1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Zasto I vo strumica veke e najnormalno da se ode na psihijatar I da se pijat antidepresivi
     
  2. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    хјаха што зборуваш цел народ пија бензодиазепамини ... таква слика си имаш креирано ништо не е од то вистина ни психопат ни неарна ...
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Help!

    Help! Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Незнам шо е работава во последно некој ден ми се вртат мисли дека се е нереално,лага,ко ти да си виновен за нештата,едниставно се дека е лага и многу заебано,се чувствувал некој вака?
     
  4. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Да , ама смени си ги мислите лага е лага , а она што го гледаш и го правиш е реално и нема тука што .
    Не продлабочувај со мислите да не забегаш ...
     
    На Help! му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Help!

    Help! Активен член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Незнам ова вака немам размислувано,а богами длабоко размислување е ова,одеднаш ми иди дека се досега е ко филм??и ме вади од такт и незнам шо да кажам
     
  6. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Епа то е анксиозноста другар гадна е , аама терај ја терапијата не оди против себе си ништо нема да промениш , постепено ќе дојди време кога ќе почнуваш да ги фрлаш апојте , и работи со мислите позитивно и убај работи мисли така му даваш нови функции на мозокот и ќе ти дава понатаму убави слики нема да ти бидат такви како во филм . Од мое искуство .

    Користи ја самоконтролата максимум :)))
     
    На Help! му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Веќе година ипол сум анксиозна, лани имав лош период и мислам дека од тоа ја добив, потоа два месеци не бев ич добро имав гушење во градите, жештина на нозе раце, едвај си ја држев главата, жештина на главата, страв да не ми се случи нешто, да не сум болна, и многу други симптоми, ама тогаш не знаев што ми е одкако дознав дека сум анксиозна и дека многу луѓе се соочуваат со неа се помирив, е сега после тоа малку се смири ситуацијата и од како пред месец скоро имав дообраќајна незгода и од што малку ја удрив главата, добив паничен напад пррголем стрес, почна глвата да ме жеже претежно од левата страна, да ми е потешка, да имам главоболи и некиј си други чуства, па сакам да знам ако се соочувате со исто како се смирувате? Понекогаш осеќам и преголем притисок на очите.
     
  8. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Моја пријателка после собраќајка исто вака се жалеше на болки во главата и испадна дека има мигрена, така и рекла матичната. Оди на лекар да види што ти е.
     
  9. Dejan123456

    Dejan123456 Активен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdravo druze istoto mi se alucuva i na mene dali se resi nekako od problemot
     
  10. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    Женски, дали имате чувство дела ќе полудите првиот ден кога ќе добиете? Ко збркана, збунета сум,неконцентрирана.
    Излегов и на воздух, попешачив, малку ми помогна.
     
  11. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Da ponekogash I nervozna sum ama toa jas si go sfakjam najnormalno bidejki e od promena na hormonite.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Попови и бајачки никако отиди у црква ако си верник и пред икона помоли се а вака на попови не
     
    На ЕденЧлен и Anxiety им се допаѓа ова.
  13. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    Само , Био-Енергетичар или практичар... и молитва .
     
  14. Cepe

    Cepe Нов член

    Се зачлени на:
    17 декември 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ве молам за мала помош имам голем страв хипохондрик сум многу проверен се вред некој совет ве молам 3 години се борам со ова
     
  15. FoxyCat

    FoxyCat Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2019
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Zdravo, pred nekoe vreme pochna da me boli vo vratot no vo dolniot del na vratot megju dvete kluchni koski , me pratija na lekar na eho za tiroida , mi najdoa chvorchinja ama mi rekoja deka ne bile nishto strashni , hormonite bea se vo red, no mene ne me boleshe nadvoreshno tuku me boleshe vnatreshno vo vratot vo dushnikot , i se nekako kako razdrazneto, bolno, i kako grutka vo toj del shto ponekogash znae i da me gushi, bev na uvo nos i grlo, me gledaa so sonda vo grloto mi rekoja deka so grloto i glasnite zhici e se vo red no deka posle grloto nadolu bilo crveno kako vospaleno , piev antibiotici no ne mi pomina , pravev i mikrobiologija na se , i na grlo i nos i sputum no se beshe vo red , i nekako si se naviknav so taa bolka , no sega posledniov mesec mi se javija i bolki pod jazikot i pod bradata i gotovo odma loshi misli, deka mi se sluchuva nekoj strashen proces, matichnata mi vika deka mi e se od stres nervoza i panika no dushata ne mi e mirna ...
     
  16. Anxiety

    Anxiety Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2019
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    308
    sho se deshava podetalno ?
     
  17. all4him

    all4him Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Ништо чудно, ако имаш пораснато со родител што се однесува/л вака со тебе или со другите во семејството.. Од искуство
     
  18. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    Што ќе ми се случи ако два дена по ред не се напијам антидепресив?
    Инаку ги пијам од почеток на март. Со претходна пауза од 4 месеци.
     
  19. emiliana

    emiliana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2019
    Пораки:
    3.172
    Допаѓања:
    40.041
    Пол:
    Женски
    За два дена ништо не би требало да биде, но гледај пиј ги редовно. Ако веќе сакаш да намалиш во консултација со психијатар постепено само, не наеднаш.
     
    На ЕденЧлен и GirlLove им се допаѓа ова.
  20. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    Не стигнав да купам. Секако со консултација на лекар
     
    На ЕденЧлен и emiliana им се допаѓа ова.