Антидепресиви ➡ зголемен апетит

Дискусија во 'Психологија' започната од atopic, 11 август 2016.

 1. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  31
  Здравоо на сите...Читам доста за анксиозноста и за конзумирање на антидепресивите,но никаде не сретнав за апетитот при земање на истите.Значи пијам АД месец дена и почнав да јадам ПРЕНАЈМНОГУ дали е тоа несакан ефект од АД ?
   
 2. Book222

  Book222 Активен член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Хмм. Јас сум на диета и пијам ад. За јадење ми се јаде ама се воздржувам.