Арапско погодување на судбината

Дискусија во 'Форумски игри' започната од m.a.f.i, 13 септември 2012.

 1. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  имаш чесен и искрен партнер.поздрав мила :* :* :*
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  да но сепак туѓа земја тага преголема. :* :* :*
   
  На leilla му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  арапско погодување на судбината

  прашање број 11 а броеви 1,7 и 5
   
 4. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  278
  арапско погодување на судбината

  прашање број 11
  боеви 357
   
 5. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  не вложувај пари попусто :lol:
   
 6. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  без ризик нема добика :D :D
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  арапско погодување на судбината

  11.дали ќе добијам лотарија? :D
  1 1 9

  20.дали ќе живеам во странство?
  6 9 6

  Благодарам. :)
   
 8. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  1. не вложувај пари попусто :D :D
  а 6 како број неможе кажи друг..поздрав
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  арапско погодување на судбината

  ^^^ :D :rofl:
  6ка пишав бе, 6ка!
  :D

  Ич не вложувам пари.
  На прашањето за во странство, броевите 1 7 9.
  Може?
   
 10. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  секако дека може хахахах
  каде си тука си нема патување :D :D :D :D поздрав миличка
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  арапско погодување на судбината

  Иако не верувам во вакви работи, ај да видиме

  9. Дали ќе успеам во започнатата работа?

  броеви: 9,1,1
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  16.850
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  Е така ти е кога избрзуваш, требаше да ја пишеш мојата сигурна комбинација 999, дека ќе добиеш во друштво. Ај ќе те викнам кога ќе играм лото да ми правиш друштво.
  Оваа па пророчицава ти се изнасмеа плус, ебати духовите што ја советуваат. :rofl:
   
 13. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  нема но можностите ќе се променат. :*
   
 14. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  хахах немој така духовите ќе ти се налутат.хахах :D :D :D :D
   
 15. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  прашање 6 бр. 3.5.7 :D
   
 16. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  3.147
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  6.дали ќе ми дојде саканата личност? и 1.3.7 :lol:
   
 17. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  пишува: и не мисли баш на тебе :?:
   
 18. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  32
  арапско погодување на судбината

  прашање бр.4
  броеви 7.7.9
   
 19. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  шири раце еве го трча накај тебе :D :D :* :* :*
   
 20. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  зошто прашуваш кога се знаеш :?:
  вака пишува :*
  поздрав :D :* :*