам сонувам за...
  5.Кога сум будна сонувам за....

  се надевам играва ке ви се допаднде , анкетите треба да се обновуваат да не здосади една иста и мислам дека е интересна па може да почне
  Нека почне некој мислам се е јасно. :)
   
 2. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  1......дечко ми
  2.......палам компјутерот
  3.......сите ми сметааат
  4.......секогаш различно
  5........во светот на бајките :P


  1.најмногу љубоморам на...
  2.најмногу сакам ....
  3.најмногу ме исполнува
  4 .најмногу ме нервира...
  5.неможам без....
   
 3. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  1. понекогаш на дечко ми коа го имам ;)
  2. сакам сонце , плажа 8)
  3. среќата на тие окулу мене
  4. лицемерство
  5. љубов :inlove:


  1.би сакала да сум .. ?
  2. би сакала да се викам .. ?
  3. би сакала да живеам во .. ?
  4. обожавам .. ?
  5. омилена работа кај важите најблиски :)
   
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  1. Би сакала да сум... машко! Стварно некогаш посакувам да ги немам овие ужасни женски проблеми, да завршам работа под туш за само 5 мин, да не мора да се шминкам и сите тие тралалајки...
  2. Би сакала да се викам... како што се викам, си го сакам името :$
  3. Би сакала да живеам во... Италија можеби... ама Скопје си е Скопје.
  4. Обожавам... да пијам капучина, да одмарам по цели денови, да играм покер на фејсбук и слично.
  5. Омилена работа кај важите најблиски... тоа што ме подржуваат секогаш и што ми помагаат многу кога ми е тоа потребно!

  1. Најлошата работа што сум ја направила е...
  2. Кога би имала милион евра би...
  3. За време на викенд сакам да...
  4. Се нервирам кога...
  5. Кога би била претседател на Македонија би...
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  1.Неможам да се сетам сега моментално ама кривично дело немам направено :lol:
  2.Кога би имала милион евра би си купила се што ми треба, така нема да има потреба да им барам на мама и на тато...
  3.За време на викенд сакам да се наспијам , релаксирам, опуштам (ама додека трае школово викенд без учење тешко поминува)
  4.Се нервирам кога гледам дека некој е тажен или гледам кога други се расправаат,кога времето е неубаво .
  5.Кога би била претседател на Македонија би сменила многу работи во државава, и никако нема да дозволам да се викаме поинаку освен Македонија и би го решила проблемот со Грција. ;)

  1.Кога би била модна креаторка...
  2.Мои најдобри селебрити(selebrity) пријатели би биле...
  3.За црвениот килим би сакала да ја облечам... затоа што...
  4.За ниедни пари на светот не би креирала за...
  5......боја е ИН, а .... е секогаш АУТ затоа што....
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  1. ... Хипи-стилот би бил во мода
  2. ... Кејт Хадсон и Џони Деп
  3. ... Кејт Хадсон... сигурно ќе и го погодам фустанот ;)
  4. ... Парис Хилтон
  5. ... Црвената :lol: ..., а не постои боја која е секогаш АУТ ... според мене ИН и ОУТ се индивидуални за секого посебно

  1. Ако бев со дечко ми вечерва...
  2. Да имав сестра идентична близначка...
  3. Во моментов сакам...
  4. Тажна сум кога...
  5. Совршениот маж...
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  1. Ќе го гушкав и ќе му кажев колку ми значи :)
  2. Ќе уживав да ги збунувам луѓето :D
  3. Да не морав да учам за утре :(
  4. Во последно време сум тажна кога има неправдина
  5. Не постои :)

  1. Посакувам а немам... ?
  2. Горда сум на... ?
  3. После десет години се замислувам како...?
  4. Често ми недостасува...?
  5. Последен пат се смеев од срце...?
   
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  1. Сопствен микрофон.
  2. Личните успеси.
  3. Реализирана уметничка и мајка.
  4. Време и пари.
  5. Денес, ме скокоткаше љубовта.

  1. Да можев да го вратам времето, ќе...
  2. Што би смениле кај себе?
  3. Да сте невидлива, каде најпрво би отишле?
  4. Омилено поминато време?
  5. Ве плаши...
   
 9. Lady-T

  Lady-T Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  1. Да можев да го вратам времето, ќе... ги исправам сите грешки.
  2. Што би смениле кај себе? изгледот.
  3. Да сте невидлива, каде најпрво би отишле? другарките :D
  4. Омилено поминато време? имам премногу убави моменти
  5. Ве плаши... природни катастрофи
   
 10. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
   
 11. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Ајде тогаш јас:

  1.Кога не би била женско...
  2.Кога не би била љубоморна...
  3.Кога не би учела ....
  4.Молчењето е злато ,мегутоа.........
  5.Пијанството.....
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  1. ....би била машко :D :D
  2. ... па и не сум баш љубоморна, ама бар помалку ќе се нервирав
  3. ... родителите би биле многу загрижени, а јас сигурно ќе се прашував што ли се случува со мене
  4. ... не е злато се што сјае
  5. не чини, сум го искусила и што е најтрагично иако знам дека не чини, го практикувам одвреме-навреме

  1. Се гордеете ли со своето семејство или некогаш посакувате да беа поинакви?
  2. Сакате ли дожд?
  3. Што може да ве извади од такт?
  4. Каква е вашата најдобра другарка?
  5. Уживате ли на зима или ви се темни кога ќе ви текне дека треба пак да цапате по снег?
   
