1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.131
    Допаѓања:
    14.374
    Пол:
    Женски
    Не те разбирам....
     
  2. greenday

    greenday Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Ne mila. Ne pijam nisto. So meditacija probuvam da se smiram.
     
  3. nolina

    nolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    pozdrav sakam da vi go raskazam moeto iskustvo so anskioznosta,i kako ja pobediv,normalen zdrav prav decko zenet posle nekoe vreme trgnavme po bolnici poradi nemozenje da zabremeni sosprugata.Taka odevme nekoj si 3 godini za na kraj da treba da se operira vo sistina.denot na operacija se pomina vo red,no mene doktorot koga me povika da mi kaze deka operacijata pominala se kako sto treba,covekot mi zbori i naednas osetiv topol bran na celoto telo srce bienje potenje,i trpnenje na race glava i mislev deka vo sekoj moment ke se srusam,za srekja ne se onsevestiv ispiv voda i se sozemav.E od togas pocna mojata golgota,nekolku meseci macenje potenje topli branovi strav panicni napadi i sto uste ne resiv da stanam pak onoj stariot,i da znaete uspeav,,samo vie samite mozete da se izborite so toa cudoviste ni heleks ni elicea ni nisto,zena mi e med sestra i veruvajte videla mnogu takvi kako nas i rekov deka sakam da odam na lekar mi veli dobro eve ti upat odi da vidime sto ke se sluci.Prvo vleguvanje kaj dr jas vesel nasmean kako sto sumi po priroda i me slusase celo vreme me slusase i mi veli a dobro ti sekogas si vaka vesel nasmean,i velam da, pa zosto dojde kaj mene, i i rekov pa za da mi kazete dali sum za kaj vas ili ne sum,DOKTORKATA MI GI OTVORI OCIVE KAKO NIKOJ DO SEGA SO ZBOROVITE,,,,,,,,,,VIDI DECKO JAS USTE SEGA MOZAM DA TI NAPISAM ELICEA SERTRALINE ILI STO LI USTE NE,I STO SME NAPRAVILE KE PIES TABLETI 3 MESECI KE DOJDES NA KONTROLA I KE KAZES DEKA SE E SUPER,KE DOJDES POSLE 6 MESECI PAK NA KONTROLA ISTO SE SUPER,I POSLE KE DOJDE DEN KOGA KE TREBA DA GI OSTAVIS TABLETITE..,I.STO PRAVIME???? KE TE NEMA SAMO 3 MESECI DA DOJDES POSLE PAK OD POCETOK I CEL ZIVOT PLANIRAS TAKA DA PRAVIME.MI VELI RAZBERI EDNO SE E DO TVOITE MISLI I MOZOK,SITE TIE SOSTOJBI STO GI OSEKJAS GUSENJE LUPANJE SRCE TOPLI BRANOVI RAZLICNI SENZACIII SE NISTO DRUGO SAMO ZGOLEMENO KOLICESTVO NA ADRENALIN VO TVOJATA KRV,NISTO DRUGO PUSTI MOZOKOT I POSLE 2 MINUTI DEL OD ADRENALINOT KE PREZEMAT TVOITE CREVA DEL KE GO PRERABOTAT BUBREZITE I TOLKU,I EVE BEZ TABLETI BEZ NISTO SAMO SO EDEN RAZGOVOR DOKTORKATA ME OSVESTI KADE SUM I STO SUM,TOA E EDEN VID DA IMATE DUPLI STRAV,OD SAMIOT STRAV,EPA NE MU DAVAM DA ME KONTROLIRA TOJ STRAV,TOA E MOE TELO MOJ UM MOJ MOZOK KAKO SAKAM JAS TAKA KE BIDE,I EVE IMAM KERKA OD 2 GODINI ODIME SEKADE SETAME SEKADE PO ODMORI I SLICNO ,ZNAE NEKOGAS DA ME OBLEE NEKOE GLUPAVO CUVSTVO NA ZASEMETENOST NA NESTABILNO ODENJE,NO SAMO VO SEBE SI KAZAM,NISTO NE TI E TOA E SAMO VISOKOT ADRENALIN I TOLKU POMINUVA.vi posakuvam, sto pobrzo da se oslobodite od toj zatvor toa glupo cuvstvo za da ziveete spokojno so polni gradi cel zivot,i da zapametete toa sto vi se slucuva nee nisto drugo osven zgolemeno lacenje na adrenalin vo krvta tolku.Kolku na po prost nacin si go svatite problemot tolku podobro,a problemot e samo visokot adrenalin nisto drugo.Vi posakuvam srekja na site
     
    На Wanna.be.mum, lejlla, Cherish33 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.412
    Пол:
    Женски
    Ништо не ми помага против анксиозноста ;(
     
