1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
    ок...секој со своето размислуванје..јас знам многу луге ,каде што ја надминале таа состојба..и со мн доктори сум разговарала за тоа...а се согласувам дека со молитви кон бог ,има исцелуванје...така да ,проблемот е во тоа што треба да научиме, да со секој нов стрес како да се справиме...за нормално да не ни се поврати истото чуство...позз
     
  2. crvec

    crvec Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    луге ви се случува ли да станете од спиење и да не ве држат нозете,да ве нервира се живо,да ве бута и немате рамнотежа.Главаа ужасно да ве боли .Узас....ако има некој вакви проблеми нека пише и како се справува со ова..поздрав
     
  3. plazma

    plazma Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    16

    да немам рамнотежа редовно и то најмногу ме нервира.тогаш ме фака паника и нозе не ме држат, обично пијам дијазепам од 2мг и малку од малку поминува,ама пак се јавува.се навикнуваш со време...
     
  4. crvec

    crvec Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    освен дијазепам пиеш ли нешто друго? Колку време си така?
     
  5. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    ЧОВЕКОТ, АКО ГИ УПРАВУВА СВОИТЕ МИСЛИ, МОЖЕ ДА ИЗГРАДИ ПОДОБРА ИДНИНА ВО СВОЈОТ ЖИВОТ.
     
    На candygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. crvec

    crvec Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    ako moze nekoj da mi odgovori ,piev seroksat od 10mg 9 dena i od denes pocnav so celo,ama mnogu cudno se cuvstvuvam,osven macnina custvuvam omalaksanost i bez volja za nisto.pisete iskustva...pozdrav
     
  7. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.539
    Чекај стрписе ти сакаш одма тоа да делуваат ,па тоа се нус појави треба време да помини
     
  8. crvec

    crvec Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    se razocaruvam elizsabeta...mnogu sum omalaksana,nemam sili da stojam i nemi se zboruva,ne mi se druzi a eve treba da odam na imenden ..Uh
     
  9. candygirl

    candygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2010
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    99
    луѓе изгледа спасот е во дружење слусанње музика бино да не си сам ни минута мислите на друга страна!ја ги откажав депрозел апчињта и полошо ми е немојте наеднаш да ги прекинувате...инку ефект има после 1 месец!
     
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  10. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.539
    crvec и мене денес многу ми е тешко немам воља за ништо ама со сила отидов кај другарками да поседам малце муабет да си поравам,мора мора да се бориме некако
     
  11. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Дечки дали сте пробале кога многу паѓате да си пуштите смешни инсерти? Ајде пробајате малку така, заменете ги некои мигови со осмех, премногу мислите на проблемот и тоа ве дотолкува уште толку, правете работи што сакате окупирајте го мозокот, има толку многу туторијали за правите детали, менѓуши, ланчиња, честитки, што и да е.. еве ви една убава интересна страна има премногу убави кративни работи.. и еден веб таков за живот.. здравје..

    http://www.lovesensa.rs/

    http://pinterest.com/

    Браво што се држите еден со друг, секоја чест, јас ви се воодушевувам. Елизабета и на тебе многу големо браво, имајте верба во себе, почнете да правите работи што сакате, не дозволувајте умот да манипулира многу! Окупирајте го.
     
    На RainGirl92, anabel-a, Peppermint и 2 други им се допаѓа ова.
  12. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Витанмини од А-З и хелекс..дали можат да се пикјат в.Витамините на бсабалје а хелексот на вечер од 0,25. Мг?

    И уште нешто..ко ке зборувам со некое машко мислам дека ако почњам муабет да. Му праам да не ме сфати дека му се пуштам.Дали осеќате како мозокот да ви плачи,излегувам надвор и очите. 5ми се полнат со солзи.Не знам дали е анкс ,депресија или др..не спијам асолно
     
  13. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.539
    Oд анксиозноста е и мене ми се има случено тоа про разговор обицен да ми дојде да плачам
     
  14. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    290
    Пол:
    Женски
    Еве и јас да се пожалам денес бев на регистрација кај една другарка бев сведок и кога станавме сите таму нели да го читаат законикот мене ме фатија ужасни паники сета се препотив и чекав да паднам во несвест.Сета се тресев и сето тоа најстрашно е што го забележаа сите па и камерманите.Како јас да се мажев па се препотував :)страшно ништо не ми помага.Значи во овие 10 години борба почнав со дијазепам па хелекс и асентра завршив со сероксат и лексилиум и повторно сум истата не гледам излез.
     
  15. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.539
    kostadinka24 треба да гледаш излез за да има излез ,а зошто да нема излез кога има ,не мисли негативно.
     
  16. indijana29

    indijana29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    44
  17. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Mozat, jas prasav doktorka, no vo apteka mi preporacaa poveke b-kompleks (stress menagment) a od A-Z mi rekoa deka poveke se za podiganje na energija vo normalni uslovi, a b-kompleks se podobri za namaluvanje na stresot...
     
  18. milica30

    milica30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    20
    EEEEEEEEEJJJJJJJJJJJ Sekogas ima izlez ne se razocaruvaj na site nas ni se imaat deseno nekoi gluposti od anksioznosta no terame napred i se borime i ke uspeeme da pobedime i ti ke uspees samo poglesni i vo oci na anksioznosta i bori se so nea pobesnikot ke bides ti.
     
  19. ennaa

    ennaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    6
    Дали се има случено на некој од хелексот во моментот кога ке почне да делува да ве боли глава конкретно кај слепоочницитте и да не можете да фокусирате баш,јас мислам дека ми е од тоа што он опушта мускули и тера на спиење а јас се трудам да седам будна пошто е сабајле нели,тој навечер не ми праи проблем одма спијам ама половинката насабјле ме боли глава :worried:...ве молам за совет,помош :)
     
  20. crvec

    crvec Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    колку време си на сероксат Костадинка?