1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    На milena-76, doki55, indijana29 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Ve sakam site, vistinski borci ste :* :* :*
     
    На Andrina, doki55, indijana29 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    Viki693 eve i od mene edno poljubce :* .... Morame da se borime :)
    GirlLove...Da go znam toj sajt...preku miljon pat mi e procitano... :))... I znam kako si se custvuvala,koga si bila iskocena...Tolku se zamarame ,da nekoj ne primeti ili lele ovoj me gleda ili onoj...A vistinata e da nikoj ne ne gleda cudno,bidejki sekoj so svojata maka,vo brzenje i sl... Ponekad si se smejam samata na sebe otkako ke pominaat tie misli,ama toa e... Pozdravcee ubav deennn :) :*
     
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Andrina

    Andrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    55
    На Kim87, indijana29 и RainGirl92 им се допаѓа ова.
  5. kumanovcanka

    kumanovcanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    39
    Pozdrav do site kako se cuvstvuvate na ova snezno vreme?
     
  6. dimco11

    dimco11 Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    zdravo sakam da pitam dali nekoj custvuva bolki vo glavata odzad ??? :worried:S
     
  7. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    ex da beshe samo bolka vo glavata... :D ...Ili ti e na nervna baza ili mene koga me boli pozadi glavata,nizok mi e pritisokot...nishto strasno :)...pozdravce...
     
  8. RainGirl92

    RainGirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    53
    Девојки на goolge најдов еден чет за здравствени проблеми меѓу кои и анксиозноста, има луѓе од многу места во светот и добро е чувството да разговараш со нив и да си го споделиш проблемот.
    http://www.healthfulchat.org/anxiety-ch ... login.html еве го линкот од четот само си пишуваш ник и влегуваш. Го имате посетено некогаш?
     
    На indijana29 и elisabeta им се допаѓа ова.
  9. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    Bash go posetiv sajtov...I naletav na tema Mazacka... :| :tmi:
    Dobar e sajtov...Mn mi se brzi...Se gubam vo prevod :P
     
    На RainGirl92 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    474
    Допаѓања:
    334
    Да, јас, веќе 6 месеци (од кога ми е дијагностицирана анксиозноста) постојано. 6 месеци не сум раат од тие болки.... ама тоа е, анксиозност е, ќе се трпи..
     
  11. RainGirl92

    RainGirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    53
    Ќе се навикнеш :D прво и мене ми бегаа. Ама сега влегувам секој ден си пишувам со многу луѓе.
     
  12. Kim87

    Kim87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8
    Да ве прашам нешто :?: Дали на некого му се случило да добие моментална вртоглавица и тоа баш јака, да му се заврти се околу него ? Ми се има случено ова ама беше мн ретко некаде 1-2 во две- три година , ама во последно време е скоро секој втор ден.Затоа сакам да ве прашам дали е од анксиозноста или е веке некој друг проблем.Бев и на очен лекар контрола за наочарите ама ми рекоа дека е се во ред немало потреба од промена на диоптер.
     
  13. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    Kim prvin proveri si ja krvta..Zatoa shto koga e padnato zelezo,doaga do vrtoglavici...proveri si go pritisokot vo tekot na denot,da ne ti e nizok..I posledno sto bi mozelo da dovede do vrtoglavici cesti,e ramnotezata na ushno...i ako e se vo red... i aksioznosta znae da pravi vrtoglavici..
     
  14. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    Дали знае некој дали мозе со хелекс алкохол да се пие ,барем една чашка :) ??
     
  15. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.539
    ne ne smees kakov alhohol ne si igraj
     
  16. chrnnnn123

    chrnnnn123 Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Значи еве јас да се олеснам..со ова имам проблем уште летово.Значи дали поради преголем умор имам некои моменти како се да ми е во филм,неможам да се сконцетрирам на сегашноста.Значи онака само вештачки правам муабет,а сосем на трето мислам.Излегувањата и убавите моменти не се како што беа.Осеќам тежина во очите,главоболки немам,понекогаш само некоја вртоглавица.Циркулацијата ми е упропастена,ако може некоја помош.Фала и поздрав до сите анксиозни :*
     
  17. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Sto mislite koi se podobri demetrin ili heleks, molam za iskustva...
     
  18. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно ДЕМИТРИН пробај па пиши Јас го употребував Хелексот но немав никакво подобрување Сега пијам Демитрин и се чувствувам многу подобро
    Поздрав
     
  19. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    12.528
    Пол:
    Женски
    вака јас имав проблем со анксиозност,и хелекс и све џабе еден лекар стар ми даде терапија и подобруванје забележително одма дури и маж ми одма прiмети разлика а и јас сама....ми даде да пијам наутро на гладно маџун(јаворов сируп)една лажица,димитрин апчинја 3 пати на ден по половина б коплекс 3 пати на ден и витамин ц еднас дневно,навечер пред спиенје зан таблети од 10 мг,и два пати на ден прополис капки 10,со 10 капки валеријана растворени во вода,наутро јас ставав навецер 10 прополис 20 валеријана,,,,пробајте или светувајте се со лекар ако сте сомничави за терапијава мене мн ми помогна немав волја ниту да возам после се се среди нормално и станав поцврста послилна личност а не од се да се плашам
     
  20. RainGirl92

    RainGirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    53
    А не ти е страв дека од толку лекарства можеш да станеш зависна од нив и потоа да неможеш без нив? Јас заради тој страв не пијам никакви лекови.