1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Mimice85

    Mimice85 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2024
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    КТМ правеше или магнет?
     
  2. Eli_98

    Eli_98 Нов член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Магнет
     
  3. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Како се осеќате на времево?
    Дали само мене ме фаќаат нервози, напнатости и омалаксаност?
    и
    Одев за ма работа, каде сонце, каде стреа. Читам 29 степени.

    Седнав на клупа, под стреа,а ни 5 минути не испешачив.

    Сеа стасав на работа, пијам електролит, едвај на себеси да си дојдам.
     
  4. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    4.132
    Допаѓања:
    23.221
    Младо, старо, анксиозно, неанксиозно, на сите ни е така на времево, нормално е, прежешко е. Надвор носи капа, помага за главата. Вода со себе секаде. Тоа е.
     
    На Mumoftwo30, NoirSerpentine и GirlLove им се допаѓа ова.
  5. Eli_98

    Eli_98 Нов член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Мене кога ќе се стемни обично 20:30 почнува глава да ме боли и да имам вртоглавици.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.688
    Допаѓања:
    121.740
    Пол:
    Женски
    Кој не го фаќа ова на вакво време?
    Секој.
    Не се замарај.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mimice85

    Mimice85 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2024
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Јас некако научив да менаџирам со топлинава,ама со сезонскава алергија сум ужас.На моменти ми се чини дека ми се ниша тло под нозе.Единствен проблем рано будење наутро,4,4 и 30,5 Барем до 6 и 30 да поспијам...ама не.А легнувам нормално,ама недела дена се будам ко навиена пред аларм.Некој чаре да не знае?
     
  8. december

    december Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки, некој да има искуство со овие? Многу ми ги пофалија...
     

    Прикачени фајлови:

  9. FreeToGo

    FreeToGo Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    1.041
    Допаѓања:
    1.382
    Пол:
    Машки
    Јас ги имам пиено само од друга фирма, без никаков ефект.
     
  10. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.515
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто ти пишуваат дека ова е нормално кога не е. Пет минути ако не можеш да испешачиш, нешто не е баш океј. Зашто веќе те знам од темава, може и сама си создаваш ментален напор со мислата дека ќе ти се слоши и имаш психосоматски симптоми или евентуално да видиш да не имаш низок притисок или проблем како анемија..ама од сѐ што пишуваш, мислам дека твој број еден проблем ти преокупираноста со топлото време а не самото топло време.
     
    На theowndemon, NoirSerpentine, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Dorotka

    Dorotka Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2023
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Ah tamn imav miren period, i eve pak si cuka na vrata mojata anksioznost, ovie tri dena sum so misli deka ke obolam od sizofrenija, i ajde pak zacaran krug, citam simptomi gi baram kaj mene, citam po forumi iskustva, celata se tresam od strav i deneska mi se ucini deka vidov glusec i gotovo si velam pocnaa i halucinacii gotova sum, pa sto i edno pitanje ako poludam koj ke mi gi cuva decinjata, sto ako bidam nasilna mnogu grdo custvo drustvo
     
  12. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.699
    Допаѓања:
    5.513
    Пол:
    Женски
    Женска, те молам појди и на друг психијатар, не е баш така лесна за одредување шизофренијата, мислам дека не е тоа кај тебе, кога ќе видиш пиши ни да знаеме како си, и појдо на 2ро мислење те молам.
    Јас пиев дијазрпам од 2мг. секој ден, околи 6м, ако не и повеќе, решив дека нема да пијам, прекинав скроз, долго немам пиено, ептен во стресна и лоша ситуација пијам, и толку.
    Ама си останав на елицеа од 10мг.
     
    На Mimice85, Feniksgirl и GirlLove им се допаѓа ова.
  13. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.106
    Допаѓања:
    5.221
    Пол:
    Женски
    Ајде полека сега, колку време имаш анксиозност? Знаеш дека таа се појавува секогаш кога и да си речеш е сега ми е супер. Тропнала на врата така? Е ако де, низ истата таа врата и ќе си оди, или можеш воопшто да не и ја отвориш вратата. Душо ти си мајка, кралица, имаш дечиња, таа те напаѓа таму зашто си свесна дека таму највеќе ти е стравот. Ти никогаш не би дозволила влакно да фали на твоите деца, така биди сигурна дека е само страв, ништо не ти може. Тоа со глушецот тие паничен напад, смири се, не и обрнувај внимание и ќе си оди. Ти кажувам зашто страдав од истата состојба и сега сум супер, се е со тоа колку внимание и даваш.:l:
     
    На NoirSerpentine и GirlLove им се допаѓа ова.
  14. Mimice85

    Mimice85 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2024
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Помина кризата за дијазепам.15 дена не го пијам.Се трудам да монитирирам со чаеви,со дишење,со ашваганда,и навистина помага.
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dorotka

    Dorotka Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2023
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Od minatata godina od februar imav stress na rabota i nemozev nikako da zaspijam glavata ko kino mi bese, mi dadoa 6 meseci AD podobro mi bese mi zamina nesonicata sonot kolku tolku se sredi, i eve sega od ponedelnik tolku strav od sizofrenija citam trazam simptomi, i dva pati mi se pricina kako glusec da vidam i gotovo haos si velam gotova sum pocnaa i halucinacii, strasno custvo daj boze da e samo anksioznost ova so pricinivanjeto me unisti
     
  16. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.106
    Допаѓања:
    5.221
    Пол:
    Женски
    Немој да читаш, полошо правиш. Остави малку простир од форуми и социјални мрежи. Дополнителни трауми правиш на себе така. Плус гледај на тоа дека која е веројатноста цело време глушец да гледаш. никаква така? Така да не се секирај се е од стравот.
     
    На NoirSerpentine и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  17. Dorotka

    Dorotka Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2023
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu za utesnite zborovi, znaci koga ke spodelis so nekogo, ne citam poveke haos si napraviv tolkava panika krenav celata se tresev vcera (facepalm)
     
    На NoirSerpentine и Feniksgirl им се допаѓа ова.
  18. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.699
    Допаѓања:
    5.513
    Пол:
    Женски
    Пиеш некакви апчиња, антидепресиви и сл?
    Појди на асален психолог или психијатар, не се оставај вака. Може да се случи некогаш да ти се причини, тоа се случува и на луѓе кои немаат анксиозност.
     
  19. Dorotka

    Dorotka Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2023
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Piev zenska 6 meseci nemav nekoja golema anksioznost osven posle prezivean stress na rabota da nemozam da spijam pa se ispaniciv i ajde mi prepisaa za kratko AD bev osum meseci ok se do ponedelnikot koga mi vleze vo glava deka ke dobijam sizofrenija i vlegov vo zacaran krug, simptomi guglanje, forumi koj kako zivee so taa bolest i cela nedela vo grc i iscekuvanje deka ke skrenam jos dva pati mi se pricina kako glusec ili senka da vidov od tolku so se uplasiv vo toj moment pojma nemam da ti objasnam so tocno i vidov (facepalm) i ete si rekov gotovo pocnav i so halucinacii i uste tolku me fati panika, ke vidam dali e samo prolazno da sama izlezam od toj krug, ako ne ke baram pomos, pocnav pak so b vitamini caj od matocina, magnesium
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Жено, ај најди си ПСИХОТЕРАПЕВТ.