1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    sekako deka ne. Ako ti prepishal doktor togash konsultirajse so nego ili odi na drug psihijatar.a na tvoja raka ne smees da piesh oti stvaraat zavisnost. Jas prebrodiv se bez apcinja.ako ti treba sovet pishimi vo lp.
     
    На gogimica, Quickshare и GirlLove им се допаѓа ова.
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.138
    Допаѓања:
    14.390
    Пол:
    Женски
    Дали смеам да се напијам Лоразепам на гладно?
     
  3. Babygirll3

    Babygirll3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Да, можеш
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Анксоизноста ми удри на рамнотежа, неможам да излезам никаде како пијана сум постојано. Ајде се наканив да излезам барем до крај на улица и назад, да пропешачам и да ме фати воздух два три чекори и одма почнува губење рамнотежа, вртоглавици, срцето во пети и рикверц назад. Чаре некое со губење на рамнотежа, искуства ве молам споделете.
     
  5. roki1919

    roki1919 Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Дечки по грешка срчав нешо на гугл па налетав на муабетов и специјално се регистирав само ви кажам чуден лек, побарајте на фејсбук дефектолошки кабинет пчелка, се наоѓа во влае лечат од депресија анкциозност и 100 други работи бар имам другар што му е супер сега, малце е скапо не сум сигурен но распрашајте се,поздрав и вероватно нема да ми текне да се логирам тука пошто сум мушко и слично,позз
     
    На Askopje му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Miss.A.

    Miss.A. Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2017
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    2.313
    Пол:
    Женски
    Дали е нормално и после скоро 24 часа да се осеќа ефектот на диазепам од 5мг? :^)
     
  7. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.138
    Допаѓања:
    14.390
    Пол:
    Женски
    Дали е ок, да се напијам Кока Кола? Пред саат време испив пола Лоразепам
     
  8. Babygirll3

    Babygirll3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Ako ne ti smeta zosto da ne. Mene ponekogas mi smeta kofeinot vo koka kola i kafe pa gi odbegavam :)
     
  9. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.138
    Допаѓања:
    14.390
    Пол:
    Женски
    Дали смеам да пијам Лоразепам секој ден по пола. Т. Е. Од 1,5
     
  10. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Ne
     
  11. Felix_88

    Felix_88 Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, спаѓам во групата на анксиозни, неколку години со ред. До сега успевав да ги исконтролирам, меѓутоа пред неколку дена добив таков паничен напад што се тресев како земјотрес да ме фатил.

    Ме интересира мислење и ваши искуства за користење на Канабидиоил (масло од канабис). Многу читав на интернет дека маслото со ЦБД помага во анксиозноста.

    Ве молам секој што има пробано или знае некој што пробал, нека сподели искуства :l:
     
  12. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Не би требало да се пијат цел живот.Најверојатно дозата не ти е погодена,а може и апчињата.Разговарај со докторот што ти ги препишал.Ретко кој ги има погодено од прв пат.А и не знам колку време ги пиеш,ама после долго време се развива толерантност.Исто така и ако пиеш алкохол не делуваат,барем не како што треба.
    Не можеш само на нив да се потпреш.Не постои магично апче кое ќе го реши проблемот од корен.Мора да работиме и на себе.Ова и за сама себе го зборам,зошто на моменти и јас заборавам.
    Нормално е да имаме лоши денови и покрај терапијата.
    П.С. Мене ми доцни,ПМС ме уби,а и климава си го прави своето.Немам волја за ништо.
     
  13. snegce

    snegce Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    557
    Ова моево е веќе страшно...Постојано сум со лоши мисли. Ми се вртат болести во глава, се плашам за се'. Дали е можно цревата да пукаат на нервна база? Од стрес ме боли глава, добивам тахикардии. Неподносливо е...Се трудам да се сменам, но тешко е.
     
    На Sandra91 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. You can do it

    You can do it Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Devojki...mi treba dobar psihijatar koj raboti na privatno...Slusnav za Meri Boshkovska od remedika..imate nekoj vie sto preporacuvate? Fala vi :)
     
  15. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.414
    Пол:
    Женски
    Devojki, imam anksioznost odredeno vreme. Bev na psihijatar i mi preporacha da pijam ksanaks(xanax) Dali nekoja ima iskustvo so ovie apchinja?
     
  16. Sireni

    Sireni Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Здраво како се ослободи од анксот ако сакаш сподели искуство топло те поздравувам
     
  17. darlingdragon

    darlingdragon Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2019
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    Многу се чувствувам лошо во последно време..Имам страв за сите работи во животов и се си мислам дека ќе ми се случи нешто лошо,имам лоши претчувства и веќе ми е преку глава од се ова..Влегувам во расправии со најблиските заради тоа што се чувствувам несигурно и лошо..Мислам дека во секој момент другарките и дм ќе се тргнат од мене заради мојата несигурност:worried::(
     
  18. Felix_88

    Felix_88 Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Nema nisto loso da se sluci :) treba samo da znaes deka toa e se vo tvojata glava, i ne e vistina. Za da pomine, treba da se soocis, primer ako mislis deka nesto loso ke se sluci, da recime ke dobies infarkt? Reci si ajde da vidam :) ke vidis deka nema nisto loso da bidi.... ili ke propadni svetot? Ke si recis - neka propadni... za raboti koi ne zavisat od tebe nema da razmisluvas so mozi da se sluci
     
  19. darlingdragon

    darlingdragon Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2019
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    Џабе..Ќе бидам позитивна на кратко и потоа пак добивам чудни емоции во мене.Веќе немам ни желба за живот,ни јадам ни спијам многу ме мачат чувствата во мене ..Си замислувам во глава работи и мислам дека се точни а не се..
     
    На Sandra91 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Felix_88

    Felix_88 Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ajde kazi mi koi se tie raboti koi te macat, da gi podiskutirame :)