Артистите како марионети на масоните

Дискусија во 'Политика и настани' започната од milinna, 8 декември 2012.

 1. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.320
  А што и его па и алтер его има врска со масони? Не ја сфаќам поентата :^)
  И продавачка има создадено алтер его за работа. Куп проблеми да има дома и чинии да мава на маж и од глава, на работа пак мора да е онаа другата, насмеана и весела пред муштерии, па не е ни масонка, ни илуминатка :wasntme:

  Бијонсе, какво влијание всушност се спекулира дека има со нејзиниот акт? Не го тресе она нејзиниот бутилишус за да што знам, хипнотизира луѓе со него?! Тресе оти има што да тресе! И алал да и е :!: :$
   
 2. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.652
  Да, да, дефинитивно имам алтер его ЗА НА ФОРУМ! :D

  Прочитај си ја Демијан од Хесе, за да подобро го сфатиш значењето на алтер егото.
  Алтер его е патопсихолошки поим, ама гледам ти си добар психоаналитичар па си и го пронашла алтер егото на Бијонсе, која патем никогаш во животов не си ја сретнала.

  Но, бидејќи темава е за масоните а не за нашите форумски алтер ега, или алтер егото на било кој од славните, моето мислење е дека масони и алтер его, заедно, НЕ.
  За да некој влијае на развивање на алтер его, мора директно да биде инволвиран во животот на „жртвата“, а вака преку телевизии и телепатии, освен некој дисордер да веруваш дека Ники Минаж е масонка, друго не може да ти се случи.
   
 3. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  Вака, од мене беше побарано кратко и јасно како јас го разбирам поимот алтер его. На Бијонсе, освен шо самата си се нарекува Саша Фирс порелевантни и поупатени од мене го "пронашле".
  Темата е инспирирана од едно видео шо го гледав на ју туб, шо ако сакаше да дебатираш на истата ќе го изгледаше. Во истото беа спомнати сите тие работи заедно.
  И уште нешто, никаде не реков дека верувам во тоа дека е Ники Минаж масонка, тагаа?
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Алтер его или его, има секој човек, не може истиот друг да го создаде, освен да има влијание, ништо повеќе.Некаде пишува дека масоните немаат врска со познативе Бијонсе итн., а на друго место пак трето пишува.Ако се гледа така, тогаш скоро сите тие дал е Бијонсе или незнам која позната личност, имаат алтер ега.Навистина незнам каква врска има нивното алтер его со масоните, секаде е само претпоставка, а не ни може со сигурност да се знае.Реков и претходно, но колку има вистина во се она што се пишува за нив, мислам не е ни можно да се дознае.А зошто се пишува за нив, дали туку така е тоа, веројатно и некој не би стекнувал некаква си слава за џабе, мож со причина си некаква.Така што, целото ова останува само на база на претпоставки, ништо друго.
   
  На Nymeria му/ѝ се допаѓа ова.