Арапско погодување на судбината

Дискусија во 'Форумски игри' започната од m.a.f.i, 13 септември 2012.

 1. Nice.girl

  Nice.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  Прашање 13 , броеви 1, 3 ,5
   
 2. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  1.пријателството ти е цврсто и искрено :D
  2.не
  3. ќе ти дојде радосна вест
   
 3. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  истиот одговор испадна :lol:
   
 4. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  половина живот со тебе ќе го помине во кревет болен. :(
  пу пу пу недај Боже ;(
  поздрав :*
   
 5. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  14 555
   
 6. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  158
  арапско погодување на судбината

  прашање 3, број 7 7 3
   
 7. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  еве уште 2 прашања сум заборавила да ги напишам на почетокот
  1.каква среќа ќе имам во животот?
  2.дали затвореникот ќе излезе од затвор?
   
 8. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.413
  Допаѓања:
  33.350
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  аа како така ;( ;(
   
 9. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  само едно
   
 10. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  1 379
   
 11. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  таа љубов е несигурна и неискрена :(
  :*
   
 12. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  77
  арапско погодување на судбината

  Епа ќе пазам кај одам денес :D

  А прашање 4, 357 ? :)
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  4то прашање, броеви 5, 7 и 9 :)
   
 14. macufkaa

  macufkaa Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  арапско погодување на судбината

  прашање број 3 - 1 1 3
  прашање број 4 - 5 7 5
  прашање број 5 - 9 3 3
   
 15. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  да среќно
  мила ако имаш уште прашања постави ги во еден пост ќе одговорам на сите заедно ок?
  поздрав мила
  имаш чесен и искрен партнер :*
   
 16. lapus

  lapus Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  арапско погодување на судбината

  Prashanje 9
  i brojevite 13,8,6....:)) :inlove:
   
 17. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  арапско погодување на судбината

  2 997
  12 133
  13 119
  8 535
   
 18. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  1. подалеку од таа љубов не е искрена
  2.само кога е до тебе
  3. се труди да те заборави но попусто
  :*
   
 19. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  не може тие броеви. поздрав
   
 20. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  176
  арапско погодување на судбината

  1.каква среќа бараш во денешно време :?:
  2. твојата свадба повлекува со тебе некоква омраза
  3.половина живот со тебе ќе го помине болен ;( ;(
  4. твоите желби нека причекаат малку