    На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Slagana6615

    Slagana6615 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    • Ве молиме пишувајте кирилично
    Zdravo mislam deka me fati pak malku ova psihata,ovie denovi imam pak nekoi gusenja,steganje vo gradi srce lupanje i po nekogas kak noz da mi zabiva nekoj kaj levata strana otkaj gradite i crni misli dali moze da bide anks ili nesto takvo ovie denovi meseci sum malku pod stresoi misli[​IMG] sega nemozam da spijam mi trpni raka nekak horor
     
  6. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.131
    Допаѓања:
    14.374
    Пол:
    Женски
    До колку најкасно смеам да го испијам АД?
    Го пијам во 7,но денеска станав покасно а веќе е 10.
    Со вирусот, се ми се поремети

    Во главата чувстувам напнатост и плач како да имам.
    Треба за 2 дена да добијам.
    Дали е ова анкс и што да превземам?
     
    Последна измена од модератор: 16 септември 2019
  7. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Poveli kako mozime da ti pomognime
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Enkuixx

    Enkuixx Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Zdravo na site nova sum na stranava postojano osekjam vrtoglavica neramnoteza pri odenje i stoenje mialam deka ke padnam isto taka mi se slosuva postojano mi se cini deka tonam vo krevet i gadno vo glavata vratot mi e zdrven i cela glava kako pod pritisok ova e sekojden veke godina ipol mnogu se plasam dali nekoj ima slicno iskustvo so anksot?

    Isto taka nemozam vo guzi ne izleguvam so lugje mislam deka ako izlezam ke se onesvestam ke mi se sluci nesto poradi postojanite vrtoglavici i niza razlicni simptomi koi se sekoj den prisutni

    Isto mi e veke godina ipol imam 17 god
     
    Последна измена од модератор: 16 септември 2019
    На Xristijan му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Kolku ste aktivni fizicki i kolku vreme ste produktivni vo denot ? Da ve vidam ajde :)))
     
  10. Enkuixx

    Enkuixx Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Po 4/5 casa ama i postojano se boram so vrtoglavica i panika
     
  11. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Si posetila strucno lice ? I koj bese sovetot ?
     
  12. Help!

    Help! Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Дајте помош со ова главоболкиве преку к .. вејќе 4 месеци исто ден сум океј 2 недели притисок стегање кизнај шо се дешава внатре само нека исчезни вејче да бидам рајат мисливе си ги средив и не се замарам шо сака нека биде,неможам да речам не сум анксиозен екстроверт и активен сум физички се е тамам,малце и цигарите шо ги прам можи сметаат сма не сум зсвисник само се гребам ама не е то то
    Имам 16 години...
     
  13. Enkuixx

    Enkuixx Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Da sum posetila nisto...bukvalno mlada si bori se sama...

    Osekjas nesto osven glavobolkite?
     
    Последна измена од модератор: 19 септември 2019
  14. Help!

    Help! Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Како мислиш?не ништо друго ни вртоглавици,ни лошење само главоболки ама некогаш слаби некогаш не се трпат,еден аналгин и се средува сегс во моментов е топ ..
     
  15. Enkuixx

    Enkuixx Активен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2019
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Nisto ne e strasno moze i od pubertetot taka da dava sekakvi promeni se desavaat i ako se nerviras cesto toa ti e 100% ako si napnat nervozen
     
  16. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Zdravstvo znaci na nivou imame vo MKD ...
     
    На Help! му/ѝ се допаѓа ова.
  17. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Кога човек е анксиозен тоа е знак дека треба да си го промени животот. Таа промена треба а и може само вие да е направите почнувајќи од вашите навики, начин на размислување, начин на исхрана и сл. Кај секој човек надминувањето на оваа состојба е различна. Обрнете внимание на вашата духовна страна.
     
    На Elenpelen, GirlLove и Help! им се допаѓа ова.
  18. greenday

    greenday Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski.

    Bev nekni na nutricionist resiv da zapocnan nov zivot megjutoa uste poloso trgna. Mi pravese nekoja kvantna magnetna rezonanca nutricionistot (koja kaj nekoi luge e skepticna kaj nekoi se pokaza vistina). Imam 20 godini mi pokaza bukvalno sekakvi bolesti. Srceto ne mi pumpalo krv, osteteni beli drobovi, osteteno tenko crevo, potencijal za zapusena arterija. Me preplasi nema bolest sto ne mi ja kaza. Proveriv krv se e vo red sega mi e strav dali nesti mi e na srceto. Valjda nema edno takvo bezvezno da pokaze sto mi e na srceto. Mnogu mi e strav .. ne znam sto da pravam dali da odam na doktor :((
     
    На Anxiety му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ijana

    ijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    271
    Да ве прашам феминки дали Елицеа шо е наменета за социјална анксиозност помага да се чувствувате по опуштени во друштво и во ситуации со луѓе, да правите муабет по слободни да сте?
     
  20. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Odi cisto samo za da ti de trgni loshoto od glavata. Za srceto odi na kardiolog po detalno ke te pregleda.