1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Nemoze nishto da ti se sluchi mila, prochitaj si go korisnichkoto ime... KOLKU PPUITIVNO TI ZVUCHI!!! I moj najjgolem strav e udaroz, samo sega.svashta kazuvaat po tv i toa nas dopolnitelno ne potresuva, inaku sekogash postoelo istoto. Jas plus imam ekstrasistoli (poslesekoj stres) shto dopolnitelno me rastrevozuvaat. Morame da se.borime, na krajot na kraishtata ednash se umira, a ne sekoj den :*
     
  2. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Devojki na stranata anksioznost.net pisuva deka kolku I da imate derealizacija,cuvstvo na nerealnost I kakvi se ne cudni cuvstva I senzacii treba da znaeme deka tie se minlivi.
    Treba da prifatime deka eden odreden period ke ziveeme so niv.So tekot na vremeto tie ja gubat svojata mok zatoa sto sme gi prifatile I veke ne se borime so niv.Vi preporacuvam da go procitate postot na 305 strana od iheartvintage.
    Sekogas koga mi e tesko odnovo go citam I si velam cim nekoj go nadminal ova mozam I jas.Daj Boze 2015 na site da ni e mnogu polesna I posrekna.Pozdrav feminki I sekoe dobro :*
     
    На lavinija28, mite11, teateevska и 3 други им се допаѓа ова.
  3. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    I jas se nadevam deka godinava na site kje ni bide godina vo koja kje ja prebrodime anksioznosta. Tuku, prati link za postot shto go napomena ako mozesh ;)
     
    На Vesna^^, deskarada и natemila им се допаѓа ова.
  4. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.932
    Допаѓања:
    31.249
    Сите се спремаат за нова година, а јас се занимавам со глупави мисли, пак срцето не ми излегува од памет, само ме стега нешто, неможам воздух да земам, како да ми трепери....а утре ќе одам кај една другарка, ќе бидиме собрани, а четвротк в кафана, се надевам дека до тогаш овие симптоми ќе исчезнат..
     
  5. be.positive

    be.positive Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Kolku mnogu ti fala! Nemas poim kolku mi znaci tvojot odgovor. i vecerva ne sum bas naj no da ne se zalam dobro e. si kupiv i fustan za Nova god. Ubavo da pomines i ti i site i vo 2015 site zaedno da ja unistime anksioznosta! hihi. gushki
     
  6. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Феминки СРЕЌНА ВИ НОВА ГОДИНА И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ Во Вашите срца нека се всади мирот среќата и радоста Во Новата 2015 сите да ги остават лошите спомени и доживувања зад себе и со здраво тело и здрав дух нека зачекорат во иднината со волшебна сила и здравје.Ви ја посакувам сета среќа на светот мили мои кои сте подршка и утеха на сите нас
     
    На AnichkaLeo, Vesna^^, dunja и 3 други им се допаѓа ова.
  7. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Eте се си напρавила убаво :) и фустан си си κупила и да уживаш во ноќта!!! Јас ќе си славам дома со моето бебенце, сопρугот, бρат ми и девојκа му :) пρва година ќе бидеме со бебушκа. Да не се сеκиρаш, се ќе биде убаво и ќе помине, само тρеба вρеме да се научиме да живееме со анκсот, а таман κога ќе се научиме, ќе го снема! Јас живеам со таа мисла и го очеκувам тој ден, зацρтај си ја и ти таа цел :* СΡЕЌНА НОВА 2015 ГОДИНА МИЛИ МОИ!!!
     
    На Vesna^^, dunja, deskarada и 2 други им се допаѓа ова.
  8. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.361
    Допаѓања:
    126.088
    Морам да кажам дека за жал почнаа и кај мене повторно симптомите,не толку силни али ги има.Сега почна да ме фаќа криза за мојот дом и семејството,не дека ми е лошо ама тешко се навикнувам на промените.Почнаа знаци на депресија,се трудам да мислам позитивно,ама ми недостига мојот дом,најмногу внуками.Ми се плачи,посебно кога сум дома,а кога сум на работа немам време да мислам.Па и времето е депресивно,здодевно.Ве поздравувавм феминки
     
