1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    ka, post: 22, member: 80050"]Да инсистираш да си идеш редовно, а кога ќе отидеш да ни пишеш како си поминала :*[/QUOTE]
    Секако, тоа обавезно :*
     
  2. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Inaku koga bev kaj maticnata so majkami I koga zboruvav so nea vednas pocnav da placam mislam deka pak ke bide istata pesna
     
  3. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Значи НЕМА ДА БИДЕ ИСТАТА ПЕСНА!!! Да си идеш редовно, да си го живееш животот весело, ти можеш само со муабет да се спасиш ТИ ГАРАНТИРАМ!!!
     
    На vvv123456789 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Istoto mi go vika I majkamii, se nadevam deka taka ke bidee^_^
     
    На ivka-slivka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Mnogu nadez mi davaat vvakvite vashi soveti :*!
     
    На ivka-slivka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Tренирај го мозокот вака: Кога можам да мислам дека ќе ми бидфе лошо и да се убедувам во тоа, можам да мислам дека ќе ми биде добро и во ТОА ДА СЕ УБЕДУВАМ, ЗАТОА ШТО СУМ ЗДРАВА!!! Ова е само еден лош период, и ТЕ МОЛАМ НЕ ЧИТАЈ ПО ИНТЕРНЕТ НИШТО за симптоми од типот главата ме боли па дај да видам што може да ми е и сл, нема да најдеш ништо убаво и паметно а не ти е тоа... Единстевнмо пиши на гугл анксиозност и ќе видиш дека се што чувствуваш е пшроизвод на твоите мисли :*
     
    На Luna7 и vvv123456789 им се допаѓа ова.
  7. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    OD toa se izgorev ja. I sega cuvstvuvam deka ako zaspijam nema da se razbudam neznam so. Si zamisluvam takvi raboti neznamm
     
  8. Bundaa

    Bundaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    13
    Зошто луѓе не можам да ги поднесам родителите ?
    Прекрасни се,убаво се понашаат кон мене,а мене не ми се прави муабет со нив.што и да ме прашаат јас му враќам иронично како некоја дебилка.
    Незнам зошто толку ме нервираат и сум напната со нив.
    МИ викаат што тие ? заборавивме како е да бидеш насмеана
    И ова е ли некој симптом на анксиозност ?
    Инаку имам 20 години
     
  9. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.932
    Допаѓања:
    31.249
    Јас од нова година па наваму бев супер, бев никаков напад, само на моменти ако се почуствував како изгубеано, но вчера бев во кафич и заминав во тоалет и наеднаш ми се заврти мислев ќе паднам тука...полека се вратив каде што седев и се обидував некако мислите да ги пренасочам на друго да не мислам дека ќе се онесвестам и кога излегов од таму се смирив, вртоглавицата помина..
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. alehandro

    alehandro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Ti prativ LP se nadevam ja procita
     
  11. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Decki ponekogas cuvstvuvam mnogu golema bolka vo dusata.Mi se cini nema da izdrzam no po nekoe vreme pominuva.Dali e toa depresija ili pak anksioznost?
     
  12. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Devojki dali ima nekoj probano akupuntura? Citav ne internet deka pomaga pri anksioznost.
     
  13. lina.ina

    lina.ina Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    38
    Da za da deluva eliceata treba nekolku nedeli a vo tie nedeli mozat da se pojavat i nekoi nus pojavi ama posle toa e okey ne skroz amae daleku podobro pred toa so si bil ..jas piam uste eden mesec i ke go ostavam go piam 8 meseci i so heleks preku eden den go namalvam pa ke vidime kako ke bide pozz
     
  14. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    Луѓе мораме да бидеме силни ако сакаме да ја надминеме оваа анксиозност.Без сила и надеж ништо нема да биде.Само ке паѓаме надоле !! Ако веруваме во себе се ке биде одлично.Треба да бидеме оптимисти бидејки еднаш се живее и секој ден треба да го живееме како последен.Јас имам анскиозност исто така а имам само 15 години.Премлада сум за тоа но веке 1 година ја имам и се навикнав.Ми прави пречки во животот и тоа многу.Цел ден си го поминувам мислејки дека ке ми се случи нешто.Тоа не треба да е така.Најнапред треба да бидеме оптимисти оти без тоа неможеме да продолжиме понатаму.Треба да сватиме дека само ние себеси можеме да си помогнеме.Никој друг неможе !!! Можеме ние да го надминеме ова бидејки животот е многу убав,а зарем ке дозволиме оваа здодевна анксиозност да ни го попречува патот. НЕ :):):)
     
    На Vesna^^ и Luna7 им се допаѓа ова.
  15. kimmi

    kimmi Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    немам одамна пишано и сакам да побарам совет за мојата анксиозност која никако не можам да ја надминам...незнам како се трудам еве неколку месеци пијам лекови хелекс и пароксетин,тргнав на работа ама се осекам многу несигурно и се плашам..некој да не ми рече нешто незнам што да одговорам во моментот се губам..лековите ме опуштаат малце ама не доволно за да живеам нормален живот:o:l:(facepalm).
     
  16. Luna7

    Luna7 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Vistina :) da ne im veruvame sekogas na nasite misli koi kolku i da ni izgledaat STRASNI tie se vsusnost SMESNI i NEVISTINSKI ! ✨❤
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      69,5 KB
      Прегледи:
      9
    На Matea94, ivka-slivka и vvv123456789 им се допаѓа ова.
  17. be.positive

    be.positive Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Zdravo luge, i jas ne sum bas naj. Kako da mi maglat ocite, bolki vo vratot, glavata...pa si mislam da ne imam nesto vo glavata pa ajde se ubeduvam vo sprotivnoto. pa edna bemka sto ja imam na liceto me boli pa si mislam loso i vo vrska so toa. abe se negativno si razmisluvam. se plasam za mene i moite bliski da ne ni se sluci nesto loso i taka haos mi e luge... pa mi padna i plombata na eden zab a imam panicen strav od bolnici, zabolekari i sl i haos si pravam so mislive. of bree. i sea? sto ke me sovetuvate? mozno e da mi e stvarno nesto od ova sto vi nabrojav ili pak se samo misli? :)
     
  18. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    449
    Ne si ni prva ni posledna ne se sekiraj nisto ne e samo simptom glupav nas...ke ti pomineee :D
     
  19. Luna7

    Luna7 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Probaj da mislis pozitivno, reci si 'nisto ne mi e, ke pomine! Daj im sansa na kontra mislite :) od bolnici 90% od lugeto se plasat, vklucuvajki me i mene :) i nema NISTO da ti se sluci, kako sto mi kaza ednas rdna draga licnost 'taka lesno ne se umira, a pogotovo ne od misli'
     
  20. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    Kolku godini ste ??? Ja sum 15 a imam anksioznost :(