1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апсурд: Група за поддршка на убиецот на Мартин

Дискусија во 'Политика и настани' започната од enca.69, 26 јули 2011.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  http://www.facebook.com/groups/igorspasov
  :x
  Крајно изреволтирана и разочарана од тоа во што се претворија луѓето во име на лични или незнам веќе какви интереси...
  Па дали е ова можно...оправдуваат убиство, под изговор - Мартин бил наркоман, убиецот се борел за Македонија :^)
  Што по ѓаволите веќе...па во име на тоа еве ќе се наредиме сите и нас нека не претепа, сепак он се борел за Македонија....
  Тешко на Македонија со вакви херои, кои мислат дека ја поседуваат Македонија и имаат повеќе право на неа, и во неа, затоа што се ставиле во одбрана на татковината...што е и должност негова како и на секој од нас, но како вработен во службите за безбедност и негова обврска....
   
  На girl.23, eli25, esperanca и 6 други им се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Апсурд:Група за подршка на убиецот на Мартинн

  Ехх прости луѓе, глупави ли сте бе како можи група за поддршка на убиецот прости прости :swear: :swear: :swear: :swear:
   
  На Doris-Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Masnoli01

  Masnoli01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  218
  Апсурд:Група за подршка на убиецот на Мартинн

  И сега дали имам нешто да искоментирам.....? НЕ!
  После ќе бидам обвинетА и вреѓана тука дека имам непристоен речник а не знам дали еден пристоен збор заслужуваат овие од групава, ова дело, овој чин?! Енден...значи, еден пристоен збор....НЕ! Само пцости заслужуваат и тоа и тие им се малку....пошто сеуште нема такви зборови за нив.
  Така да ќе си ќутам тука и ќе речам НЕ ИМ ПРОСТУВАЈ БОЖЕ , ЗНААТ ШТО ПРАВАТ!
   
  На Doris-Sk, crazyinlove19, JuLleE и 2 други им се допаѓа ова.
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Апсурд:Група за подршка на убиецот на Мартинн

  сигурно бркуловска, урко, латас и тоа таквите се членови на групата |(
  уште на бумбар фали темава да се стави, и сите вмровци да фрлат по некој бел бумбар
   
  На Doris-Sk, CoverGirl10, crazyinlove19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Estelle

  Estelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  154
  Апсурд:Група за подршка на убиецот на Мартинн

  јас колку што се сеќавам ваква група имаше и за Ален Зекиров, еден од "батките" на премиерот, што на Партизанска на пешачки усмрти еден човек :@ и што е најтрагично, истата беше поддржана од голем број луѓе.Страшно!
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Апсурд:Група за подршка на убиецот на Мартинн

  Абе што ви е чудно и тие имаат свои најблиски пријатели или членови на семејството кои ја направиле групата. А има и умоболен народ кој тоа го смета за правилно и го оправдува. Не го подржувам убиецот, заслужува најстрога казна!
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  A бај д веј со убиецот што се деси?
  Hе сум во Mкд па не сум со тек, колкава казна му дадоа????? :^)
  Aко воопшто му дале нешто, прашање........
   
  На Doris-Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Masnoli01

  Masnoli01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  218

  Убиецот, не е во затвор ни во притвор, ни зад решетки .....чисто информативно!
  Судење немало а како што гледам нема ни да има.....ќе го обвинат за УЧЕСТВО НА СЛАВЕЊЕ ПОБЕДА и така...како овие од Охрид што го убија србинот па обвинението им беше УЧЕСТВО ВО ТОЛПА! Па и овој така ќе заврши.....како УЧЕСНИК ВО ТОЛПА!
   
  На Doris-Sk и ludoto19 им се допаѓа ова.
 9. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Не ми се верува дека ваков коментар прочитав во групата :o :o :x И ДА, ТИ ЌЕ БЕШЕ УБИЕЦ
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.485
  Допаѓања:
  95.273
  Пол:
  Женски
  Ја отворив групата и само можам да кажам дека вистина било дека Ариел ги отстранува и најтврдокорните дамки. Пар екселанс перење на мозок.
   
