1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апчиња за смирување

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од antonieta30, 20 декември 2013.

 1. antonieta30

  antonieta30 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Ми треба некој да ми препорача апчиња за смирување некој добри и кажетеми дали се штетни за мојте години пошто имам 16 и сум 40 кила па како да ги пијам незз. но сум многу нервозна пошто имаме многу проблеми дома со мојте и за тоа ми требаат
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.360
  апчиња за смирување

  Прво:
  А да не се навикнуваш на таков тип апчиња уште сега?
  Пробај да спортуваш нешто,кога си нервозна искочи и пешачи,едноставно прави нешто што ќе те натера да не мислиш на проблемите кои ги имаш.
  Верувај,дека едно обично апче за глава е штетно,осносно колку ни помага,толку и ни одмага.Сеуште си мала,а и дури кога ќе станеш повозрасна,одбегнувај да пиеш такви апчиња.Сите имаме проблеми.Ако мислиш дека би ти олеснило,пиши ни го проблемот кој толку те мачи и ние ќе те посоветуваме или помогнеме.

  Второ:
  ако мислиш дека не сум во право во однос на првиот дел погоре,би те советувала да конзумираш бедоксин,али никако диазепам.
   
  На КикиМаус и elisabeta им се допаѓа ова.
 3. Viki693

  Viki693 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  584
  Пол:
  Женски
  апчиња за смирување


  b6 ili bedoksin ke si zemesh od apteka ili ima edni vo zegin stres menagment malku se poskapi ama se dobri toa ti e isto taka b vitamini, za tvoja vozrast morash da probash prvo so vitamini i malku druzi se poveke so tvoja vozrast, ostavi gi problemite za vozrasnite....
   
 4. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  апчиња за смирување

  Јас ги употребувам Belmiran Dan 220 денари цело пакување,110 денари половина пакување,се пи9јат само по потреба и се на природна база и затоа не предизвикуваат зависност како другите апчиња за смирување,делуваат моментално и од нив подобро се спие,се издаваат без лекарски рецепт!А сметам дека не е ништо срамно во денешно време на многу проблеми да се отиде на третман кај психолог или психијатар за да со терапијата на разговор се дојде до олеснување на душата и полесно решавање на проблемите!И секако треба да се дружиме со позитивни луѓе со коишто имаме заеднички карактеристики затоа што негативните луѓе како енергетски вампири се самите по себе расадници на негативна енергија,на нервози и на лоши чувства!
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TrueReligion

  TrueReligion Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  175
  Знае ли некој дал диазепам може да се земе на слободно и која е цената ?
   
 6. stelaohrid

  stelaohrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2015
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Женски
  lorsilan, najdobri, smiruvaat za 5 minuti,te drzat so ubavo cuvstvo, pretezno gi zemav za nesonica super pomagaat, samo da ne se pijat dolgo vreme vo kontinuitet, stvaraat zavisnost, praktikuvajte samo po potreba
   
 7. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.884
  Допаѓања:
  218.132
  Пол:
  Женски
  Лековите како дијазепам, лексилиум и сите останати од истата низа лекови што сами по себе се слични по состав спаѓаат во категорија на препорачан лек од доктор со соодветна рецепта за употреба. Овие лекови не се земаат без пишана терапија и се опасни доколку посогнете по нив без притоа да ви бидат препишани.

  Има ред други витамински и лекови по состав на природна база против раздразнетост и нервоза кои со правилна употреба помагаат и смируваат. На пример витаминот б6 во коминација со б комплексот се одлични и препорачливи за сите млади на кои им е потребна помош и потик, постојат и ред други лекови на природна база кои се ефикасни за ваквата состојба, гледајте да ги конзумирате овие витамини бидејки навистина помагаат, не посегнувајте уште од нака возраст со лексилиум и дијазепам бидејки само ќе се оштетите уште повеќе да си помогнете неножете (освен ако ви се препушани ид лекар тоа е друго).
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Davaat li diazapem bez recepta vo nekoja od privatnite apteki?
   
 9. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  Белмиран дан апчињата по колку во денот се пијат? По едно пиев пред спиење 4-5 дена ама пак буден сум до 3, вчера до 5 не заспав. И дали имал некој искуство со апчињава и дали има некои поефикасни кои не одат на рецепт (освен Vamex, скапи ми се тие:))
   
 10. vlatko spasovski

  vlatko spasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Машки
  probaj so valerijan caj jas go pijam po potreba koga sum nervozen i mnogu mi pomaga...
   
 11. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Некој да ми препорача апчиња за смирување што не идат на рецепта?
  Фала
   
 12. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Бедоксин Б6
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Неуробион
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Фала девојки
  Бедонксионот не ме смирува ќе пробам како што кажа феминката над мене.
  Дали имат некое штетно влијание Неруробион
   
 15. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Не. Баш опуштаат и смируваат, јас како доилка ги пијам по препорака од забар и неуролог, конкретно за смирување на нервите на пирамидалната регија на глава, но воопшто и на психа и на самиот организам делуваат смирувачки и релаксирачки :)
   
 16. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  Порано само цигара ќе запалев и ќе се смирев сега воопшто не помага ако не украдам од мајками дизепам готова сум,раце нозе ми се тресат,ме стегат градиве глава почнува ужасно да ме боли.
  А не сакам веќе дизепам да зимам зашто е нешто како дрога.
  Фала ти уште еднаш:inlove:
   
 17. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.228
  Допаѓања:
  14.489
  Пол:
  Женски
  Лексилиум даваат само на рецепта?
   
 18. Mina_barelina

  Mina_barelina Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Kolku mu e cenata na dijazepam od 2 mg ?
   
 19. katerin

  katerin Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  i jas se boram so neseonica vece nekolku dena. pijam bedoxin po dve. si kupiv od zegin caj valerijana i matocina demek bile dobri. sabajlevo vo 6h nenaspiena voopsto si ispiv i demitrin no ne mi pomogna. svesna sum za stresot sto go nosam na grb no nemozam da si pomognam. nekoj mozebi da dodade nesto?
   
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.188
  Без преглед и препорака од доктор, не земајте апчиња за смирување на своја рака.