1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Nemoj nishto da propustas vo zivotot zaradi anks I zaradi simtomi koi proizleguvaat od tvojata glava. I mene mi beshe prelosho ama nikogash ne propustiv ama nishto. Da razgovarav so partnerot za ovaa sostojba iako toj nemase pojma so e toa anksioznost. Ama I kolku da mi beshe losho izleguvav, se druzvev i najposle sme oslobodiv.
     
    На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ole69

    ole69 Нов член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site Sakam da se sovetuvam so vas posto nikoj ne me razbira a gledam dobro komunicirate i uspevate da bidite ona shto ste bile pred anksioznosta. .
    Pred 4meseci mi se sluci neshto so ne mi se slucilo do togas se raboti za pritisokot mi se simna 60 so 80 pocna mnogu da mi se tresi dushata i da mi studi..pomina toa po den dva pocnav da imam vrtoglavici da se strekam vo son da se plasam najmnogu od smrt deka ke se sluci infarkt pocna da mi se zdrvuva rakata
    nemozev da izlezam nikako vo guzva odma mi se vrtese vo sekoj moment mislev ke padnam i deka ke zaspijam.. eve nekoe vreme ho nema toa sega mozam da izlezam i da imam takvi napadi adrenalin najmnogu sedam i cekam da pomini ama uste imam paniki i od vreme na vreme samo prasuvam soe ova soe ova sho me boli dali e strasno.. e sega sakam da prasham dali ima uloga pritisoko so mi varira so anksioznosta.
     
  3. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Nizok pritisok se sreduva so pienje povekje tecnosti, redovna ishrana i fizicka aktivnost I nema vrska so anksioznost.pokacen pritisok da ama nizok ne. Vrtoglavicite mozi da ti se od nizok pritisok zatoa pij mnogu voda.nema potreba za panika.
     
    На ole69 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ivanоо7

    ivanоо7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Машки
    з
    здраво како прво од напад на паника не може да се добие инфаркт исто и јас така сум со студ вртоглавица не спијам ама ич убаво по 2 до 3часа највеке цело тело трепери мислам дека нема врска притисокот со нападите на паника и никогаш веќе човек нема да е истиот како порано барем јас 8год или 9год се борам али јбг тоа телесно си здрав психички си распарчен позз
     
    На ole69 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Sekako deka mozis da izlezesh od ovaa sostojba. Ne treba da si striot ti tuku noviot ti. Rabota na samiot sebe, rabota nad sopsvtvenite misli I ke se sredi. Ic ne gledaj nazad kolku dolgo si bil vo ova, promenigo nacinot na razmisluvanje i se ke se promeni.
     
    На ole69 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    ајде друштво како сте денес?
     
  7. Quickshare

    Quickshare Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Za razlika od vremevo mozam da kazam deka denot e dobar.Verojatno toa e do fizickata aktivnost Kako ste vie?
     
    На lovely girl M му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Denes e den za pozitivno razmisluvanje:D
     
    На Quickshare му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ilija899

    Ilija899 Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2018
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
  10. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Подобра сум. Се клукам витамини, антиоксиданси, минерали, пробиотици и на природна база лунерба за стресс и валеријана капки и подобра сум.
    Бев да пливам и приметив дека и кондицијата ми се намалила.
     
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.144
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Дали е можно пмс да имам уште пред 10 дена да ми дојди?
    Времево се менувам, а мене насабајле ми е лошо, ми се гади, ми се крева притисокот, грутка ми стои во градиве, се гушам..
    Секој ден пијам пола Лоразепам т. Е. Од 1,5.. Дома сум, ок но кога ќе идам на работа, почнува, гушење, гасење, стомак.
    Едвај чекам да појдам на доктор пак да ми препиши антидепресиви.
     
  12. HeLenna

    HeLenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2017
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    835
    Пол:
    Женски
    Дали како резултат на анкс сте осеќале болка во цело тело,се ме боли и замор осеќам.Може на психичка база?
     
  13. flower_88

    flower_88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Zamor i mlitavost omalaksanost i se toa
     
  14. HeLenna

    HeLenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2017
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    835
    Пол:
    Женски
    Се осеќам како да имам температура,мерев и немам а исто така ми е
     
  15. gogimica

    gogimica Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    146
    Vcera na 14.05.2019 katastrofa...letargija,neubavo paganje na seker uzas.i cel den go prelezav posle rabota.
     
  16. dandelion_

    dandelion_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Дали стресот може да доведе до пад на имунитет и како да си го зајакнам повторно? Не можам глава да кренам од кашлица и носот, бев подобра некое време во однос на кашлањето, но болките во мускулите не запреа, киселини имав 2 дена со ред и грлото ме гребеше, чувство на грутка во грлото и повторно од завчера кашлам, кивам, носот едвај го одзатнувам со спрејови, а и подолго време чувствувам притисок горе кај носов повремено, неколку секунди и се губи. Истовремено сум анксиозна за моето здравје и како за инает не можам да оздравам и постојано нешто ново ми се случува и се така во круг, немам ни енергија веќе и повторно треба да одам на лекар, но се плашам да не е нешто сериозно или едноставно станав поподложна на настинки заради стресот изминатиов период...
     
  17. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Колку е цената на лунерба?
     
  18. Quickshare

    Quickshare Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Okolu 190 den. e cenata na lunerba
     
    На Anie93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Da moze. Proveri mozibi si alergicna.
     
  20. flower_88

    flower_88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Dali treba da se pie cel zivot AD? ova nema pojma da prestani se tesam koga mi e okey si vikam ke pomine.. koga mi e loso pak ke si recam period e ke pomine i sekoj den dozata si ja zemam i mi se cini i tolku vreme pienje apcina se plasam deka ne e vo red za organizmo preklukana so apcina :/