1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Априлили

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 1 април 2010.

  1. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Сестра ми: испрљана си нешто на блузата, јас таква уште нерасонета :D, викам каде и ми вика па од позади исчисти се, јас викам па исчисти ме де, неможам да се видам и ми вика априлилили :rofl:
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Сите шали што денес ги слушнав се однесуваат на скапотијата, политиката и бедата кај нас.
    И мене воопшто не ми се смешни.
     
  3. smajliX

    smajliX Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    29
    Јас излажав многу луѓе
    Прво дечко ми му барав пауза зошто моментално не е во градов и наводно сум сакала слободна да сум :lol: . И почна таков, ама зошто па сега само со другар му бил, немало женски и дрн дрн... И на крај се знае АПРИЛИЛИЛИ
    Сабајлево кога станав на мајка ми и викам. Мамо ја вечер не искачам. И она таква се израдува ми вика. Фала богу веќе еден ден дома да си седиш и јас... се знае :lol:
    Дур праев муабет со брат ми на skype му викам чекај сега ќе го заебаваме тато. И онаква татоооо честито ќе станеш дедо снашка ти е трудна спремај се за свадба летово. Човекот срце ќе го фатеше.
     
  4. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас и сестра ми на мама и рековме дека сум фанала дечко,дека она знаеше дека со еден си пишувам и ми вика ааа кога? и дада и вика па вчера ма мамо,ама не знаеше како да ти каже...и мама целата се попали,вика и шо ти вика,ти шо му викаш (дури тргна да си седнува за да и раскажувам) и викам па ми рече....АПРИЛИЛИЛИ !! :rofl:
     
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.029
    Пол:
    Женски
    Јас и реков на мајка ми дека ми се јавила една колешка за резултати од колоквиумите, и дека сум паднала на неколку.
    И она,се разочара,ми вика: На ситееее?! :(
    Априлилили.

    Али еј, можда и не е шала, ќе видиме. На некој начин ја припремав. :lol: Не, се зезам.

    А сабајлето го разбудив дечко ми рано, му реков да стане побрзо да види надвор снег има. И ај, ми поверува, но попладнето стварно паѓаше снег.
    Да не ми се оствари и она горе сеа,пупупу.
     
  6. NyanCat

    NyanCat Нов член

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    70
    Ааа,ти гори косата!
    Априлилилили :D
     
  7. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Мене мајка ми ме излажа. Ми вика оди надвор другарка ти те вика.А бидејќи бевме договорени да се шетаме јас право истрчав.И кога видов надвор нема никој.Влегувам дома и мајка ми,брат ми и татко ми се смејат. :D :rofl: :lol: И мајка ми ми вика Априлилилиии :lol:
     
  8. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Бев на школо а мајками заборавила дека сме први април и и звонам и викам мамо морам нешо да ти кажам и мајками вика кажи викам маамо ама незнам како работата е многу сериозна незнам од кај да почнам знам дека ке се налутиш мајками вика збори ајде нана веке еднш и викам мамо јас се омажив и мајками само рече штооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо? викам да се омажив и она одма кај си сеа кај си на школо ли ? викам како на школо коа се омажив кај маж ми сум ме побара сабајле и отидов вечер ке дојдеме заедно и заклопив мајками ми звонеше јас исклучив телефонот и си идам јас после еден час од школо не ми се седеше и киднав порано идам дома мајками на кревет лежи а до неа стринами седнала и дава лекови и се слошало на мајками и мама коа ме виде ми вика па кај е тој хаха викам априлилили леле мајками коа се извргли ми вика срам да ти е ми се слоша за тебе хаха леле тоа нема никогаш да го заборавам
     
    На CoCoGiiiRL и pamelche им се допаѓа ова.
  9. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752

    драги мои уште 2 дена е први АПРИЛЛЛЛЛЛЛ
    ДАЛИ ВЕКЕ СМИСЛИВТЕ КАКО КЕ ГИ ИЗЛАЖЕТЕ НАЈБЛИКИСТЕ ?
     
