1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. monka_bonbonka

    monka_bonbonka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2017
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    4.011
    Пол:
    Женски
    Здраво дали е можно од конзумирањр на АД да доцни 10 дена менструален циклус? Ве молам за искуства
    Фала. Инаку Ад пијам веќе месец ипол.
     
  2. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Да, исто сум пиела и антидепресив и тогаш пиев алхохол, но мн. ретко и нормално во мали количини :)

    Да од тоа ти е, не се секирај!

    Ќе ми помогни некој во потрагава на добар доктор??
     
    Последна измена од модератор: 14 јануари 2019
  3. monka_bonbonka

    monka_bonbonka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2017
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    4.011
    Пол:
    Женски
    Да не ми се случи хаос со хормониве? Какви искуства имате вие? или ќе се стабилизира? Лечам серилитет во меѓувреме и се обидувам за бременост, уште тоа ми фали проблем со хормониве.......... :( Фала

    Зора Митиќ - локација кај МИДА, повозрасна и стручна. Работи и со фондот и приватно после 16 часот.
     
    Последна измена од модератор: 14 јануари 2019
    На lejlla му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ginger

    ginger Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    121
    Ми се има случувано и да ми паѓаат работи од раце, да неможам буквално да ги додржам, како клуч, далечинско и сл.
    Кога неможеш на пр да го излупиш компирот, земи воздух убаво и фокусирај се само и само на компирот. Ќе видиш дека ќе го излупиш.
    Мене ми успевало.
    Друго, кога си во таква состојба, испружи ги двете раце пред тебе во висина на очите, слободно без да ги намерно згрчуваш. Ќе видиш дека нит се тресат нит омалаксано паѓаат :)
     
    На lovely girl M и mays им се допаѓа ова.
  5. monka_bonbonka

    monka_bonbonka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2017
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    4.011
    Пол:
    Женски
    Ве молам нека ме исконтактира некој во приватна порака што пиел АД и забременил или забременил па почнал со терапија и слично.... ме интересираат неколку прашања.
    Фала ви,
     
  6. monka_bonbonka

    monka_bonbonka Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2017
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    4.011
    Пол:
    Женски
    Не функционира веќе форумов или нема ниедна која забременила пиејќи АД или забременила па морала да пие? :) Малце ми е итно па затоа реагирам.
     
  7. mays

    mays Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2018
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    25
    https://m.facebook.com/groups/1381254365529196?tsid=0.35547787715892465&source=result odi na ovaa grupa tamu clenovite se poaktivni, tuka moze da...
     
  8. Toasumjas28

    Toasumjas28 Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво, веќе извесно време сум под терапија со Лорами, Асентра, односно послем пораѓајот доживеав стрес и сега некако како да се навлеков на тие апчиња. Се случува и одеднаш да добијам неконтролирана желба за благо, послем ми е лошо, некогаш добивам напади на гушење и стегање во градите, такихардија...се навлеков и на апчињата...сепак некогаш незнам како да си олеснам некој проблем. Се во мене се собирам. Некој совет како да се справам и што да превземам? Единствена светла точка и радост е мојата малечка ќерќа. Поздрав и се надевам на ваши совети и коментари.
     
  9. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    Здраво девојки...неколку дена имам мачнини, гадење како да ми стои нешто во грлото...дали имала некоја искуство да ми каже што да се напијам, не е бременост и не е пмс
     
  10. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Vo posledno vreme Koga izleguvam se osekjam losho kako da snemuvan energija, nozete kako da mi otkazuvaat, losho cuvstvo kako da ke se onesvestm. Vcera otidov do market I odma pocna da mi e losho odvaj izdrzav do na kasa. Dali nekoj ima vakvo iskustvo?
     
  11. boy111

    boy111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Машки
    Da, toa e normalno koga si vo faza na Anks. Marketi, trgovski centri se slabata strana :) i stom izlezes od market vekje pominuva..? :) Probaj da gi smenis mislite, da mislis na drugo, zosto ako se ukopash u Anks u toj moment polosho..
     
    На mays му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    So pomos na lekar mozis da gi ostavis, sigurno ne sakas da pies vezden od niv. Jas pocnav da vezbam joga po pola sat sekoj den valda ke pomogne.
     
  13. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Во последно време постојано почнав да чувствувам како да ми стои храна во грлото, и ми се гади од тоа. Мајка ми ми вика дека ми е од анксиозноста.

    Инаку бев на АД 3 години, година и неколку месеци сум сега без нив и сега ми се појави овој симптом. Не сакам да се навраќам на нив, ама многу ме нервира чувствово. Кога ќе се напијам хелекс го снемува на неколку саати, и после пак. Чаре некое а да не се апчиња?

    Гледам и погоре друга членка пишала за истото:(
     
  14. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    ...не смееш, ти мораш да бидеш СИЛНА и без хелекс ти се молам, гласав за твоја слика, нели е твоја?

    [​IMG]
     
  15. gogimica

    gogimica Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    146
    Zdr.i jas se macev od 2015 so Anks i piev na prirodna baza tabl.no nisto od april 2018 sum na Deprezol 20 sabajle i pola demetrin sabajle pola navecer...dr.covek sum.veruvaj moras da izdrzis.i eve uste gi pijam...ke ti se vrati energijata se ke bide ok.
     
  16. gogimica

    gogimica Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    146
    Ne se
    Ne se plasi istoto go minav od 2015 navamu...tremor imav na lev palec...sho ne ispitav do nevrolog bev i na site mozni specijalisti bev.od koga gi trgnav Zepirata i pocnav so Deprezolot mi se smeni zivotot...no se popraviv iskreno edno 9kg od april 2018 do sega...no bash mi e gajle bitno se socijaliziram se druzam doma sum druga...a pred 1 god bev krs zamislena otsutna uzas i mn.slaba...i po 4 pati nervozni creva a sega imam volja za se...i ne se zamaram ic utre da umram ne se sekiram
     
  17. ginger

    ginger Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    121
    Браво мила, баш се радувам за тебе. Имаме повеќепати разговарано за ова до тебе, мило ми е што симптомите исчезнале.
    БРАВО ❤️❤️❤️❤️
     
    На gogimica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mays

    mays Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2018
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    25
    I jas se cuvstvuvam taka, plus steganje vo glava, nemanje vozduh,dali zemas ad
     
  19. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Ne zemam. Pijam b6 I 5htp na prirodna baza
     
  20. mays

    mays Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2018
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    25
    I jas isto,pijam neoleksan,