 13. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  1. Понекогаш , но како и да е неможам да ги сменам, тие се тие што ме сакаат највеќе и што ќе останат секогаш тука за мене :)
  2. Не :) Само бакнување во дожд сакам мм :*
  3. Кога некој лаже , и знам дека лаже , и упорно лаже ! :?:
  4. Будала :lol: Секогаш е тука за мене ,што ме радува :)
  5. Мразаам зима ! |( Би сакала да имам зимски сон ,и цела зима да ја отспијам.

  1. Кога би се заглавиле во лифт со непознат..
  2. Најубави спомени ..
  3. Највеќе сакам кога ..
  4. Би се жртвувала за некој,доколку ..
  5. Во моментов сакам..
   
 14. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  1. Кога би се заглавиле во лифт со непознат... - Мразам лифтови и не се качувам во нив, одам пешки до 7ми кат кај дечко ми, зошто имам фобија :) Така да знам дека нема да се заглавам! (а ако се заглавам, се’ што ќе праам е ќе врискам, а после тоа ќе ми текне дека можда имам мобилен и ќе се јавам да ме одглават :rofl: )
  2. Најубави спомени ... - Имам од годишните одмори, од убавите моменти со мојот сегашен дечко, патувањата со другарки, добри журки, свирки со бендов, факултетските денови...
  3. Највеќе сакам кога ... - Сум сама дома, си готвам, рокам музика, уживам. Сакам кога пијам и мезам во добро друштво и атмосфера. Кога пеам на сцена. Кога имам време и парички за трошење. Кога гушкам мачки и мали деца.
  4. Би се жртвувала за некој, доколку... - Знам дека вреди. Се’ друго е преценето.
  5. Во моментов сакам... - Да водам љубов со момчето ми.

  Што ви е предизвик во животот?
  Кога последен пат плачевте?
  Да сум еден ден претседател на земјава, би...
  За роденден сакам...
  Би му треснале бокс на...
   
 15. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  17
  Да магистрирам :) и се шо си иди после тоа во животот
  Ретко плачам ама мислам последно пред 2 -3 недели
  Ќе напрам сојуз со Бин Ладен или таков некој па ќе видам Грчка на кој ќе му менва име :devil:
  Љубов...
  Бившиот :D Најпоќе заслужва и не само бокс :D


  1.На колку луѓе можете да му верувате?
  2.Каде би сакале на одмор?
  3.Дали се имате заљубено вистински?
  4.Славна личност на која му се восхитувате?
  5.Би простиле изневерување?
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  1.На колку луѓе можете да му верувате?...на никого во целост не верувам.
  2.Каде би сакале на одмор?...Бахами :) или ај Шпанија нека биде,но би била задоволна и со Хрватска. :)
  3.Дали се имате заљубено вистински? Да.
  4.Славна личност на која му се восхитувате? Берлускони :D Озбилно,има повеќе,не би можела една само да издвојам.
  5.Би простиле изневерување? Не знам,можеби,зависи од многу фактори. :)

  1.во моментов најмногу ми треба..........
  2.со кого би заминале на пуст остров?
  3.за викенди сакам да.........
  4.знаете ли да чувате тајни?
  5.не излегувам од дома без..........
   
 17. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  1.во моментов најмногу ми треба..........- Миљон евра, сериозно!
  2.со кого би заминале на пуст остров? - Со љубовта. Ќе си бидеме ко во Плава Лагуна, доволни еден на друг, додека не направиме бебе :)
  3.за викенди сакам да......... - Се ашкам низ градов, да пијам алкохол, да глеам филмови, да читам книга, да шетам во парк, да возам точак, да јадам саботни мекици, да лежам кај него во кревет...
  4.знаете ли да чувате тајни? - Мислам дури дека некогаш ми се и товар! Толку луѓе ми се довериле, што не знам ни дали е во ред веќе тоа. :x
  5.не излегувам од дома без.......... Чанта и самодоверба во себе.

  Вашиот најголем страв е.....
  Кога сте сами, на што мислите?...
  Најромантично нешто што некој го направил за вас?
  Омилени интереси во животот ви се...
  Место кое сакате да го посетите?
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  1. дефинитивно од осаменост , и од темница ..
  2. кога сум најчесто пробувам да не мислам на ништо. Да се ослободам од најсекојдневните проблеми .. да медитирам ,да се опуштам.
  3. Сега да сега е тоа што ми купи огромно розевко меченце , што сеуште спијам со него :wasntme:
  4. Интереси .. хм.. сега за сега се немам многу заинтересирано за ништо посебно , освен сега за школо што се интересирам :P
  5. Сите ! Не одвојувам никое посебно .. Сите сакам :D

  1. Последно нешто што направив за мене е ..
  2. Би сакала да ...
  3. Ако утре е последен ден на мојот живот ( не дај боже ) ..
  4. Доверба имам во..
  5. Кога би можела би поправила ..
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  1. Си купив чанта и балетанки. :)
  2. Да не мора да учам за матура :sweat:
  3. Ќе го поминам денот со личностите кои ги сакам и ќе ги потсетам колку ми значат. :)
  4. Во другарките, во мајка ми... :^)
  5. Некои мали грешки што сум ги направила.


  1. Мислам дека во претходниот живот сум била...
  2. Кога би можела би го прашала Господ за...
  3. Сонувам за...
  4.Сакам а немам...
  5.Не можам да си го замислам животот без...
   
 20. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  1... пајак :D
  2... каде наоѓа сила за да биде толку милостив
  3... успешна кариера
  4... доверба во другите
  5... верба, љубов и музика


  1.Би умрела само за....
  2. Најголем страв ми е....
  3. Не верувам во...
  4. Се би дала за....
  5. Да можам да го вратам времето би....