1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Арапско погодување на судбината

Дискусија во 'Форумски игри' започната од m.a.f.i, 13 септември 2012.

 1. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  ако има ваква тема се извинувам и ајт во канта! :D
  Вака сега. 1.одберете едно од понудените праашања.
  1.дали ќе се омажам?
  2.дали ќе бидам среќна во бракот?
  3.дали месака?
  4.дали ми е верен?
  5.дали мисли на мене?
  6.дали ќе ми дојде саканата личност?
  7,може ли да и верувам на пријателката?
  8.дали ќе ми се исполни желбата?
  9.дали ќе успеам во започнатата работа?
  10.дали ќе имам добивка или штета?
  11.дали ќе добијам лотарија?
  12.што ќе биде со мојата свадба?
  13.каков Ќе ми биде сопругот?
  14.дали ќе имам деца?
  15.дали болниот ќе оздравидали затвореникот ќе излезе од затвор?Ё
  16.дали ќе ја победам соперничката?
  17.каква среќа ќе имам денес?
  18.дали ќе одам на пат?
  19.дали ќе ги најдам украдените работи?
  20.дали ќе живеам во странство?
  2.Одберете 3 од понудените броеви може (1.3.5.7.9) може и ист број (3.3.1) и јас ќе ви одговорам на прашањето
  пр.јас бирам 11 прашање - и броевите 3. 5. 1.
  одговорот на моето прашање е - да но ако играш во друштво :D :D :D
   
  На lapus, kikav и srn4e им се допаѓа ова.
 2. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  арапско погодување на судбината

  хехе интересно епа вака прашање број 9 и броевите 7,1 и 9 :D
   
 3. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  Само со својата добрина и цврст карактер. :*
  иначе фала за сефтето прва што пиша.. хахаха :* :* поздрав миличка
   
  На srn4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  Прашање 8
  Број 1,3,7

  п.с. може секој ден по едно прашање :lol:
   
 5. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  арапско погодување на судбината

  Прашање бр. 2 и броевите 1,3,7 :lol: :rofl:
   
 6. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  може душо колку сакаш прашања ама ќе чекате одговор додека да се уклучам хах ако имате трпение хаха
  треба 3 бројчиња да одбереш ок?
  ајде чекам! :*
   
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  арапско погодување на судбината

  8.дали ќе ми се исполни желбата?

  1,3, i 9 :)
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  m.a.f.i, 3 пишав....1,3,7...погледни :D
   
 9. srn4e

  srn4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  111
  арапско погодување на судбината

  Тенк ју поздрав и до тебе :* :)
   
 10. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  ќе се исполни зарем уште прашуваш.хахах така пишува..поздрав
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 11. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  арапско погодување на судбината

  праашање број 8
  3, 5 и 7 :lol:
   
 12. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  е за ова жалам ама нема одговор.. извиниии :* :* :*
   
 13. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  арапско погодување на судбината

  Побарав прашање број 2 и броевите 1,3,7 :)
   
 14. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  да но причекај малку..поздрав
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 15. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  22.744
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  Прашање бр. 8

  Броеви:

  5, 7 и 9.

  :)
   
 16. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  извини мислев дека пишав без нервози :* :*
  верувај во себе и и своите способности и ќе бидеш среќна
  поздрав мила :
   
 17. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  ќе бидеш среќна, ќе се исполни поздрав мила
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  арапско погодување на судбината

  Прашање бр. 6
  Броеви - 1,3,9
   
 19. kristina.nikolic

  kristina.nikolic Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  арапско погодување на судбината

  ас бирам 3 прашање - и броевите 3. 5. 9
   
 20. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  арапско погодување на судбината

  овде пишува вака
  па зарем само тоа ти недостасува во животот?
  не разбирам
  поздрав мила
  можеби ти ќе си сватиш :( :^)
   
  На sadangel му/ѝ се допаѓа ова.