1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. plazma

    plazma Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    16

    Баш ти фала за советот, јас сум онака позитивна личност , многу се дружам , излегувам со луѓе таква ми е и работата и не ми се веруваше дека може да сум анксиозна, ама најверојатно е тоа. Гледам да не мислам на тоа, ама знаеш сигурно дека тие состојби со вртоглавици и желудник се појавуваат сами од себе и не знаеш кога ке те дрмнат. Некогаш дури и од маса , од ручек станувам зашто осекам гадење(значи не повраќам туку чувство на гадење во грлото а не во стомакот) и се вадам од памет. Ок, поздрав.
     
    На milena-76 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. srna1234

    srna1234 Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    jas pijam anti-stres i vrz baza na Mg i B6 i mnogu me opustat ama pakk e prisuten tuka toj strav od bolesti dali znaj nekoj vo Bitola nekoj dobar psiholog.

    da jas ama od ladnoto e da znajs zemisi nekoja mast za mackanje ima vo aptekite za nastin so e pozz

    dali znajte nekoj dobar psiholog ili psihijatar vo Bitola FALA odnapred
     
  3. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    јас ја пијам истата терапија...Засега добро оди..Ке видиме..Малку ми се намалени синтомите...Јас одподамна го пијам лорсиланот...А заластата скоро ми ја дадоа со тоа сто постепено треба да го отргам лорсиланот...Луге мн зависност ствара...Ама и мн помага лорсиланот...Сега пијам само едн0 на сабалје од 1мг..Теска борба е ова анксиозноста..Секој ден си викам нека заврси да се вратам старата...Ама сто е тука тука е...Само борба... :)
     
  4. milena-76

    milena-76 Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    srna др.Владимир Петкоски незнам дали уште дали работи
     
  5. kala86

    kala86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Dr.Tomislav Stefanovski -Neurodent na bulevar 1-vi Maj
     
  6. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    Здраво преијатели..Како сте?...Се спремате за најлудата нок?!...Јас и спремна и не спремна :) :P
     
  7. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Ако ме фати анксот навистина ке биде луда зошто секогаш кога има нешто убаво мене ми е тешко и едвај чекам да помине, така мислејки дека и мене ке ми биде подобро Но се надевам дека ке фатам некоја средина ни на добро ни на лошо и ке ја прогуркам таа нок но во индата дај боже сите да се слушнеме дека е се во ред
     
  8. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    Доки55 ме насмеа слатко...И јас се надевам на некоја средина...Знам дека и кога ни е убаво ке не фати..Ама да се надеваме,и оптимизам дека ке помине како сто треба... поздрв4е :)
     
  9. milica30

    milica30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    20
    Zdravo na site kolegi
    Go delime istoto sekojdnevie veruvajte i jas i mnogu dr.Jas ve citam podolgo vreme no nikako da sednam i da se priklucam na razgovorot.Mene mi se imaat sluceno losi raboti pred nekolku godini i od togas postepeno pocna da me faka anksioznos. Bidejki sum po nekoja slucajnos dlaboko navlezena vo medicinata imav otpor kon lekarstva, megutoa koga pocna da mi se vlosuva sostojbata jas se resiv da zemam terapija. Zemav seroxat i demetrin a prvin mi bese prepisan lorsilan gledam deka nekoj vece go pie da ne go plasam ama toa e mnogu postar lek i predizvikuva zavisnos a potoa e tesko da se prekine .Pocnav so lekarstvata i po pola godina jas piev samo 1/2 seroxat ,potoa namaliv na 1/4 i mi bese super. Megutoa eve me pola godina nisto ne zema i pocnaa da mi se vracaat sitomite. Ne sakam da se vrakam na lekovite sakam sama da se izboram so ovaa glupos vo moito mozoce a mozno e ima mnogu luge sto uspeale ke uspeeme i nie. :)
    Poznavam luge koi pominale niz istoto megutoa bez lekov bidejki lekovite samo go blokiraat umot da se bori so bolesta pravat slika deka e se vo red a vie pak na momenti cuvstvuvate voznemirenos. Jas sum mnogu pozitivna i nikoj ne mi veruva deka patam od anksioznos sekoga sum vedra i nasmejana ama vie znaete kako mi e.Ve molam namalete gi lekarstvata i da se boreme se ke pomine samo treba popoleka da se reprogramira mozokot i se ke se sredi. Eve doaga nova godina i gledam si pisuvate deka ne sakate da go pocuvstvuvate drugarceto anksioznos ama znaete deka toj ne ve napusta i deka ke dojde so vas.
    VI POSAKUVAM NA SITE STO GO IMATE DRUGARCEVO DA GO IZGUBITE POPAT ZA NOVA GODINA.
    NELI GO PREZIVEAVME 21 TOGAS ANKSIOZNOST E SITNICA ZA NAS :D
    POZDRAVCE :*
     
