1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

 1. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.281
  Допаѓања:
  124.959
  Зборувам од 8 годишно искуство срцка:Dсреќна сум ако на некој можам барем со зборови да му помогнам.
   
  На be.positive, dzuls и lejlla им се допаѓа ова.
 2. dzuls

  dzuls Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  44
  Zasto mene samo navecer mi se slucuva ova mi se place od nervoza zasto Samo navecer me faka nekoj strav deka loso ke se sluci cell den sum dobra ja imam najdobrata rabota na svetot koja ne mi dava prostor I vreme da mislam na loso amaa vecerta stom padnee I jas kako da propagam od crni mislii :(
   
 3. AnichkaLeo

  AnichkaLeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  92
  Еее што ми падна на памет абе дај која сака да се мажи а нема дечко јас ке бидам стројник за девер ми барем и, јас анкс и јатрвата анкс и ке си се тешиме :) супер ке си, се тешиме една со друга.
   
  На be.positive, dzuls и lejlla им се допаѓа ова.
 4. AnichkaLeo

  AnichkaLeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  92
  Уфффф знам како ти е не 1 - 101 сум осетила цел ден супер и штом се стемни јас не црни мисли се убивав од плачење, а сега штом осетам така или пијам одма чај од кантарион или пијам диазепам и поарна сум.
   
  На Vesna^^ и Matea94 им се допаѓа ова.
 5. Matea94

  Matea94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  448
  Isto sum i jas samosto ke legnam na pernica za da spijam se macam po 1-2 saati dodeka da zaspijam mi treba vreme ama toa e koga ke legneme mozokot go otperetuvame povtorno so tie misli deka nema da se razbudime utre i slicno i preku den e isto samo so ne e mrak nadvor i ne se plasime do tolku ne si edinstvena tuka sme site zaedno i glavata ni e zbrkana od tie misli i preopteretuvanja da nemame nekoja bolest no se ke se sredi treba vreme nemoze preku nokkk :*
   
 6. Viki693

  Viki693 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  584
  Пол:
  Женски
  dali ima nekoj probano so hipnoza??/

   
 7. lavanda 07

  lavanda 07 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Zdravo da ve prasam dali nekoj ima koristeno tableti zanfeksa mene po cel den mi e neubavo i ziveeam vo strav i panika deka nesto ce mi se sluci
   
 8. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  2.364
  Majka mi pie zanfeksa po 1/8 i super e!
   
 9. lavanda 07

  lavanda 07 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  mene mi e stav da gi piam otkako go procitav upatstvoto i zatoa se interesira ti blagodaram mnogu
   
 10. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  2.364
  Ostajgo upatstvoto, doktorot mi veli tie mora da napisat nesto :) pijsi gi kako sto ti rece doktorot i se ke se sredi!
   
 11. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  3.783
  Пол:
  Женски
  Дали на некој му се има случено да почне да го стега во грлото а тоа да е проследено со силна тахикардија и притисок во слепоочниците и како лупање некое во капаците од очите?
   
 12. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  8.442
  Пол:
  Женски
  Мене не, ама не се плаши, знаеш деkа не е ништо :*
   
 13. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  3.783
  Пол:
  Женски
  многу ми се зачестени нападитесрцка во последно време па веќе незнам ни шо е нормално а шо треба да ме плаши хахаха
   
 14. lina.ina

  lina.ina Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  38
  Ke zavrsi li ova? Ili ke se vraka pak i pak i s taka vo krug..ke ziveeme normalno ko site to se prasvam ?odgovor nema :/ da se ostavi na vremeto ostaveno e i trae li trae ne se zalam i kukam neka trae ama barem da iscezni eden den ..
   
 15. Lejla-86

  Lejla-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Добро утро како сте денеска? Јас од вчера нешто многу брзо се заморувам и брзо ми чука срцето.
  Поздравче:*:*:music::music::music:
   
 16. rita22

  rita22 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  7
  Na mene mi se slucuva bas kakos to opisa ti bubic, nekogas me preplasuva mnogu a nekogas si kuliram pa pobrzo pominuva. Ne se plasi iako znam kako se osekas vo toj moment. Vajda ke projde taa sostojba , neznam veke sto da pravam. Nekogas ignor tehnikata pomaga nekogas e tolku jak napadot da nema sansi da se ubedam deka ne e nesto organski
   
 17. be.positive

  be.positive Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Добро утро,
  одамна ве немам поздравено, како сте? :)
  Јас утрово се разбудив со пола подуена уста (имам некои афти), но веднаш почнав милион филмови... Бидејќи деновиве навистина се оптеретувам со се, слушнав и некои неубави вести и онака ми беа стресни... и сеа си мислам да не случајно сум добила некој малечок удар па од тоа устата да ми е ваква... Знам може е смешно, но знаете како е со нашите мисли... Дај Боже да не сум во право...

  Инаку @dzuls, мене ми имаше кажано докторот значи во одреден дел од денот анксот е најјак, кај тебе е навечер...Кај мене почесто беше поручек. Не се оддавај на тоа дека навечер ќе имаш негативни мисли и кога ќе ти дојдат не мисли на нив, само прифати ги и кажи си во ред ќе поминат, не се вистинки... Веднаш нема да заминат, но со секој нареден ден ќе бидат пократки за 1 секунда. Само ако вистински знаеш да ги пречекаш, како недобредојдени гости.

  Поздрав до сите.
  :hug::hug::hug:
   
  На dzuls му/ѝ се допаѓа ова.
 18. be.positive

  be.positive Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Јас имав ептен често панични напади, не знам дали поминваше ден без напади. Значи по улива, секаде ме фаќаше и дома ќе легнев и не сакав ништо друго. Мислам дека мнооогу помага тоа да сфатиме дека СИМПТОМИТЕ НЕ СЕ ВИСТИНСКИ! Лажно е се што нашиот ум произведува. Со сета сила, потење, забрзано чукање на срце и сл (зависи кој што чувствува) треба да дадеме се од себе да останеме смирени. Нормално и со верба во Бог. Мене тоа најмногу ми помогна, и мајка ми, која 100% ме разбираше и не ми дозволуваше да стагнирам, велејќи дека се ќе помине за брзо и ќе ме направи посилна.
  Знаете нели дека ќе сме посилни и побогати кога ќе се избориме со ова? :)
   
  На dzuls, mal.ecka, rita22 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  3.783
  Пол:
  Женски
  Ти си позитива на денот :music::music::music::*:*:*
   
  На be.positive и rita22 им се допаѓа ова.
 20. lejlla

  lejlla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  2.364
  Само ПОЗИТИВНА МИСЛА, што и да е ќе помине!!!
   
  На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.