  10. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Значи сум излажала 14 луѓе од сабајле 8)

    Априлили 13 беа. :wasntme:
     
  11. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    И мене ме излажаа и тоа дечко ми, мене ни на крај памет не ми беше дека е 1 Април.Ми вика- Еј сега се спремив, ќе одам во Битола на 2-3 дена да поседам.ТИ што правиш?И сега јас прво додека ми дојде информацијата во мозокот, па почнувам да се смрштувам и луто му одговарам-Што да правам, учам :devil:
    И ми вика Априлили :lol: :lol: :lol: Му успеа, си признавам.
     
  12. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Секоја година мајка ми успева да ме излаже, незнам како и успева на жената божемски јас сум претпазлива :lol: лани ми викаше ке дојдеме кај тебе сега ке тргнеме со татко ти и јас радосна и чекам, и она после ми се јавува и ми вика, како бе можеш толку смотана да бидеш да ми веруваш... а ја јадна ич не знам да лажам :doh: Денеска уште ме нема излажано, нешто не ми е расположена за шега изгледа :doh:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Хахаха мене добро ми појде дечкоми е во стрнаствсо и уште сабајле у 7 му пишам порака
    немој да се секираш јас сум у болница ми било слабо срцето треба да се напраам операциа али многу е ризично ништо ти не се секирај
    а он ми врати --- ако треба јас моето срце ке ти го дадам али молам бога ова да не е точно да е некоја шега за први април...


    на мајками и викам брзо дојди ми се скрши забот и она камо да видам хахахах

    на другарками и викам еј од утре кидам на раб ме викаа на раб и она ееј супер многу ми е мило и викам априлилили и уште многу зезнав
     
  14. elimonkey

    elimonkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2013
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    7
    ја и другарка ми идеме и сеа третава требаше да дојде , и ние ја чекаме на буска , и викаме ај да ја зезнеме и се јавуваме и викаме алоо кајјј си леле неззнаеш шо се деси !!! и оваа ваква ? шо се десило бе?
    абеее ја ккиднапирааа елимонкеууу ја повлечее еден за ракаа и оваа како бе? и оваа другарка ми почна да глуми дека плаче ова она ја се ќезаммм, и оваа ајде брзо доаѓа коа и кажавме само шо не не задавешее априлилииии ...:D
     
  15. AquaBlue

    AquaBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    571
    Многу си убава :*
    - Леле фалааааааа :wasntme:
    Априлилили :D
    - Не е први Април |(
    Па ни ти не си убава :D


    Жими се ова ќе и го направам на „најдобрата другарка“ :devil:
     
  16. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Априлилили газо ти свири за 4 сливе едната пукана га*о ти се д**на :D
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.052
    Допаѓања:
    76.054
    Пол:
    Женски
    Досега немам некоја голема и интересна лага направено, но годинава хаос има да направам. :D Лани дечко ми проба да ме излаже ама секако, не му верував. Си направи филм и ми се јави вика да појдам на тоа и тоа место, го истепале и чекал полиција. Јас му викам абе како не, не ме терај да идам за џабе. :lol:
     
  18. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.554
    Пол:
    Женски
    Јас денес ќе се маскирам во задоволен и среќен граѓанин на оваа држава.
     
    На Amelia, firequeenn и Just.do.it им се допаѓа ова.
  19. DenicijaNaPetre

    DenicijaNaPetre Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2020
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    520
    Среќен 1-ви Април :inlove:

    Кого го излагавте денес, со кого се пошегувавте и обратно? :sun:
     
  20. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Јас скроз заборавив дека денес е денот на шегата се' додека не ги видов децата низ град маскирани :D
    И после тоа и' се јавив на најдобрата другарка, ја излажав дека сум решила веќе да не дружиме, да не ме бара повеќе никогаш.
    Поверува за неполни две секунди, сакаше веднаш да се видиме да разговараме. После се сети дека е први април, па се договоривме за на кафе. И така, делумно успешна шега :)