1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Jas 22 Najubavite godini ni minat so ovaa cuma :(
     
    На Vesna^^ и Emili12321 им се допаѓа ова.
  2. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Само Да ве поздравам , и јас не сум нешто нај нај , мозоков како да ми е закочен и како магла ми доаѓа пред очи ,но нема откажување , одиме само напред ! :muscle:
     
    На Vesna^^, Luna7 и natemila им се допаѓа ова.
  3. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    za zal :((( no treba da bideme silni i da ja prebrodime ... zarem ne
     
    На Vesna^^ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Bundaa не сум писала одамна но ве следам и сега твојот пост ме натера да се јавам со коментар а воедно и со неколку пресања Зошто такво како што велиш дебилско однесување кон лигето кои се би направиле за тебе Тоа се луге кои се жртвубале и одрекувале од мнгу задоволства за да ти овозможат многу работи Тоа се луге кој безусловно те сакат без разлика каква си Запрашај се да си ти родител и да ја почувствувааш таа одбивност од сопственото дете кое е цел твој свет како ке ти биде Биди реална и стави се на нивно место Они небарат ништо од тебе освен по некој разговор и насмевка а толку ли е тешко да им го пружиш тоа задоволство И едно запамти кога ке ги нема ке ти биде бескрајно криво што не си седела со нив и не си им пружила ама бас никакво задоволство и срека Но златна тогаш ке е прекасно и немој да чекаш зошто тогаш совеста ке ти преработи но грешките неможеш да ги исправиш Независно какви се убави,груби, богати, сиромани, писмени,неписмени ТИ СЕ ТВОИ РОДИТЕЛИ и ти треба да бидеш срекна што ги имаш Но имаш време за твое добро се да исправиш и да размислиш ЗОШТО СЕГА СЕ ТУКА НО УТРЕ КЕ ГИ НЕМА а она ѓто поминало никогаш не се врака А ТИ МОЖЕШ И МОРАШ ДА СЕ ПОТРУДИШ да бидеш добра керка полна со љувов и почит кон родителите Само така ке успееш и правилно да ги воспиташ и своите деца и да очекуваш почит и љубов од нив како што очекуваат и твоите родители Размисли и смилувај им се на ти добри души кои се нарекуваат РОДИТЕЛИ
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sase pp

    sase pp Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    zdravo pisav pred nekolku dena pa eve me pak
    me interesira dali imate slicni custva
    vaka makar so i ne mi se izlegva ke izlezam so sila no ne mozam dasedam odma me fajkat nekoj vid napnatos panika i samo cekam so pobrzo da si odam doma i ne zborvam nisto so drustvoto samo kutam i samo me prasvat so tie oti ne zborvas togas uste potesko mi doaga neznam so da pram vo totalen haos sum. SITE VELAT POMOGNI SI SAM NEZNAM KAKO DA SI POMOGNAM SAM KAZETE NEKOJA TEHNIKA KAKO DA GO PRAVAM TOA . momentalno pijam elicea 20mg ja pijam edna nedela kazete mi dali nekoj ma pijano i SOLIAN 200mg pozz do site
     
  6. alehandro

    alehandro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Ti pisav licna poraka ne odgovore.a ti osven elicea pies nesto drugo?a za ovoj lek solian neznam nisto.go pies?
     
  7. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Zdravo Sase, ovde site imat slicni custva, ke ti se javat ima vreme.....vo delot kako da si pomognesh sam se cudam kako lekarot ti prepisal terapija a ne ti kazal sto znaci da si pomognesh sam???? Eve vaka Sase, ke primenuvash dlaboko vdisuvanje no poleka na nos vozduhot da ti otide u stomak, pa poleka izdishuvash na usta i taka 7-8 pati pa pauza pa poftori uste nekolku pati ke vidish deka organizmot poleka ke se smiri, isto taka kolku i da ti idal loshi misli nauci se da gi prenasocuvash mislite vo ubavi, citaj knigi, gledaj humor na internet...ke pomine ne se sekiraj seuste ti e pocetok i so terapijata ....pozdravce
     