    На milena-76, mal.ecka и doki55 им се допаѓа ова.
  10. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.361
    Допаѓања:
    126.088
    Еве ме и мене ,оправдано отсутна :rofl: зафатена сум на работа,дома со семејството и имам се помалку време за на фемина :D .И јас се чувствувам чудно за време на празниците и едвај чекам да поминат и сите се чудат зошто не сакам спектакуларен дочек на Нова Година,а да за чудење е :rofl: Знам дека е до мене и знам дека се ке биде во ред и дека пеубаво ке си поминам макар и во домашна атмосвера зошто не е битно каде си него со кого си,и да,незначи дека ако не сум во ресторан ке се запоставам,ке се средам,дотерам насмевката на моето лице и спремна сум за дочек :inlove: Ве поздравувам,и средуваме впечатоци од вторник.Се најубаво на сите :*
     
    На doki55 и elisabeta им се допаѓа ова.
  11. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    Да ве прашам дали некој има идено или знае нешто за др.Жанета Карагоцева?Јас бев кај неа и некако одма апчиња ми даде,а не се чувствувам до толку лошо......јас некако се надевав дека со муабет помагаат прво ,а потоа ако неможе со апчиња,ама мене ме сослуша ми кажа по нешто и одма апчиња :worried: ај ве молам за совет,фала однапред :)
     
    На Lale3 и Kim87 им се допаѓа ова.
  12. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    На biggirlsdontcry и elisabeta им се допаѓа ова.
  13. atma

    atma Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    6
    Дали некој од вас се чувствува празно ? Јас станав рамнодушна.
    Психијатарот ми рече дека тоа е од апчињата, но и од одбранбениот механизам внатре во мене.
    Не чувствувам никаква емоција... буквално само празнина.
     
  14. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Neka site Vashi loshi denovi ostanat zasekogash vo starata godina, i samo nasmevka neka Ve prati ponatamu...

    Srekna i Vesela Nova 2013 god. na site forumxii....:)

    [mod-kirilica:1bc26l23][/mod-kirilica:1bc26l23]
     
    На elisabeta, Andrina, indijana29 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Andrina

    Andrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    55
  16. biggirlsdontcry

    biggirlsdontcry Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    163

    Не ми ја отвара странава,може линк пак? :)
     
  17. milena-76

    milena-76 Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    да да не се отвора
     
  18. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.539
  19. Andrina

    Andrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    55
    И јас да ви посакам Среќна Нова Година на сите на форумов, ама посебно на вас што пишувате и ја читате темава. Се надевам со советите и искуствата што овде ги пишуваме, секој ќе си дојде до решението на оваа ситуација. :)
     
    На indijana29, atma, milena-76 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    На сите ВИ ЈА ЧЕСТИТАМ НОВАТА 2013 година со надеж дека во неа ке бидеме сите повесели,среќни, исполнети со радост и секогаш насмеани Лошото нека остане во старата а новата нека ни го направи животот повесел со насмевка на лицата (која ни недостасува) а желбите нека ви станат реалност
    Поздрав и се најубаво
     
    На indijana29, atma, elisabeta и 1 друга личност им се допаѓа ова.