1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аптеки

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од pink4ever, 16 декември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Во болниците и аптеките долго се чека затоа што времето лечи се’. :lol:

  Како сте задоволни од работењето и снабденоста во аптеките?
  Ви се случило ли некое интересно искуство ? :?:
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Јас од Зегин си купувам обично апчиња и масла за косата и сум задоволна :lol: најефтино е во Зегин, малце треба да поработат на односот со муштериите ама сепак тоа е до личноста. Јас учам фармација и летото бев на пракса во една аптека и влегува една постара жена и ми вика дајте ми од оние за притисок апчињата хахаха :lol: сепак интересна работа е бара учење ама се исплаќа :lol:
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Јас најчесто до зегин си купувам и сум задоволна.....малку треба да поработата на односот со муштериите ама тоа е ....
   
 4. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  3.641
  Допаѓања:
  90.571
  Пол:
  Женски
  јас сум редовна во зегин во порта влае и сум задоволна премногу од односот на вработените,и по 10 минути ми објаснуваат некогаш,повеке и од доктор,алал да им е!
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Скоро секогаш во Зегин, и искрено до сега не сум заприметила некоја од вработените на која би и дала замерка поголема,услужни се.
  Но да бидеме реални и кај нив знае да се погоди по некој намќор.
   
 6. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  516
  Редовно купувам во Зегин затоа што ми се најблиску,а и можам да најдам се што ми треба во секое време.За односот на вработените немам никаква замерка,зошто према мене секогаш биле услужливи и расположени да ми дадат одговор на секое поставено прашање
   
 7. majafimceva

  majafimceva Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  17
  И ја најчесто купувам од Зегин некако најснабдени ми се тие, и онака ок ми се тие што работат таму се нема погодено до сега некоја брлива :D :D :D :D
   
 8. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Некој од членовиве на фемина да не работи во аптека или нивни блиски да прашам за едни апчиња што ми се многу битни дали ги има?
   
 9. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  2.923
  Пол:
  Женски
  Дали цените во сите аптеки се исти, за лекови, суплементи.. .?
   
 10. Anika55

  Anika55 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2022
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  37.493
  Пол:
  Женски
  Мислам дека само лековите што ги покрива фондот се со иста цена секаде. А за другото, зависи кој што увезува, колкава маржа става и од други околности. Еве на пример кафетин е различна цена во сите аптеки
   
  Последна измена: 7 декември 2022
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Septemvri

  Septemvri Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Лековите имаат секаде единствена цена во сите аптеки, и цената ја има на бандеролата. Суплементите и додатоците во исхрана се маржираат од самите аптеки и не се секаде иста цена.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.