1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Априлили

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 1 април 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Ајде да видам кого се успеавте да излажете на денот на шегата :D па да украдам некој трик да го излажам дечко ми денес :D
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  нокеска другар ми ме препласи до смрт..ми кажа дека многу го боли стомак и се плаши да не му пукнал чирот, кај јас се уплашив па и мајка ми, му викам пиеш лекарства нешто да бе вика ..викам иди на лекар вика некам , викам мораш несакам вика ..и после пола саат ми вика априлилили.. ке го убиев.
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Една другарка , вчера , на повеќе другарки ни кажа дека нема да доаѓа во школо зашо паднала и си го скршила колкот .. незнаете се засекиравме и се .. и денес одам да јадам , ја глеам преминува улица женската за накај школо , здрава и права :lol: :lol: Се изнасмеавме :D
   
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас и дечко ми денес се договоривме да се стаиме сингл на статусот на фб. Сите кога почнаа да пишуваат а, у, како, зошто, кога, што... а ние на крајот им пишавме АПРИЛИ ЛИ ЛИ, се стаивме пак In relationship и се беше океј :D
   
 5. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  31
  Му реков на дечко ми дека за Велигден нема да сум дома...ке идам со родителите некаде надвор од Мк. и кога почна а зошто а како, па нели се имавме договорено, па немора ти да идеш..и така 20 мин го малтретирав и на крај..нормално....Априлили :D :D :D
   
 6. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Апри-ли ли ли!!!!

  Дај бе женски, кажете што замка да им направиме на дечковците, партнерите, мажите...нешто смешно и интересно, не навредливо, не сакаме нели од играчка-плачка да излези работата!, ајде нешто оргинално, онака може и масовно да настапиме, па после да не пиши сегде, али дај да смислиме нешто ЈАКО!!!!!
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Апри-ли ли ли!!!!

  Земи вечерта стави се слободна на фејсбук и зачини го ѕидот со некои срце парателни песни... Кога ќе се разбуди и кога ќе види ќе остане со отворена уста :lol:
   
  На Name, American.Woman и caroline.costa им се допаѓа ова.
 8. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Апри-ли ли ли!!!!

  Кажи му дека си бремена :D
   
  На LittlePinky, ymwaa, Offspring и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.159
  Допаѓања:
  22.958
  Пол:
  Женски
  речи му на домашните дека си трудна :lol: :lol:
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  Јас не се маскирав, ама кај мене во школо имаше интересни маски. На пример, другарка ми Ангела не ја познавме. Се облекла ко рапер, стаила наочари, широки панталони, такви широки патики и ни влага у училница и сите мислевме некој забеган. Хаха.. :rofl:
  Брат му на Илија од мое одделение беше маскиран у жена. Значи каолку само беше најсмешен неможам да ви опишам. Стаил онакви пластични цицки, гзот го испрчил, штокли, шминка, перика, накит, право женче. Умревме од смеење. :rofl:
  А па и наставничката по германски се маскираше ко нинџа и ни влета у училница со пиштол и почна да вика на наст. по англиски да ни стаави на сите 5ки. :lol:
   
  На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  и срцето да го стегни после :D :D :D :D :D
   
  На LittlePinky и daddys.princess им се допаѓа ова.
 12. Lordi

  Lordi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  7
  Кажете некоја шега да ја излажам другарката,мајка ми ..
   
 13. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Мене лично многу ми се досадни и неинтересни оние шеги што ги набројавте од типот - Трудна сум или Сингл на фБ!

  Не дека знам јас некоја подобра шега, ама се’ уште паѓам на оние старине - Еј девојче ти падна нешто :lol: :lol: :lol:
   
 14. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  102
  Заѕвонивме од мојот мобилен на фиксниот и јас викам Аллоо здраво,да ?Кој ви треба?Момент тука е,
  И и велам на баба ми:
  -Бабо те бара Димче од школо,вика прва симпатија ти бил! :lol:
  Таа вика кој Димче бре?-и приоѓа кај телефонот.
  И крајното АПРИЛИ-ЛИ-ЛИ :D
   
  На LittlePinky, viktorija94, Sara123 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
 16. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Ништо ново и креативно во шегите :) Дека Б.Ц се откажал од политика па паѓањето на коњот, ми се шеги како чисто ради реда да се помине со некаква лага.Мене ми се патетични,незнам дали ми е до денешново ПМС расположение или навистина е така.

  Инаку другарка ми уште вчера на излегување успеа да ме излаже :devil:
  Јас ниту сум пробала,ниту сум смислила како и кого.
   
 17. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.332
  Допаѓања:
  8.250
  Пол:
  Женски
  Си поиграв со мајка ми малку, за другите ако смислам нешто ќе бидне, ако не здравје.
  Денес добив и мајка ми знаеше, по некое време и викам.
  „Мамо, крварам“ :( и таа исплашена доаѓа да ме види и јас само „Априлилили“ :rofl: :rofl: :rofl: ја исплашив малку... :lol:
   
 18. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Јас брат ми го излажав му реков оди долу те бара баба нешто и оди тој во дворот и се враќа по 5минути и ми вика Пупи баба не ме барала што ти е и јас АПРИЛИЛИЛИ и тој |( ќе платиш за ова хаха :rofl:
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Мене денеска дедо ми ме зафркна. Седам кај нив во дневна си гледам телевизија ми доаѓа дедо ми и ми вади пари од џеп онака неколку 500ки и ми вика на ти ги париве и јас одма да ги земам(фала Богу кој би одбил пари) и тој ја трга раката и ми вика АПРИЛИЛИЛИ :D
   
  На LittlePinky, pamelche, Anja98 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Princess.Serena

  Princess.Serena Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  102
  Се шетавме со другарка ми и оваа му вика на едно момче ДЕЧКОООО ДЕЧКООО ти се дигна и овај гледа долу и оваа му вика АПРИЛИЛИ хахаххахх пукнавме хаххахах :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Anja98 му/ѝ се допаѓа ова.