  9. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Малечка немисли одма дека е депресија и дека се вракаат симптомите, ова е нормална појава. Кога јас се омажив незнаев дека постои збор депресија и анксиозност, да ме прашаше некој дефиниција што значаат ке незнаев што да одговорам. А ги имав овие симптоми што ги кажуваш сега, едноставно носталгија по семејството, но ке видиш за кратко време ке се адаптираш хаха немај гајлеее. Те гушкам и бакнуваммм најсилноооо :hug::*
     
    На Luna7 и mal.ecka им се допаѓа ова.
  10. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.361
    Допаѓања:
    126.088
    Ти благодарам душо,знам дека е нормално ама тешко ми е,кога и да помислам на нејзе солзи ми течат,и кога ќе ја видам ја гушкам и плачам,многу сум приврзана за нејзе,едноставно тешко ми е да станам да ја нема да си поиграм,да ја изгушкам,ми недостига.Од кога таа се роди јас ги изгубив сите симптоми на анкс и депресија.Се надевам се брзо ќе помини....
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  11. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Malecka stom na rabota od sto si zafatena nemas vreme za depresivni misli zafati se i po doma so nesto sto poveke ke ti go ispolnuva vremeto dur se pojavi bebce tvoe.:inlove:
    Eve pominuvaj poveke vreme vo kujna,eksperimentiraj,hobi nekoe so znam...pesacenje...bez razlika sto e ladno.
    Ednostavno pronajdi si zanimacija prema sebe.Se najdobro.:*
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lavanda 07

    lavanda 07 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Драги мои феминки да ви посакам на сите многу срека,успех и здравје од се срце да имате само позитивни и убави мисли и да си помините преубаво СРЕЈКНА И ВЕСЕЛА НОВА 2015 год.Поздрав и бакнези до сите.:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
     
    На AnichkaLeo, bubic.k, lejlla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. dzuls

    dzuls Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    44
    Mislam srekata e lek :*
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    10892023_642542639185462_7217227033073931294_n.jpg
     
    На AnichkaLeo, buba4e89, Vesna^^ и 5 други им се допаѓа ова.
  15. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.052
    Прво, Среќна ви Нова неаксиозна 2015 година! :) Трпение и борба со себе и својата глава ви претстои, ама успехот ве чека. Анксот минува, ама никогаш не заминува, ова имајте го на ум.
    Излегување, шетање, физички активности, исполнување на сопствени потреби и желби, промена на средината која ве гуши, дружење со позитивни личности, емотивни врски ... Искажување на се што собирате во себе, храброст, па и ароганција по малку. Отворен разговор за состојбата со слични на вас.Тоа се' помага. Ама најмногу кога ќе сфатите дека вие сте си сами на себе приоритет! Прво вие, па после сите други.
     
    На AnichkaLeo, mal.ecka, Viki693 и 7 други им се допаѓа ова.
  16. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.932
    Допаѓања:
    31.249
    Ајде феминки најсреќна нова година, само со позитивни мисли, многу здравје, среќа, љубов и од новава година само убави работи да читам :) ве бакнувам сите :*:hug:
     
    На AnichkaLeo, bubic.k и lejlla им се допаѓа ова.
  17. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    985
    Допаѓања:
    2.375
    Драги феминки ви посакувам Среќна Нова година исполнета со многу здравје,среќа и љубов!!! На форумов во новава да читам поубави постови, попозитивни работи :) пишете како си ја дочекавте новава година! Јас имав преубава вечер, а уште поубаво утро, среќна и задоволна продолжувам да се борам и да го живеам животот најнормално што можам и умеам :* :*
     
    На AnichkaLeo, bubic.k, natemila и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    среќна Нова,здравје пред се а после се останато
     
    На AnichkaLeo и natemila им се допаѓа ова.
  19. valeri31

    valeri31 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    srekna nova godina ,od se srce vi posakuvam pozitivnost,smirenost,vedri misli i uspesh na sekoj plan! sakajte se sebesi pred se ,ljubovta e najsilnoto oruzje so koe raspolagame vo sekoj moment!
     
    На AnichkaLeo, Rozana, bubic.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    449
    Среќна нова драги феминки се најубаво да ви е и да надминеме се ♥️
     
    На AnichkaLeo, Rozana и bubic.k им се допаѓа ова.