  8. sase pp

    sase pp Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    problemot e so imam smenato 4 antidepresivi i vo site slucaevi mema posakuvani rezultati samo mi pomagaat vizomi dozi na diezepam ili loram dali nekoj ima vaka slicno iskustvo kako moeto pozz
     
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.995
    Допаѓања:
    51.762
    Пол:
    Женски
    Диазепамот делува поинаку од антидепресивите, тој има моментално дејство и те смирува, за разлика од антидепресивите кои се подолготрајни и работат на нивото на серотонин.
     
  10. sase pp

    sase pp Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    jas pijav diezepam 3x10mg i elicea od 10 i se custvuvav dobro ama koga go namalvav diezepamo mi se vrajkaja simptomite
     
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.995
    Допаѓања:
    51.762
    Пол:
    Женски
    Колку време ги пиеше?
    А да смениш лекар? Затоа што ова според мене е огромна количина на лекови.

    Разбирам инаку, и јас имав еден период кога морав да пијам и дијазепам за да ми стане подобро, ама не го пиев редовно и не од 10.
     
  12. sase pp

    sase pp Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    2meseci gi pijav i morav dijazepamo.da go isklucvam poleka poleka
    so da se praj ova e pekol i sega pijam eden kup apcina elicea diezepam solian i relaksan pozz
    DAJ KAZETE NEKOJ DOBAR PSIHIJATAR !!!!!!!!!!!
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    985
    Допаѓања:
    2.375
    Sase колку што разбрав елицеата ја пиеш една недела, тоа е многу краток период за да осетиш подобрување и ова што го пишуваш ми личи и на депресија. Пробај да се смириш и почекај да почне да делува лекот и барај добар психијатар со кој ќе можеш убаво да разговараш и кој убаво ќе ти објасни се за состојбата и за лековите. Поздрав!
     
  14. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    985
    Допаѓања:
    2.375
    @sase pp ти човече се дрогираш со толку лекарства, под итно друг психијатар!!!
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    spored mene mnogu e loso da se koristat lekovi... edinstven lek ste si samiot sebe ... zoshto da se truete so apchinja
    jas imav i hipohondrija prvo pa ja nadminav bez apchinja a sega se spravuvam so anksioznosta ii apchinja se posledno neshto shto mi idat na pamet
     
    На Cleonika му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sase pp

    sase pp Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    ja imav pijano eliceata pred 1godina i ne mi deluvase mnogu taka da ne ocekuvam mnogu
    problemot e so imam smenato
    4 antidepresivi i skoro ni eden ne dal posakuvani rezultati i toa me plasi DALI IMA LEK ZAMENE
    KAZETE NEKOE ISKUSTVO SO NEKOJ DOBAR PSIHIJATAR
    POZZ
     
  17. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    A da probas so psihoterapija so nekoj psiholog.Ke ti pokaze vezbi za smiruvanje
     
  18. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    Devojki jas sum vo momentot sum na
    s gosti veke 2 den I si pominuvam ubavo ama na momenti se gubam se cuvstvuvam tapo I otsutno, mislam me mi se sluci nesto nemam napadi samo misli deka kaj I da e ke umram, nemozam da se skoncentriram muabet da napravam:(
    A plus mi dojde kako vrv na se
     
  19. kleopatra11

    kleopatra11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,колку што знам имаше неколку трудници на темава,сакам да ги прашам како ја поминаа бременоста и дали земаа некакви лекови?Еднаш веќе прашав ама никој не ми одговори,се надевам ќе ми одговори некоја мамичка овој пат :)
     
    На vvv123456789 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    ради циклусот симптомите се поизразени ама ти си храбраа ехее чим си заминала на гостии изнауживајсе,изнамуабетисе изнадружисе .. ајде само храбро
     
    На vvv123456789 му/ѝ се допаѓа ова.