1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Апчиња за смирување

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од antonieta30, 20 декември 2013.

  1. antonieta30

    antonieta30 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Ми треба некој да ми препорача апчиња за смирување некој добри и кажетеми дали се штетни за мојте години пошто имам 16 и сум 40 кила па како да ги пијам незз. но сум многу нервозна пошто имаме многу проблеми дома со мојте и за тоа ми требаат
     
  2. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    апчиња за смирување

    Прво:
    А да не се навикнуваш на таков тип апчиња уште сега?
    Пробај да спортуваш нешто,кога си нервозна искочи и пешачи,едноставно прави нешто што ќе те натера да не мислиш на проблемите кои ги имаш.
    Верувај,дека едно обично апче за глава е штетно,осносно колку ни помага,толку и ни одмага.Сеуште си мала,а и дури кога ќе станеш повозрасна,одбегнувај да пиеш такви апчиња.Сите имаме проблеми.Ако мислиш дека би ти олеснило,пиши ни го проблемот кој толку те мачи и ние ќе те посоветуваме или помогнеме.

    Второ:
    ако мислиш дека не сум во право во однос на првиот дел погоре,би те советувала да конзумираш бедоксин,али никако диазепам.
     
    На КикиМаус и elisabeta им се допаѓа ова.
  3. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    апчиња за смирување


    b6 ili bedoksin ke si zemesh od apteka ili ima edni vo zegin stres menagment malku se poskapi ama se dobri toa ti e isto taka b vitamini, za tvoja vozrast morash da probash prvo so vitamini i malku druzi se poveke so tvoja vozrast, ostavi gi problemite za vozrasnite....
     
  4. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    апчиња за смирување

    Јас ги употребувам Belmiran Dan 220 денари цело пакување,110 денари половина пакување,се пи9јат само по потреба и се на природна база и затоа не предизвикуваат зависност како другите апчиња за смирување,делуваат моментално и од нив подобро се спие,се издаваат без лекарски рецепт!А сметам дека не е ништо срамно во денешно време на многу проблеми да се отиде на третман кај психолог или психијатар за да со терапијата на разговор се дојде до олеснување на душата и полесно решавање на проблемите!И секако треба да се дружиме со позитивни луѓе со коишто имаме заеднички карактеристики затоа што негативните луѓе како енергетски вампири се самите по себе расадници на негативна енергија,на нервози и на лоши чувства!
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. TrueReligion

    TrueReligion Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    175
    Знае ли некој дал диазепам може да се земе на слободно и која е цената ?
     
  6. stelaohrid

    stelaohrid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    232
    Пол:
    Женски
    lorsilan, najdobri, smiruvaat za 5 minuti,te drzat so ubavo cuvstvo, pretezno gi zemav za nesonica super pomagaat, samo da ne se pijat dolgo vreme vo kontinuitet, stvaraat zavisnost, praktikuvajte samo po potreba
     
  7. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Лековите како дијазепам, лексилиум и сите останати од истата низа лекови што сами по себе се слични по состав спаѓаат во категорија на препорачан лек од доктор со соодветна рецепта за употреба. Овие лекови не се земаат без пишана терапија и се опасни доколку посогнете по нив без притоа да ви бидат препишани.

    Има ред други витамински и лекови по состав на природна база против раздразнетост и нервоза кои со правилна употреба помагаат и смируваат. На пример витаминот б6 во коминација со б комплексот се одлични и препорачливи за сите млади на кои им е потребна помош и потик, постојат и ред други лекови на природна база кои се ефикасни за ваквата состојба, гледајте да ги конзумирате овие витамини бидејки навистина помагаат, не посегнувајте уште од нака возраст со лексилиум и дијазепам бидејки само ќе се оштетите уште повеќе да си помогнете неножете (освен ако ви се препушани ид лекар тоа е друго).
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  8. dzeliii

    dzeliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    441
    Davaat li diazapem bez recepta vo nekoja od privatnite apteki?
     
  9. Sweet Justice

    Sweet Justice Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Белмиран дан апчињата по колку во денот се пијат? По едно пиев пред спиење 4-5 дена ама пак буден сум до 3, вчера до 5 не заспав. И дали имал некој искуство со апчињава и дали има некои поефикасни кои не одат на рецепт (освен Vamex, скапи ми се тие:))
     
  10. vlatko spasovski

    vlatko spasovski Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Машки
    probaj so valerijan caj jas go pijam po potreba koga sum nervozen i mnogu mi pomaga...
     
  11. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Некој да ми препорача апчиња за смирување што не идат на рецепта?
    Фала
     
  12. dzeliii

    dzeliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    441
    Бедоксин Б6
     
    На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Неуробион
     
    На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Фала девојки
    Бедонксионот не ме смирува ќе пробам како што кажа феминката над мене.
    Дали имат некое штетно влијание Неруробион
     
  15. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Не. Баш опуштаат и смируваат, јас како доилка ги пијам по препорака од забар и неуролог, конкретно за смирување на нервите на пирамидалната регија на глава, но воопшто и на психа и на самиот организам делуваат смирувачки и релаксирачки :)
     
  16. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Порано само цигара ќе запалев и ќе се смирев сега воопшто не помага ако не украдам од мајками дизепам готова сум,раце нозе ми се тресат,ме стегат градиве глава почнува ужасно да ме боли.
    А не сакам веќе дизепам да зимам зашто е нешто како дрога.
    Фала ти уште еднаш:inlove:
     
  17. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.162
    Пол:
    Женски
    Лексилиум даваат само на рецепта?
     
  18. Mina_barelina

    Mina_barelina Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Kolku mu e cenata na dijazepam od 2 mg ?
     
  19. katerin

    katerin Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    i jas se boram so neseonica vece nekolku dena. pijam bedoxin po dve. si kupiv od zegin caj valerijana i matocina demek bile dobri. sabajlevo vo 6h nenaspiena voopsto si ispiv i demitrin no ne mi pomogna. svesna sum za stresot sto go nosam na grb no nemozam da si pomognam. nekoj mozebi da dodade nesto?
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Без преглед и препорака од доктор, не земајте апчиња за смирување на своја рака.