Арапско погодување на судбината

Дискусија во 'Форумски игри' започната од m.a.f.i, 13 септември 2012.

 1. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  1. без ризик нема добивка
  2. малку постара личност но не грижи се срцето и е младо
  3. таму ќе одиш и ќе останеш!
  добро е? :D :D :* :* :*
   
 2. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.425
  Допаѓања:
  50.069
  арапско погодување на судбината

  ^ Не е битно срцето, нешто друго да му е младо :wasntme: :D :*
   
 3. padme1517

  padme1517 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  14
  арапско погодување на судбината

  11 777
  20 111
   
 4. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.626
  арапско погодување на судбината

  Ќе може да поставуваме и други прашања? :?:
  Мене ме интересира колку деца ќе има kravce и дали едното од нив ќе го крсти по мене? - 007 :rofl:
   
 5. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  хахахах блесава си ме насмеа :D :D :D
   
 6. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  хахаха еее тоа не може. :D :D :D
   
 7. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  попусто се надеваш. :?:
  каде си тука си нема патување :*
   
 8. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  747
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  1.дали ќе се омажам?...379

  8.дали ќе ми се исполни желбата?...333

  14.дали ќе имам деца? 357

  :rofl:
   
 9. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  1. ДА и тоа среќноооо
  2. ако желбите ти се малку поскромни би било како што сакаш но многу бараш а малку даваш
  3. две
  поздрав :* :*
   
 10. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  77
  арапско погодување на судбината

  Прашање 17
  555
   
 11. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  299
  арапско погодување на судбината

  Хмм интересно :) Ајде одиме со уште едно
  Прашање бр 3
  броеви 5 7 1
   
 12. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  5.255
  Допаѓања:
  68.089
  арапско погодување на судбината

  2 ;)
  1,3,3 :D
   
 13. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  ти сакаш но не ти се возвраќа со иста мера :* :*
   
 14. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  тоа зависи од домашниот пријател :* :* :*
   
 15. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  14 и броеви 1 7 9
   
 16. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  5.255
  Допаѓања:
  68.089
  арапско погодување на судбината

  е сега ме збуни :^) ништо не разбирам :D
   
 17. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  биди претпазлива лошо ти се пишува денес. :( :(
   
 18. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.388
  Допаѓања:
  33.211
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  7 -прашање , броеви 359
  14 -прашање, броеви 113
  17 -прашање, броеви 353
  :wasntme: :wasntme:
   
 19. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  нема со своја вина ;( ;(
  поздрав ајде други бројки ова нека не се важи :D :* :* :*
   
 20. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  77
  арапско погодување на судбината

  Уфф... а баш се мислев дали да пишам 555 или 515, сега баш ме интересира што е 515?