1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Blue000

    Blue000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2017
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    159
    Пол:
    Женски
    Научив да ги отварам :rofl: најдов начин малку истурам и ги пијам така
     
  2. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.744
    Пол:
    Женски
    A ima li kniga sto ne e psiholoska? Sekoja kniga deluva n an psihata bez razlika kakva e..A na tvojot doctor strav mu e da ne se ozlecis pa zatoa ti kaza da ne citas psiholoski knigi .Eve ke ti kazam mene tie knigi mnogu me dignaa
     
    Последна измена: 14 јули 2019
    На lejlla и lovely girl M им се допаѓа ова.
  3. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Психолошки, во стилот моќта на потсвеста, закон за привлечност.
     
  4. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Личен избор е книгата , јас би препорачал книги што наоѓаат примена во вашиот живот за сега и за понатаму.
    Моќта на потсвеста не е ништо посебно нека не ве плаши , има што да се научи , за автосугестија , емпатија такви работи , другите работи незнам колку се вистина . Ама сепак книги што наоѓаат примена во вашиот живот ! И една друга работа ме бендисува многу за Моќта на потвеста , Молитвата е желба а Бог е закон на умот !

    А за библијата што би мислите ? Вреди да се прочита ?
     
    Последна измена: 15 јули 2019
  5. Babygirll3

    Babygirll3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2019
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Библијата дефинитивно ДА. Моќта на потсвеста не е лоша книга, али мене не ми помогна воопшто со анксот, кај некој помогнала, дај Боже да е така. Јас сум голем љубител на книги и читам многу па попрво би одбрала некоја книга со интересна содржина, некое љубовно романче, или романтична комедија каква што читам моментано одколку психолошка книга од типот на Моќта на потсвеста. Некако кога ќе ги читам овие другиве се полнам со позитивна енергија. Убаво ми е. Сепак тоа си е индивидуално.
     
    На lovely girl M и Anxiety им се допаѓа ова.
  6. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Ех да беше така книга да помагаше за анкс :D
     
  7. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Za anksov bukvalno treba "biohack" your mind.
     
  8. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Дали ви влијаат антидепресивите на циклусот,конкретно цитрам?
    До сега никогаш не сум имала проблем,последниве неколку месеци или ми касни 2-3 дена или подранува 2-3.Знам дека ништо страшно само ме нервира ПМС,ме мачи.
     
  9. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Дали смеам апче за смирување со кока кола?
     
  10. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.152
    Допаѓања:
    14.398
    Пол:
    Женски
    Само да споделам набрзинка.
    Поколопете ги дланките како за молитва и замислете како да имате две жешки топки.
    Ќе почувствувате топлина, потоа ставете ги рацете, едната измеѓу гради, другата кај грлото.
    Ќе почувствувате олеснување.
    Јас тоа го направив, ме гушеше и ја ставив едната рака. На тоа место. Позз
     
  11. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.744
    Пол:
    Женски
    Dobro znam koj se psiholoski knigi,samo sakav da kazam deka sekoja kniga deluva na psihata bez razlika dali e psiholoska
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. yana147

    yana147 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    osekam ogremen strav mi se potat dlankite mi trnat raceti srceto zabrzano mi cuka nozete ne gi osekam liceto mi e belo ko duh sum probuvam da se smiram nemozam mnogu se isplsiv mi ispadna topce na pazuvata prvite dva dena me bolese sega vie dva dena ne me boli a vikaat ako ne boli e strasno vie denovi funkcuniram kako duh bev na lekar odvaj me odnesoa nemozev na nozi da stojam od strav doktorkata vika deka e od dezedoran ili od brcenje ali nemam mir dodeka ne pomina pai plus i ne me boli veke kojznae dali ke ja preziveam nokva ;(
     
  13. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Nemozi taka da razmisluvas za edno topce ne se panici bez veza , ako nemozis da spijas edno apce za smiruvanje i spijaj :))))
     
  14. yana147

    yana147 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    nesmejam da pijam tableti dojam
     
  15. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    • Ве молиме пишувајте кирилично!
    Trgni na strana smartphone , relaksiraj go teloto , misli na ubavi raboti ( kreiraj mentalna slika deka negde uzivas ) i probaj postepeno da se opustas da ne mislis na nisto i disi popoleka ke zaspijas . Biohack ur mind :)) . Stavi mu komanda za spijanje na mozokot .
     
  16. yana147

    yana147 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    mnogu se plasam da ne umram da ne e nesto strasno sto ke pravat decata bez mene edno od 11 meseci drugo od 5 godini sakam da gi gledam kako rastat da im se raduvam ;(
     
  17. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Kako ke umris sto zboruvas ne se umira tuku taka. Si se isplasila si prebledela nisto strasno . Ti preporacuvam da isklucis smartphone i da se smiris malce da se skoncentriras na spijenjeto i toa e toa . Ne baraj po internet odgovor , toa ti se desilo od sto si se isplasila.
    Spijaj mirno i spokojno nisto ne e ne si pravi maka na sebe si bez vrska . Tie se simptomi od sto si se isplasila.
     
  18. yana147

    yana147 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    znam deka se toa simptomi od strav ali me plasi ova grutce na pazuvata trista filmovi si pravam
     
  19. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Prvo i osnovno da ti dolovam , doktorkata e vo pravo, druga rabota mozi da se pojavi od preopteretenost na taa raka i sakam da ti kazam deka ne e strasno i da ne se zamaras nitu e bolest nitu e nesto drugo . Mozis i da klavas oblogi od zelka prirodna medicina eve ti za da ti spadni. Spijaj mirno i ke bidis blagodarna od utre natamu . Ne prodlabocuvaj bez vrska za gjabe. Bidi pozdravena imaj dobra nok !
     
  20. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Со ова докажуваш дека гушењето било производ на твојата психа и ти со еден мал трик го реши.вашиот ум ги создава и ги решава сите симтоми па и болести. Сега сфаќаш што е навистина анксиозноста?
     
    На soffce и GirlLove им се допаѓа ова.