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Разбирам неговите блиски да го бранат (читај: да се тешат) дека несакал да го направи тоа, дека било ненамерно, дека не планирал до смрт да го претепа....
  Ама да го ОПРАВДУВААТ зашто Мартин бил наркоман (?) или затоа што овој ја бранел Македонија....не, не. Ако е така, ајде тогаш сите наркомани, условно кажано, да ги ставиме во гасна комора, а овие што ја бранеле државата нека пуштаат гас. Нема тука убиства, релацијата наркоман-тигар е сосема оправдана

  Него....замислете како би се осеќал некој од домашните која би го прочитал коментаров од групава:
  "Mislam deka makedonija e edna pravna drzava i ke otsece pravilno zaradi eden narkoman poveke ili pomalku ne smee eden zdrav covek da zaglavi. Vo Germanija voopsto ne im obrakaat vnimanie na takvi i se srekni koga eden e pomalku..."
  Господи Боже, зашто не си давал памет барем на сите по малку.
   
  На eli25, FBI, Doris-Sk и 3 други им се допаѓа ова.
 12. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Па добро можно ли е на секој настан да се убацува политика...Си отворил некој несалам страна, уште поверојатно е дека е некој негов близок роднина или пријател...
  Ако ви треба политичко препукување си има теми...
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Jас не се препукувам, само си ја казувам реалноста!
  Jас не го извадив него од затвор, туку бркуловскА
   
 14. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Бркуловска не вади од затвор, си има надлежни за тоа...
   
 15. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  31.225
  Пол:
  Женски
  Ццццц, а таман си помислив дека ништо веќе не може да ме изненади, кога тоа.... :o
  Мислам дека само кај нас вакви умоболни работи можат да се случат.
  Секако дека и убиецот има свои родители, роднини, пријатели.....Ај што го поддржуваат, ама да пишуваат дека не згрешил пошто убил наркоман???? А као наркоманите не се луѓе, па не се одговара за нивно убиство???
  Што држава ќе бевме бреееее........
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.481
  Допаѓања:
  64.007
  Пол:
  Женски
  Сигурно Трендафила е иницијатор на групава, нели дрогашите се криви за се :rofl:

  Детето било претепано, од два шамари сигурно немало да биде таков. Овие луѓе што ја поддржале групава се срамота за човечкиот род. Срам ми е и јас да се наречам човек, кога и вакви спаѓаат во истиот вид.
   
  На ludoto19, Hipica и JuLleE им се допаѓа ова.
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  [/quote]
  Бркуловска не вади од затвор, си има надлежни за тоа...[/quote]
  да де да, знаеме како одат тие работи....
   
  На Doris-Sk и esperanca им се допаѓа ова.
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Господе Боже, каква е оваа нација??????????????????????????
  Цела група да поддржува убиец, кој повеќе од половина народ го осудува, младината протестира, се бара правда и сега тие паметните му давааат поддршка. Разбирам неговите блиски да го поддржуваат дека не било намерно или не знам какви глупости, ама вака, јавно на фејсбук, да се приклучуваат луѓе, невозможно, незамисливо и крајно апсурдно е. Бранел држава! Како да не. Мартин не покрена војна па тој да брани држава. Бил наркоман? И? Што ако бил? Тие не се луѓе, за нивно убиство не се одговара?! Ма дајте, што по ѓаволите се имаат умислено?!
  Е сега ова нека го дадат на бумбар и нека даваат таму бели бумбари врмовците. Или Кољчо пак ќе рече: Бранко е крив и за ова...
   
  На Doris-Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  само ке речам... СТРАШНО!!
  Наркоман или не, сосема сеедно, никој нема право да го претепа до смрт! Најстрога казна за типов!
  А тој што ја направил групата на фб( ја видов сеа благодарение на линкот на енца) нека се обеси под ИТНО!!
   
  На Doris-Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  PODRSKA ZA IGOR SPAOV

  Moite Drugari - Posvetena za volcite vo vojnata 2001

  што и да искоментирам ке бидам јас таа наркоманката ;)))))))))